Op weg naar licht. in de tuin met een tuincitfsus Geen nieuwe paaltjes op Inzamelactie D.E. waardepunten voor Zevenhuizerlaan de Voedselbank komt op stoom Aan de vleugel in 't Loo COLUMN Kerst H *_y Dick de Scally UITKIJKPOST 18 DECEMBER 2019 De paaltjes werden door onbekenden verwijderd en worden niet teruggezet. Foto: Heiloo.nl HEILOO - Met kerst wordt ook de terugkeer van het licht gevierd. De dagen worden weer langer. Kunt u het licht niet meer zien in uw tuin? Dan is het tijd om een cursus snoeien te volgen. In de derde week van januari starten op diverse locaties de tuincursussen van Jeanine Jonker. Na dertien jaar de hoveniers opgeleid te hebben aan het Clusius College mbo in Alkmaar, gaan de tuincursussen van Jeanine Jonker weer van start. In Heiloo worden de cursussen op de donderdag gege ven. In de ochtend en in de avond is er de mogelijkheid voor het volgen van de cursus snoeien. In 5 prak tische lessen in het Trefpunt leert u wat, hoe en wanneer u het beste kan snoeien. De lessen worden afge sloten met een praktijkles. Voor de avondgroep is dat op een zaterdag. Naast de cursus snoeien zal ook de cursus tuinontwerpen van start gaan. Deze acht lessen durende cursus wordt alleen in de avond gegeven. Stap voor stap wordt u begeleid om voor uw eigen tuin een fraai ontwerp te maken. Een inspi rerende cursus waarbij u het belang van ruimte en massa in de tuin op Als de dagen langer worden en uw tuin donker blijft, wordt het tijd om te gaan snoeien. Aangeleverde foto een juiste manier leert toepassen. Hiennee voorkomt u tevens dat u in de toekomst door de bomen het bos niet meer ziet. Als u in januari start met een passende tuincursus, kijkt u zeker uit naar het voorjaar. Want het enthousiasme waarmee Jeanine haar tuincursussen verzorgt is aanstekelijk. Op tuincursussen. nl kunt u kijken voor het complete aanbod. Bellen voor een program maoverzicht van tuincursussen mag ook: 06-29 36 16 51. Fijne feestdagen toegewenst. HEILOO - De tijdelijke weg versmalling die dinsdag 3 december was geplaatst op de Zevenhuizerlaan, en daarna door onbekenden is verwijderd, wordt niet teruggeplaatst. Per 10 januari 2020 zullen ver keersregelaars regelmatig op de Zevenhuizerlaan vrachtver keer wijzen op de aangewezen omleidingsroutes. Daarna zet de gemeente zo snel mogelijk in op handhaving. De tijdelijke wegversmalling op de Zevenhuizerlaan zorgde voor veel en heftige reacties van wegge bruikers. Met het onrechtmatig ver wijderen van de paaltjes als resul taat. De versmalling is geplaatst om de leefbaarheid en verkeers veiligheid in de Zevenhuizerlaan te verbeteren. Bewoners hebben veel overlast van trillingen en geluid, veroorzaakt door een toename van doorgaand (vrachtjverkeer. Dit komt mede door de afsluiting van de Vennewatersweg. Ondanks vele maatregelen, zoals een vrachtwa genverbod, de ingestelde omlei dingsroutes, het aanschrijven van bedrijven en inzetten van verkeers regelaars blijft zwaar vrachtverkeer kiezen voor de route door deze woonstraat. Verkeersregelaars en BOA's Om de overlast voor aanwonen- den te verminderen besloot het college om deze uiterste (tijdelijke) maatregel te nemen. Dit is in lijn met het verkeersbeleid, waarin staat dat eerst fysieke maatrege len genomen moeten worden. Als laatste redmiddel kan alleen nog handhaving ingezet worden. De gemeente ziet, gezien de huidige situatie, geen andere oplossing meer dan het inzetten van extra BOA's. Dit kost tijd. In de tussen tijd zal regelmatig gebruikgemaakt worden van verkeersregelaars om het vrachtverkeer te weren uit de Zevenhuizerlaan. Daarnaast wordt het vrachtverkeer opnieuw met klem gevr aagd om gebruik te maken van de omleidingsroutes (zie website). Aangifte van diefstal Het college heeft geen begrip voor de onbekenden die de paal tjes eigenhandig hebben verwij derd. Dit is openbaar bezit en er is dan ook aangifte gedaan van dief stal. Ongeacht de situatie, staat de gemeente altijd open voor een gesprek om samen tot de beste oplossing te komen. Het is onze taak om de belangen van alle inwo ners af te wegen. HEILOO - In winkelcentrum 't Loo staat weer traditiegetrouw de vleugel. Op zaterdagmiddag 21 december zal pianist Nol van Beek kerstliedjes spelen en o.a. leerlingen van de Paulusschool begeleiden bij het spelen van kerstliedjes op de mondharmo- De leerlingen van groep 7 en 8 hebben van Stichting Mondharmonicalesindeklas alle maal via sponsoren een mondhar- HEILOO - Voor het zesde jaar op rij helpt de Lionsclub Alkmaar Phoenix de Voedselbank Alkmaar met het inzamelen van D.E waardepunten ('koffiepunt- jes'). De ingezamelde waarde punten worden door Douwe Egberts verzilverd voor pakken koffie. De actie is pas begonnen en leverde al ruim 500.000 waarde punten op (ongeveer 1.000 pak ken koffie). Vorig jaar leverde de actie 3.200 pakken koffie op, waar van ongeveer 40% in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost. De rest in Alkmaar, Akersloot, Egmond aan Zee, Bergen, Schoorl en Heerhugowaard. Inzamelboxen zijn te vinden in Heiloo (Uw Slager 't Loo, Bruna 't Loo, Vomar, Albert Heijn Het Hoekstuk, Albert Heijn Rosendaal, Bibliotheek en het Trefpunt), Limrnen (drogisterij de Aker), Akersloot (Deen), Egmond- Binnen (DekaMarkt) en Egmond aan den Hoef (Uw Slager). Ook in Alkmaar, Egmond aan Zee, Bergen, Schoorl en Heerhugowaard zijn inzamelboxen te vinden. Ondanks de goed draaiende economie leven nog veel gezin nen onder de armoedegrens. De Voedselbank Alkmaar ondersteunt een aantal van deze mensen met een wekelijks voedselpakket, maar daar zit maar af en toe een pak koffie bij. Een pak koffie is een klein gebaar, maar wordt zeer gewaardeerd. Deel uw kopje koffie met iemand anders en geef uw D.E waardepunten aan de Voedselbank! Contactpersonen voor deze actie: Kees Scharringa - Lions (06- 24257451) en Jules Emmaneel Voedselbank Alkmaar (06- 51136158). monica gekregen. Vanaf 13.00 uur zullen enkele kinderen hun eerste openbare optreden verzorgen. Ook zullen leerlingen van mondharmo- nicaschool Locomonica meedoen. Verder is het voor ieder zanggroepje of zanger/zangeres mogelijk kerst liederen te zingen. Hiervoor kunt zich melden bij pianist Nol van Beek. Bel voor info naar Janco Barentsz van Stichting Mond harmonicalesindeklas: 06-29041917. Van bijna alle kerstverhalen die ik in de loop van de tijd las, herinner ik me vooral de zoetsappige sfeer. Het patroon: iets in de wereld deugt niet en iets anders lost dat op, altijd omstreeks kerst. Hèhè. Alsof de Kerstman de traan op het portret 'Jongetje met traan' met zijn witte baard droogt. Er is één verhaal dat helemaal buiten dit stramien valt en daarom herlees ik het ieder jaar omstreeks kerst. Dat is nou mijn traditie. In 'Het keistfeest der vissers' uit 1970 vertelt Joop Waasdorp niet wat er in de wereld wel of niet deugt. Wel zit er in dit verhaal het mysterie van kerst. Het gaat als volgt: Op de laatste dag voor de kerstva kantie waagt een tekenleraar aan een klas een tekening te maken die met kerst te maken heeft. De leraar is een lang en stokkerig persoon die altijd en overal een platte pet draagt. Hij geeft de klas een paar suggesties. Eén jongen staart bijna een vol tekenuur naar dat idioot grote, witte vel voor hem, want hij kan niet tekenen. Plotseling pakt hij een blauw stukje krijt en zet het papier daarmee voor driekwart vol, met een rechte streep als horizon in de verte. Bovenop dat blauw tekent hij een heel, heel klein notendopje met een mastje kleiner dan een lucifer met daar weer aan een klein dwarszeiltje. In een wip was het klaar. Vlak onder de rand schrijft hij zo netjes als hij kan: Het kerstfeest der vissers. Dan gaat hij ermee naar- zijn leraar. Die bekijkt de tekening aandachtig en informeert waar de vissers zijn. 'Aan boord,' is het antwoord, 'aan boord van dat schip.' Dan eindigt het verhaal zo: 'Ineens deed hij iets wat ik nog nooit aanschouwd had: hij nam zijn pet af. Die pet, die koekepan, nam hij echt en werkelijk van zijn hoofd. En, terwijl hij hem omgekeerd vasthield, zei hij: "Daar neem ik mijn pet voor af!" Toen zette hij hem weer op en zo bleef het.'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5