WONEN I Lekkages opsporen en verhelpen: Thermografie maakt gebreken aan panden inzichtelijk Blik op de toekomst Kom langs voor een vrijblijvend kennismakingsgesprek! De Hypotheekshop Heiloo Kennemerstraatweg 382 hypotheekshop.nl/heiloo hei loo499(3hypot heekshop.nl (072) 514 06 20 De energiekosten blijven maar stijgen. Nieuwe ont wikkelingen zorgen voor een transitie naar duurzame vor- men van energie, maar toe- passing ervan vraagt om Onge- acht de toegepaste metho- I de is bovendien van belang dat alle systemen optimaal functioneren. Indien er spra- MB**—- .jW.-.B* ke is van lekkende leidingen, breuken in kabels of gaten in ïf jI de isolatie, wordt alsnog veel Ml r~l r mp aan (te) hoge energiekosten. Het bedrijf Leak Check is erin ge- jt— specialiseerd om dergelijke gebreken op te sporen en te verhelpen. Anouk Verschoor, Dirk Hoogeterp Nathaly Hoogeterp UITKIJKPOST 18 DECEMBER 2019 Voor veel mensen is het een vertrouwd ritueel geworden. Eind oktober of be gin november maken ze de tuin winterklaar en vervolgens wordt er een paar maanden lang nauwelijks nog naar omgekeken. De bollen zijn onder een laag aarde verdwenen, de bomen en struiken zijn waar nodig gesnoeid en alles ligt er weer keurig bij, wachtend op het komende voorjaar. Eigenlijk is dat zonde, want er zijn best veel mogelijkheden om ook in de wintermaanden volop van je tuin te kunnen genieten. Winterbloeiers Natuurlijk vormen de lente- en zomermaanden samen de periode waarin de mees te planten uitbundig tot bloei komen. Maar als je de juiste planten, bomen en hees ters kiest, zul je ook in de winterperiode optimaal van je tuin kunnen genieten. De mahonie begint bijvoorbeeld in oktober met bloeien en deze fraaie gele bloemen geven bovendien een heerlijke geur af. Je kunt er dus een groot deel van het na jaar en de winter van genieten. In december komt daar de eveneens geel bloeien de winterjasmijn bij. Zelfs wanneer het vriest, zal deze klimplant je een fraaie aanblik bezorgen. Deze plant klimt graag tegen een muurtje open doet het prima in elk ty pe grond. Ook de helleborus en de winterviool zijn aanraders voor in de wintertuin, s je budget voldoende toereikend, overweeg dan ook eens de aanschaf van een to- verhazelaar. Deze plant heeft wel de ruimte nodig, maar weet zich goed staande te houden tijdens de vorstperiode. Groene heesters Er zijn diverse heestersoorten die wintervast zijn en de tuin opsieren met hun fraaie groene takken. Doordat ze hun bladeren in de wintermaanden niet verliezen, vor men ze een belangrijke basis voor de wintertuin. Bovendien kunnen ze ook prima dienen als leverancier van de takken die je gebruikt voor het maken van een kerst stuk of iets dergelijks. Wintergroene heesters worden ook veel gebruikt als haag, bol of blok. Belangrijk is wel dat deze gewassen op een beschutte plek worden geplant, want juist doordat ze hun bladeren niet verliezen, zijn ze extra gevoelig voor vorst en wind. En hoewel het kopje boven deze alinea verwijst naar de kleur groen, kun je juist volop variëren met kleur, want de rotsheide heeft bijvoorbeeld een roodachtig blad, terwijl de elaeagnus ebbingei opvalt vanwege het zilvergrijze blad. Verlichting Gedurende de wintermaanden is het meestal al donker als we thuis komen. Wat is er dan leuker dan een prachtig verlichte tuin? Met sfeervolle lampjes creëer je een sprookjesachtige sfeer in je tuin. Je kunt er net dat extra accent mee realiseren. Fak kels of windlichten leveren ook een mooie bijdrage aan het verkrijgen van het ge wenste resultaat. Let er wel op dat alles veilig wordt neergezet en aangesloten. Kies wel voor een afgewogen geheel, het moet geen circusvoorstelling worden maar een subtiele bijdrage leveren aan het verfraaien van de wintertuin. In een tuincen trum kunnen ze je deskundig informeren over de mogelijkheden. Je kunt overigens ook allerlei andere accessoires aanwenden om van je tuin een ware lusthof te ma ken tijdens de winterse dagen. Creëer bijvoorbeeld een zithoekje met vuurpotten voor een romantisch, nostalgisch effect. Je bent in een nieuwe levensfase aanbeland. Je kinderen wonen (bijna) op zichzelf, je hebt meer vrije tijd en misschien heb je al kleinkinderen. Je denkt er vast weieens over na hoe je je leven straks wilt inrichten. Misschien wat minder werken? Meer reizen? Of is de tijd rijp om je gezinswoning te verruilen voor een appartement? Wat je plannen ook zijn, je hypotheek kan je helpen om ze te realiseren! Er is meer mogelijk Het goede nieuws is dat een aantal geldverstrekkers de mogelijkheden voor 55-plussers aanzienlijk heeft verruimd. Dit betekent dat het voor ouderen makkelijker is om te verhuizen omdat de hypotheek berekend wordt op basis van werkelijke lasten. Duidelijk verhaal Wil je weten hoe je slim met jouw hypotheek kunt omspringen om je toekomstwensen te realiseren? De Hypotheekshop in Heiloo legt graag uit wat de mogelijkheden zijn. En hoe je je toekomstplannen kunt realiseren. Maak nu vrijblijvend een afspraak. Bij een lekkage is er altijd sprake van een ongewenste situatie die het liefst zo snel mogelijk moet worden opgelost. Daarbij is van belang dat de gevolgschade beperkt blijft. Leak Check beschikt over geavan ceerde apparatuur om energieverlies in een woning of bedrijfspand zichtbaar te maken zonder hak- of breekwerk. Daarbij wordt onder meer gebruik gemaakt van thermografie. Hiermee kunnen luchtlek- ken, koudebruggen en isolatieproblemen duidelijk zichtbaar worden gemaakt. Op een warmtebeeidfo- to is duidelijkzichtbaar waar zich warmteverschillen bevinden en zo wordt duidelijk welke maatregelen moeten worden genomen om het energieverbruik te verlagen en tegelijk het binnenklimaat comforta beler te maken. Ook is het bedrijf gespecialiseerd in het opsporen van breuken in verwarmingskabels. Vaak is de breuk vervolgens eenvoudig te repareren, waardoor voorkomen wordt dat de gehele kabel vervangen moet worden. Dat scheelt aanzienlijk in de kosten! Ook het opsporen van lekkende waterlei dingen en het aantonen van gebreken aan koelinstallaties behoort tot de expertise van het bedrijf. Ook worden de vaklieden van Leak Check regelmatig ingehuurd om de ligging van leidingen inzichtelijk te maken, zodat bijvoorbeeld een vloer kan worden geïnjecteerd zonder dat daarbij leidingen worden ge raakt. Kijk op www.leakcheck.nl voor uitgebreide informatie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 33