WONEN Geef je huis wat warmte BOUWMARKT MEELGRO T -zS EEN KLEDING- OF TELEVISIEKAST HELEMAAL ZOALS WILT! 072-5337756 31 VAN BURGSTEDEN 50-80% De winter is van oudsher het seizoen waarin we veel meer tijd binnenshuis doorbrengen. Maar dan is het natuurlijk wel belangrijk dat je ook echt kunt genieten van de sfeer. Het is daarom zinvol om eens kritisch te kijken naar de inrichting van je huis, met name natuurlijk je woonkamer. De naam zegt het al, het is de plek waar gewoond wordt en waar je dus hoogstwaarschijnlijk de meeste tijd doorbrengt. Om ervoor te zorgen dat je daar ook optimaal van kunt genieten, is de manier waarop je die ruimte inricht van cruciaal belang. We geven je graag wat tips om je huis wat meer warmte te geven. Meubelmakerij Antiek VAKKENNIS ADVIES SERVICE korting op kerst w accessoires* -Ttr korting op ISw- kerst- - - - verlichting Zie onze facebook pagina voor verdere informatie! Volg ons ook op facebook r.i Maatlat 9 19Q6BL Limmen 072-5051788 www.meelgro.nl bouwmarkt@meelgro.nl "Wij zijn zo blij met het eindresultaat. De kast is heel mooi ingebouwd, alles is passend, en de kast is heel handig ingedeeld, helemaal op ons afgestemd" Beste huizenbezitter, Bent u op zoek naar de beste balans tussen mooi, praktisch én betaalbaar? Laat ons uw ideale kast maken. Dan bepaalt u alles helemaal zelfl Materiaal, kleur, uitstraling, functie, indeling, vorm en formaat. En natuurlijk houdt u ook grip op het budget. Wij maken elk type kast, passend bij uw interieur en opbergbehoefte, zoals: Kledingkasten op maat of inbouw, met handige kledinglift voor de hoge ruimtes Televisiemeubel met ingebouwde tv-lift om uw flatscreen te 'verstoppen' Wandmeubels met uniek ontwerp, van strak modern tot klassiek Trapkasten, fraai ingebouwd, eventueel met extra voorzet-draaikast Zo maakt u optimaal gebruik van elke ruimte. Meer voorbeelden en informatie vindt u op www.vanburgstedenantiek.nl. www.vanburgsteden-meubelmakerij.nl. Daag ons uit! Heeft u een uitdaging op het gebied van kasten, meubels of 'verloren' ruimte? Kom naar onze showroom of bel voor een afspraak bij u thuis. Dan kunnen wij de situatie goed beoordelen en u meteen adviseren. Graag tot ziens! Met creatieve groet, Frank van Burgsteden van burg steden.antiek© wxs.nl MEUBELMAKERIJ VAN BURGSTEDEN HEILOO Kennemerstraatweg 536 1851 NH Heiloo 072 533 77 56 van burgsteden.antiek® wxs.nl Ruim 40 jaar vakmanschap Maatwerk Slimme technische oplossingen Dichtbij voor vragen en service UITKIJKPOST 18 DECEMBER 2019 Begin bij de basis(kleur) De kleurstelling van je woonkamer is van doorslaggevend be lang voor de beleving van het thuis zijn. Met mooie, warme tin ten kun je heel wat bereiken, maar waak ervoor datje niet te veel verschillende kleuren gebruikt. Kies bij voorkeur één ba- siskleur van waaruit je begint om iets moois op te zetten. Veel gebruikte tinten zijn bordeauxrood, bruin en koper. Deze kleu ren zorgen voor warmte en gezelligheid in huis. Deins er voor al niet voor terug om ook veel wit te gebruiken. Vaak wordt wit als een koude kleur gezien, maar je zult merken dat de combi natie van wit en een van de hierboven genoemde kleuren een mooi, rustgevend effect oplevert. Bovendien maken donkere kleuren de ruimte op het oog kleiner, dus het is beter om don kere tinten te beperken tot accessoires, zoals een vloerkleed, een plantenbak of een kussen. Creëer je eigen sfeer Het is misschien een vanzelfsprekende gedachte, maar toch belangrijk om hier even te noemen. Jouw eigen huis moet jouw eigen persoonlijkheid ademen. De beste sfeermaker ben je immers zelf. Geef je inrichting daarom altijd een persoonlijk tintje mee. Volg je eigen smaak en laat zien welke dingen voor jou belangrijk zijn. Hou je van boeken? Aarzel dan niet om de boekenkast een prominente plek te geven. Verzamel je souve nirs op vakantie? Hang die dan aan de wand of zet ze in een mooie vitrinekast. Laat je interieur een weerspiegeling zijn van je eigen ik, zodat je het elke dag opnieuw als een genot ervaart om thuis te komen en tussen je zelfgekozen spulletjes te mo gen vertoeven. Kaarsen verwarmen je huis Zowel letterlijk als figuurlijk zorgen kaarsen voor meer warm te in huis. Zeker wanneer je niet helemaal tevreden bent over de huidige situatie en je maar niet kunt kiezen welke meubels het best passen in jouw ideale woonkamer, adviseren we om eerst eens flink wat kaarsen te plaatsen. Een kaars geeft warmte af, dat scheelt alvast weer in de stookkosten. Maar een kaars zorgt ook voor een warme sfeer in overdrachtelijke zin. Daar komt nog eens bij dat een kaars een rustgevend effect heeft op de mens. Niet voor niets worden ze over de hele wereld door tal van men sen bij allerlei rituelen ingezet. Tegenwoordig zijn kaarsen in al lerlei soorten, maten en vooral kleuren te verkrijgen. Je vindt dus altijd wel een kaars die precies past bij de kleurstelling van jouw huis. Breng wat natuur in huis Eigenlijk is je woonkamer nooit echt compleet zonder wat leu ke planten. Ze brengen rust in huis en leveren tegelijkertijd een goede bijdrage aan het op peil houden van de luchtvochtigheid. Zeker in de wintermaanden is dat van belang, want doordat de verwarming in deze tijd van het jaar meestal wat hoger staat, is de kans groot dat de lucht te droog wordt. Planten geven je ex tra zuurstof en zorgen daardoor voor een betere atmosfeer. Infor meer eens bij een tuincentrum of bloemist welke planten je het beste kunt kiezen. Neem bijvoorbeeld wat foto's van je interieur en laat die zien aan een specialist op dit gebied. Er is verrassend veel keus in huiskamerplanten en in de meeste gevallen kun je volstaan met een of twee keer water geven per week. Kies je accessoires zorgvuldig Op allerlei manieren kun je de inrichting van je woonkamer be paalde accenten meegeven. Tegenwoordig is het een trend om vooral rauwe, natuurlijke invloeden te creëren, maar natuurlijk ben je er helemaal vrij in om daarin wel of niet mee te gaan. Pro beer zachte en ruwe elementen met elkaar af te wisselen. Zijn je wanden glad? Onderbreek dat patroon dan bijvoorbeeld door een stuk te behangen met een patroon of structuur. Heb je een plavuizenvloer of een gegoten vloer? Dat is natuurlijk heel prak tisch, maar kan ook wat koel overkomen. Je lost het op met een vloerkleed in een bijpassende tint. Let er overigens op dat voor alle accessoires geldt dat overdaad schaadt. Dan bestaat het ge vaar dat het geheel een rommelige aanblik krijgt. Het is vaak be ter om accessoires hier en daar te groeperen, zodat het niet te druk wordt. tr V' i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 31