Echtpaar Koeman Echtpaar Van Osch Echtpaar Min Vrijwilligers hebben bollen geplant 13 Jubileum Jubileum Jubileum Workshop slimme instellingen iPhone/ iPad Ontmoetingsgroep voor mantelzorgers UITKIJKPOST 8 JANUARI 2020 Het diamanten echtpaar samen met de burgemeester in de tuin van hun woning. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Zondag 5 januari waren de heer J.C.F. van Osch en mevrouw M.H.J. van Osch- Prudon 60 jaar getrouwd. Burgemeester Hans Romeyn kwam het echtpaar op 6 januari feliciteren met hun diamanten trouwdag. Meneer (82) is geboren in Berlicum en komt uit een gezin met 11 kinderen. Mevrouw (82) is geboren in Amsterdam en komt uit een gezin met 5 kinderen. De moe der van meneer was onderwijzeres en zag graag dat haai' kinderen ook als leraar gingen werken. "Maar wat mijn moeder wilde, wilde ik niet," aldus meneer Van Osch. "Ik moest onderwijzer worden, maar ik ver rekte het." Meneer heeft zijn hele leven bij de KPN (vroeger PTT) gewerkt. Het echtpaar Van Osch is elkaar tegengekomen in Amsterdam toen meneer voor zijn gezondheid door zijn moeder naar Amsterdam werd gestuurd. Hij kwam terecht in een kosthuis dat gelegen was boven het huis waar mevrouw met haar ouders woonde. Na hun huwelijk heeft het echtpaar eerst tot 1975 in Amsterdam gewoond. Daarna zijn zij verhuisd naar Oostzaan. In 1983 zijn zij in Heiloo komen wonen. Het echtpaar heeft 3 kinderen (2 dochters en 1 zoon), 3 kleindochters en 4 achterkleinzonen. In april vie ren zij hun diamanten huwelijk met een groot feest in Koningsbosch. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Op 28 december waren de heer A.P. Koeman en mevrouw J.G. Koeman-Kuster 65 jaar getrouwd. Reden voor burgemeester Hans Romeyn om het briljanten echtpaar op maandag 30 december te bezoe ken en ze te feliciteren met dit heugelijke feit. Het echtpaar, 93 en 89 jaar oud, kwam elkaar tegen in de oorlog. Mevrouw, geboren in Amsterdam, werd samen met de andere kinde ren van het gezin door haar ouders ondergebracht bij gezinnen in Berkhout. Haar vader kon niet aan genoeg voedsel komen. Het jon gere zusje van mevrouw kwam bij het gezin van meneer terecht en mevrouw zelf bij zijn tante. Vaak haalde zij haar zusje op bij het gezin van meneer om met haar te gaan wandelen. En zo heeft het echt paar elkaar ontmoet. "Het enige geluk van de oorlog," aldus meneer Koeman. Na de oorlog is meneer uitge zonden geweest naar Indonesië. Mevrouw bleef achter in Nederland. Vele brieven werden er geschreven en er werd zelfs een grammofoon plaat opgenomen en opgestuurd naar meneer. De hele familie stond erop en iedereen had een gesproken boodschap voor meneer. In 1950 keerde hij terug naar Nederland. Ze zijn getrouwd in Berkhout door de toenmalige burgemees ter Beemsterboer. Na vijf jaar in Assendelft te hebben gewoond, wonen zij inmiddels al 60 jaar in Heiloo. Meneer Koeman is onder andere werkzaam geweest als leerkracht op de John F. Kennedy Mavo. Het echtpaar heeft twee dochters van 63 en 60 jaar en twee kleindoch ters, een tweeling van 28. Samen met de kinderen en kleinkinderen heeft het echtpaar het briljanten huwelijk thuis gevierd. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Op 22 december 1954 traden de heer J.C. Min en mevrouw B.H. Min-Tromp voor de wet in het huwelijk. Op 21 april 1955 volgde de kerke lijke inzegening. Op 23 decem ber jl. ging burgemeester Hans Romeyn bij het echtpaar langs om ze te feliciteren met hun 65-jarig huwelijk. Meneer (90) en mevrouw (88) wonen nog steeds zelfstandig, al 65 jaar op dezelfde plek in Heiloo. Met af en toe wat hulp van derden red den zij zich best. Mevrouw was in 1951 baker (kraamverzorgster) bij de broer van meneer Min en zijn vrouw en daar