VVONNt van mm Nieuwj aarstoespraak 7112 Euro voor Stichting Nikai 4 Life "De goede oude tijd herleeft" mim. Vervolg vort de voorpagina: UITKIJKPOST 8 JANUARI 2020 DOOK Dl If IK VAN... HEILOO - Geen sportschool, maar toch effectief bewegen? Doe Do-In, de Japanse bewegingsvorm met oefeningen voor het strek ken van meridianen. Enkele ervaringen: "Door de oefeningen voel ik me energieker en meer ontspannen." "Do-In lessen zijn voor mij oplaadmomenten." In een kleine groep met veel persoonlijke aandacht leert u oefeningen waardoor de energie beter door het lichaam kan stromen. Do-In heeft een gunstig effect op het verminderen van klachten door stagnatie van de energie stroom. Geïnteresseerd? Voor informatie of een proefles, bel 06-46318915 of kijk op www.praktijkjohncompas.nl. In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. (Freelancejournalist en fotograaf) "De halsbandparkiet. Een vogel die mij terug doet denken aan de tijd dat ik samen met mijn ouders in Amsterdam woonde. Niet alleen die herinnering is mij dierbaar. Ook de herinnering aan de tijd dat mijn eveneens in Amsterdam wonende schoonouders dit soort parkieten in de tuin mocht verwelkomen. Dagelijks genoten zij van deze vogels, die de door mijn schoonvader opgehangen pin da's altijd wisten te vinden. Inmiddels zijn zowel mijn ouders als mijn schoonouders overleden. Maar vandaag de dag weten de par kieten de pinda's in onze tuin te vinden en genieten mijn man en ik, als volgende generatie, van de halsbandparkieten. En als ik ze dan in de boom zie zitten, wachtend tot ze bij de pinda's kunnen, denk ik vaak: kon schoonpapa dit nog maar even zien, wat zou hij ervan genieten." Yvonne geeft de lens door aan Michiel Ullers. In ons eigen dorp waren er op hol geslagen paarden, het noodlot tige ongeval van Kees Burger, de koninklijke onderscheiding van Henk Morsch en de werkzaamhe den aan de spooronderdoorgang op de Vennewatersweg. Mireille Kaptein werd Zakenvrouw van het Jaar en er kwam een recordaantal mensen naar zwembad Het Baafje. Ook Timmerdorp was dit jaar weer een groot succes. Vooruitblik Voor 2020 staan er weer nieuwe uitdagingen op het programma. Onder andere de spooronderdoor gang zal opengaan. Zuiderloo en Zandzoom zullen verder worden ontwikkeld. Maar' ook het gebied rond de Witte Kerk, het gemeente huis en 't Loo staan in 2020 op de agenda voor verdere ontwikkeling. Tot slot nodigt de burgemeester iedereen van harte uit mee te hel pen om de uitdagingen waar we het komende jaar weer voor staan aan te gaan, de vraagstukken op te lossen en van de losse puzzelstuk ken een mooi geheel te maken. "De Heilooër gemeenschap is het meer dan waard: #samenwerkenloont ten behoeve van een mooi en natuur lek Heiloo!" aldus burgemeester Romeyn. Wilt u de gehele toespraak van de burgemeester nalezen? Dat kan op: www.heiloo.nl Tekst: Yvonne van Stiphout Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. jk— Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- j vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Op oudejaarsdag stonden Thea, Werner, Karina, Mark en Gemma vroeg op voor een liefdevolle actie. Door mid del van een loterij en een vrij willige bijdrage in ruil voor olie bollen hebben ze een enorme donatie aan Stichting Nikai 4 Life, een organisatie die zich inzet om kinderkanker de wereld uit te helpen. Een van de eerste klanten was burgemees ter Hans Romeyn en velen volg den. Thea Smakman, een van de initi atiefnemers, is enorm trots op haar Project XL op=op team: "Wat een prachtig evenement. Ik ben heel dankbaar voor de samenwerking. Dit mooie bedrag is mede moge lijk gemaakt door de sponsoren en alle lieve familie, buren, vrienden en kennissen die hebben geholpen. Natuurlijk wil ik ook alle mensen bedanken die bij ons in de achter tuin oliebollen hebben gehaald. Bijzonder als je ziet dat mensen met elkaar in gesprek raken, blij zijn en plezier hebben. De verbinding die je ziet ontstaan is voor mij misschien nog wel het allermooiste." Meer dan 6000 oliebollen werden geruild voor een bijdrage. Mocht u denken, geen oliebol voor mij maar ik wil wel doneren, neem gerust contact op met de stichting. Thea wil nog wel wat meegeven: "Heel Heiloo en omgeving weet nu dat rhabdoïde kinderkanker bestaat en wat het inhoudt. En hoe goed het is als er heel veel geld beschikbaar komt voor onderzoek naar dit type kinderkanker. Ook kennen wij nu de Stichting Nikai 4 Life! Dus mocht je net als wij van organiseren hou den of je zoekt nog een mooi doel om aan een evenement te koppelen, neem dan contact op met Stichting Nikai 4 Life. Zij verdienen onze aandacht!" Burgemeester Romeyn, die als een van de eersten een oliebol kocht voor het goede doel, werd enthousiast ontvangen. Aangeleverde foto HEILOO - Tijdens een druk bezocht concert op 18 decem ber in de Witte Kerk kreeg het publiek een andere Hans Laduc te zien. Waar Hans bijna altijd alleen zijn virtuoze gitaarspel ten gehore brengt, was het nu tijd om ook zijn zangkunsten te laten horen. In zijn nieuwe programma 'Hans Laduc The Memphis 2' neemt Hans Laduc het publiek mee naar Memphis, de stad van de blues. Hij vertelt over zijn reis en brengt de nummers van zijn nieuwe cd ten gehore. Nummers van Elvis Presley, Johnny Cash, James Taylor, Simon Garfunkel, Bill Monroe, U2, Bob Dylan en Chuck Berry. Hij bezocht vele locaties in Memphis. Maar niet alleen dat. Hans dook zelf in deze stad de Sun Studio's in om zijn nieuwe cd op te nemen. Waar eens grote namen als Johnny Cash, Elvis en Carl Perkins hun eerste num mer 1-hits opnamen stond Hans daar nu zelf voor de opname van zijn cd. Tijdens zijn concert in de Witte Kerk mocht Hans uit handen van zijn zoon Martin de eerste cd van dit nieuwe album, 'Welcome to Memphis, birthplace of rock 'n roll', in ontvangst nemen. Hans kon rekenen op een groot applaus van het publiek dat heel erg enthousiast was. Amazing Grace werd meegeneuried en andere num mers meegezongen. Ina Sengers: "De goede oude tijd herleeft." Haar man Jan Sengers, net zo enthousi ast: "Ik wilde al een briefje naar de Uitkijkpost sturen om te zeggen hoe goed dit is." En Hans zelf wil het volgende nog even meegeven. "Toen ik 16 was wilde ik muzikant worden en nu ik ouder ben zeg ik: als je echt iets wilt ga er dan voor. En doe het zo goed mogelijk, dan kom je er wel." Tekst: Yvonne van Stiphout Hans Laduc krijgt uit handen van zijn zoon Martin de eerste cd van zijn nieuwe album overhandigd. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 3