Heiloo contact Mooie en duidelijke woorden tijdens de Nieuwjaars bijeenkomst in de Witte Kerk 11 HEILOO GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Burgerzaken Raad en (raads)commissies Financiën Bezwaar maken Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op UITKIJKPOST 8 JANUARI 2020 Afgelopen maandagavond was de Nieuwjaarsbijeenkomst in de Witte Kerk. Burgemeester Hans Romeyn had een mooie 'puzzel' gemaakt voor de aanwezigen. Hij nam de aanwezigen mee in de diepte- en hoog tepunten van het jaar 2019. Ook de laatste Landgoed Willibrorduslezing van Eppo van Nispen tot Sevenaer met de drie kernwoorden compassie, cohesie en contemplatie kwam aan bod. Onder het genot van een hapje en een drankje toasten we op het jaar 2020. De hele speech van burgemeester Hans Romeyn, leest u op onze website: www.heiloo.nl/nieuwjaarsbijeenkomst Burgerlijke stand tot en met 27 december 2019 Geboren Jessy N. van Bemmel z.v. C.M. van Bemmel en C.P. Nieuwenhuis Lois O.I.S Morsch d.v. R.P. Kraakman en K.I.M. Morsch- Kraakman Sep D. van der Helm z.v. D.E. van der Helm en M.E. Taylor Huwelijken geregistreerde partnerschappen J. de Paauw en S.E. Serno M. Ranzijn en S. Klaver Overlijden M. van de Wall-van Lindonk Aanvragen documenten op maan dagavond Met ingang van 1 januari 2020 wor den op maandagavond (18:00-20:00 uur) alleen aanvragen en uitreikingen van reisdocumenten en rijbewijzen verzorgd. Voor het aanvragen van andere documenten kunt u een afspraak maken. Veel documenten kunnen digitaal geregeld worden. Meer informatie staat op onze web site: www.heiloo.nl GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl whatsapp 06 25756160 www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.30 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief bin nen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u uw naam, adres en handtekening, datum, omschrijving van het besluit en reden waarom u het niet eens bent met het besluit. Het bezwaarschrift Vergaderingen raadscommissies In Heiloo adviseren vier raadscom missies de gemeenteraad. De raads commissievergaderingen beginnen om 20.00 uur in de raadzaal (of B&W kamer) van het gemeentehuis en zijn openbaar. Inspreekrecht Tijdens een commissievergadering kunt u inspreken over onderwerpen die op de agenda staan of over onderwer pen die u onder de aandacht van de commissieleden wilt brengen. Wilt u gebruik maken van het inspreekrecht dan vragen wij u dit voorafgaand aan de vergadering telefonisch of via e-mail te melden aan de commissiegriffier van de gemeenteraad. Agendapunten voor de komende commissievergaderingen Naast de vaste punten staat op de agenda: Maatschappelijke Zaken, maandag 13 januari 2020 Opheffen Regeling Gemeenschappelijk stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: burgemeester of bur gemeester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. U kunt de besluiten vinden op officielebekend- makingen.nl/gemeenteblad Vragen om schorsing Orgaan ISOB en een wijziging statuten ISOB Bestuurlijke Zaken, dinsdag 14 januari 2020 Er is geen vergadering van de commissie Bestuurlijke Zaken. Openbare Ruimte, woensdag 15 januari 2020 Er is geen vergadering van de commissie Openbare Ruimte. Meer informatie of aanmelden inspreken Wilt u meer informatie over de agenda of wilt u zich aanmelden om in te spreken, neemt u dan contact op met de commissiegriffier van de gemeenteraad van Heiloo, mevrouw D. van der Schuur, via telefoonnummer 072-5356792 of via griffie@heiloo.nl. Live meeluisteren De vergaderingen zijn live te beluiste ren via www.heiloo.nl/raad-en-college, raadsvergadering beluisteren. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Noord-Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht. Nieuwe regels voor huurtoeslag van de Belastingdienst in 2020! Komt u in aanmerking? Toeslagen zijn tegemoetkomingen in de kosten van uw huur, zorgverze kering, kind, of kosten van kinderop vang. Toeslagen worden toegekend en als voorschot uitbetaald door de Belastingdienst. Het kan om aardig wat geld gaan. Of u hiervoor in aanmerking komt, hangt onder meer af van uw inkomsten, vermogen en woonsituatie. Er zijn vier toeslagen: huurtoeslag, zorgtoeslag, kind gebonden budget en kinderopvangtoeslag. In 2020 hebben meer mensen recht op huurtoeslag! Door een wijziging in de Wet op de huurtoeslag krijgen in 2020 meer huishoudens recht op huurtoeslag. Dit komt doordat er ruimer naar inkomens grenzen wordt gekeken. De sociaal juridisch dienstverleners van MEE de Wering kunnen samen met u bekijken of u in aanmerking komt, en u onder steunen bij de aanvraag. Afspreken en regelen? MEE de Wering is gevestigd op de Hertog Aalbrechtweg 18 in Alkmaar. U kunt een afspraak maken via 088- 0075000 (op werkdagen tussen 09:00 en 12:00) of per e-mail op info@mee- wering.nl. Meer informatie vindt u op www.meewering.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 11