Ook onze verlichting wordt slim Wij wensen fijne feestdagen BAD KEUKEN PIAZA WONEN BAD KEUKEN Zo laat je je houten vloer er weer als nieuw uitzien Rijksweg 108 Limmen Tel. 072-505 14 54 www.slaapkennerlute.nl 32 Wanneer je een mooie houten vloer hebt in je woning wil je hier zo lang mogelijk van genieten. Je moet er dan ook goed voor zorgen. Bakkum Krook slaapkenner" LUTE 8}. BakkümtBKrook UITKIJKPOST 18 DECEMBER 2019 Er zijn een aantal belangrijke zaken waar je re kening mee moet houden. Als je dit doet heb je langer profijt van je vloer en blijft deze een stuk langer mooi. Om ervoor te zorgen dat je dit zelf ook kunt doen geven we je een aan tal tips over het onderhouden van je houten vloer. Bescherming van je houten vloer Voorkomen is beter dan genezen. Bescherm daarom de vloer zo goed mogelijk tegen vlek ken en ander vuil. Gebruik daarom altijd een houten vloer olie. Dit is een transparante laag die je houten vloer beschermt tegen de mees te vlekken. Je vloer is hierdoor een stuk mak kelijker schoon te houden. Ga zuinig om met je vloer Hoe goed je de vloer ook beschermt tegen vlekken, je zult er wel zuinig mee om moe ten gaan. Er komt hoe dan ook vuil in je huis maar probeer dit zoveel mogelijk te beper ken. Zorg er dan ook voor dat er zo min moge lijk met schoenen binnen wordt gelopen. Dit zorgt vaak voor veel vlekken, vooral wanneer je schoenen nat zijn. Ook is het slim om iede re week de vloer aan te vegen met een zach te bezem om het meeste vuil te verwijderen. Onderhouden en reinigen van een houten vloer Een houten vloer netjes houden hoeft he lemaal niet lastig te zijn. Door de juiste pro ducten te gebruiken en netjes en zuinig om te gaan met je vloer zal hij er goed uit blijven zien. Doe dit altijd vanaf het begin, als er een maal vlekken in je vloer zitten wordt het lastig om deze eruit te krijgen. Bron: Teksten foto WONEN.nl TEGELS SANITAIR KEUKENS Geesterweg 10 (recht tegenover de molen) 1911 NB Uitgeest - T (Bakkum Krook) 0251 31 47 50 - T (Smits Keukens) 0251 31 18 80 - www.badenkeukenplaza.nl pitïé Slaper^ Maar er is nog veel meer mogelijk. Slimme ver lichting kan ook communiceren met andere slim me apparaten in huis. Stel je eens voor dat de wekker afgaat en dat tegelijk op verschillende plaatsen lampen gaan branden, die geleidelijk een steeds feller licht laten schijnen. Je kunt ook met behulp van een enkele opdracht alle lampen in het hele huis uitzetten. Zo weetje zeker datje nooit een lamp vergeet! Het is natuurlijk ook mo gelijk om verlichting te laten reageren op bewe ging in huis. Wanneer een sensor detecteert dat er iemand door het huis loopt, kan de verlichting daar direct op reageren. Nooit meer zoeken naar dat ene lichtknopje in het donker, het licht gaat gewoon vanzelf aan als je ergens loopt! De eerder genoemde schakelaar tussen de stek ker en de wandcontactdoos heeft zelf ook een nieuwe evolutie doorgemaakt. Daardoor is de zo genoemde slimme stekker ontstaan. Heel slim is die overigens nog niet, want het apparaatje voor ziet nog steeds alleen in de mogelijkheid om de lamp aan of uit te zetten, maar nieuw is wel dat die slimme stekker tegenwoordig ook via een app bereikbaar is. Zo kun je dus op elk willekeu rig moment de verlichting in huis bedienen, ook alsje zelf niet thuis bent. Een handige truc om het inbrekers moeilijk te maken, omdat er geen pa troon in kan worden herkend. Je bedient de ap paratuur immers gewoon zelf, op een willekeurig moment! We hebben al slimme energiemeters in huis, we monteren slimme camera's om onze eigen dommen te beveiligen en we hebben slim me koelkasten en televisies in huis om ons le ven zo eenvoudig en aangenaam mogelijk te maken. Een nieuwe, snel oprukkende trend is slimme verlichting. Want hoe je het wendt of keert, verlichting gebruiken we allemaal. Het bedienen van verlichting met behulp van een afstandsbediening is al jaren heel gebruikelijk. Maar tegenwoordig kan er nog zo veel meer! Tegenwoordig zijn er lampen op de markt die je gewoon in een reguliere fitting draait en die per manent in verbinding staan met elkaar en met je smartphone. Zo kun je deze lampen op afstand bedienen en dus de gewenste sterkte en veelal ook de juiste kleur bepalen. Natuurlijk kun je ze ook nog gewoon met behulp van de traditionele wandschakelaar bedienen. Dezelfde techniek is ook beschikbaar voor de zogenoemde ledstrips, een strookje lampjes dat je op allerlei plaatsen kunt verwerken. Lampjes in een kast, bijvoor beeld. Met behulp van een adapter sluit je de led strips aan op elektriciteit. Wanneer je tussen de stekker van een traditio nele lamp en de wandcontactdoos een schake laar zet, kun je daarmee de lamp aan en uit zet ten. Die techniek is inmiddels verder geëvolueerd en zo is de slimme fitting ontstaan. Eigenlijk is een slimme fitting niet veel meer dan een lamp houder met wat extra elektronica erin. Die lamp houder wordt direct in de fitting gezet en daarin komt dan weer de lamp. Het tussenstation zorgt ervoor dat de lamp via een app te bedienen is. Ook hierbij geldt dat de bediening natuurlijk ook gewoon met behulp van de wandschakelaar kan plaatsvinden. Een andere technische ontwikke ling gaat uit van het plaatsen van schakelmodu les achter de wandschakelaar of in het plafond. Ook hier geldt dat de bediening via een app of met behulp van de wandschakelaar plaatsvindt. Badkamers Tegels Woonvloeren Keukens

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 32