zag meneer Min haar. Een bijzonder moment in het leven van het echt paar was de reis naar Lourdes in 1976. Meneer Min heeft bij de linoleum- fabriek gewerkt, de huidige Forbo. Later is hij postbode geweest in Heiloo. Mevrouw heeft vroeger bij 'Jan en alleman' gewerkt. Het echtpaar is op hun trouwdag met een klein gezelschap uit eten geweest bij Plaza Cinco. In april/mei 2020 wordt het 65-jarig huwelijk groots gevierd. Hun oudste zoon, woonachtig in Montana (Verenigde Staten), komt dan over. Naast hun 5 kinderen heeft het echtpaar 16 kleinkinderen en 12 achterklein kinderen; het 13e achterkleinkind wordt in februari 2020 geboren. Het echtpaar hoopt over 5 jaar weer de burgemeester te mogen ontvangen. Ze gaan op naar 70 jaar huwelijk. En hoe gaan ze dat doen? "Gewoon blijven ademhalen," aldus mevrouw Min. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Het belooft een fleu rig voorjaar te worden langs Het Zevenhuizen en op verschillen de plaatsen in de Zuiderneg in Heiloo. Op 30 december zijn daar door een aantal vrijwilligers bollen geplant. De actie is een samenwerking van de gemeente Heiloo, Bijenlint Heiloo en ver eniging Groei&Bloei. De bollen zijn gesponsord door de fa. De Waard uit Egmond aan den Hoef. De bollen zijn geplant om biodi versiteit te creëren. De vrijwilli gers verheugen zich nu al op het voorjaar! Op 30 december zijn door een aantal vrijwilligers bollen geplant. Aangeleverde foto Foto: via gbogle.nl HEILOO - Bent u een enigs zins ervaren gebruiker van een (Apple) iPhone of iPad maar twij felt u weieens of u alle instellings mogelijkheden van uw kostbare apparaat optimaal benut? In deze workshop worden de belangrijk ste instellingen behandeld, zodat u uw iPhone of iPad perfect kunt afstemmen op uw persoonlijke behoeften. Datum: Vrijdag 17 januari 2020 Tijdstip: 10.30 -12.30 uur Plaats: Bibliotheek Heiloo Kaarten zijn verkrijgbaar via www.bibliotheeklieiloo.nl of bij de servicebalie van de biblio theek. Neemt u uw eigen iPhone of iPad mee? HEILOO - Het Mantelzorg centrum organiseert op maan dag 13 januari om 10.00 uur een bijeenkomst voor man telzorgers uit de regio Heiloo in wijkcentrum het Trefpunt. Mantelzorgers wisselen tips en ervaringen met elkaar uit. Consulent mantelzorg Arianne Heijdenrijk begeleidt deze ontmoetingsgroep. De bijeen komst is gratis. Mantelzorgers uit Heiloo en omstreken mel den zich aan via info@ mantelzorgcentrum.nl Het thema van deze bijeenkomst is een frisse start. De consulent blikt samen met de mantelzorgers vooruit op 2020. Wat staat hun dit jaar te wachten? En wat wen sen zij voor 2020? Mantelzorgers doen meteen inspiratie op om van 2020 een mooi jaar te maken. De consulent past het thema aan wanneer blijkt dat andere zaken op dat moment belangrijker zijn. Iedere bijeenkomst staat op zich zelf. Mantelzorgers bepalen zelf of zij een of meerdere bijeenkom sten bijwonen. Aanmelden De bijeenkomst is op maandag 13 januari van 10.00 tot 11.30 uur in wijkcentrum het Trefpunt, Abraham du Bois-Hof 2 in Heiloo. De bijeenkomst is gratis voor mantelzorgers uit de regio Heiloo dankzij subsidie vanuit de gemeente. Aamnelden is verplicht en dat kan via info@mantelzorg- centrum.nl Meer informatie Voor meer informatie over deze of over onze andere activiteiten kunnen mantelzorgers bellen met het Mantelzorgcentrum, tel. 072 - 562 76 18 of een mail sturen naar info@mantelzorgcentrum.nl. Op www.mantelzorgcentrum.nl staat meer nieuws en een volledig overzicht van activiteiten voor mantelzorgers. Hand in hand op de foto samen met de burgemeester. Foto: STiP Fotografie Het echtpaar Koeman wilde maar wat graag op de foto met bur gemeester Hans Romeyn. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 13