Huis werkj ongeren aan de wandel Koninklijke onderscheiding voor brandweerman Johan Jonker Staatssecretaris Keijzer op bezoek bij Kaptein PHP 9 <X 5 "''o Ce vv Noor en Joep ruimen zwerfafval op Het programma van de maand januari: UITKIJKPOST 8 JANUARI 2020 HEILOO - In vakanties ligt de huiswerkondersteuning aan vluchtelingj ongeren in Heiloo stil. Normaal wordt die elke middag in de bibliotheek aange boden door Heiloo voor Elkaar. In plaats van begeleiding voor schoolwerk biedt Heiloo voor Elkaar in schoolvakanties een activiteit aan. Op verzoek van een van de jon geren werd deze keer een wande ling georganiseerd. "We kunnen best eens gaan wandelen, dan is er alle tijd voor een gesprek," zei ze. Afgelopen donderdagochtend om 11.00 urn' stonden er vijf sportieve jongeren en twee begeleiders bij de bibliotheek klaar voor de wan deling. In onderling overleg was Egmond aan Zee als doel gekozen. Daar was gelegenheid voor een lunch die door sponsoren beschik baar was gesteld. De lunchkaart was voor de jongeren wel even wennen. "Hebben ze geen kebab?" was een van de reacties en ook een 'kapsalon' bleek onvindbaar. Toen na wikken en wegen een keuze gemaakt was, volgde voor ieder een lunch met enkele onbekende ingre diënten. "Het was even wennen, maar toch erg lekker," luidde het commentaar. Na de lunch wandelde de groep in de motregen door de polder naar Heiloo. Onderweg werd zoals ver wacht veel gesproken met elkaar. Er was ruimschoots aandacht voor elkaar. De terugtocht leek daardoor nog korter dan de heenreis. Bij aan komst bij de bibliotheek was dan ook de vraag: "Doen we dit volgend jaar weer?" Iedereen doet dan vast weer mee. Burgmeester Hans Romeyn speldde zowel de koninklijke onderscheiding als de medaille van de brandweer op. Zijn vrouw Anita, dochters Nienke en Lisanne en zoon Joost deelden mee in de vreugde. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Tijdens de nieuw jaarsreceptie van de brandweer Heiloo reikte burgemeester Hans Romeyn een koninklijke onderscheiding uit aan Johan Jonker. Johan is van beroep veehouder. Hij kreeg de koninklijke onderschei ding voor zijn twintig jaar trouwe dienst bij de vrijwillige brandweer. Johan is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Daarnaast kreeg de 56-jarige, in Heiloo gebo ren Jonker een medaille van de brandweer opgespeld voor zijn twintig jaar trouwe dienst. Hij is namelijk ad sinds 1999 actief bij de vrijwillige brandweer. Hij heeft de rang van hoofdbrandweerman en is in functie als verkenner gevaarlijke stoffen, chauffeur/pomp bediende, brandweerchauffeur en Manschap B. HEILOO - Noor Zwart (7) maakt zich al maanden boos over het zwerfafval dat ze buiten ziet. De rommel na oud en nieuw was de druppel: van haar zakgeld kocht Noor een opruimstok. De eerste ochtend dat zij met haar moeder Helen en broertje Joep (4) op pad ging, haalde het drietal binnen anderhalf uur al 3 kilo aan zwerfafval op, waaronder veel vuurwerk. Helen: "Het is bizar hoeveel rommel er op straat en in de plantsoenen ligt. Noor wil haar initiatief graag onder de aandacht brengen bij andere kin deren en hoopt dat zij haar voorbeeld zullen volgen." Aangeleverde foto HEILOO - Staatssecretaris Mona Keijzer van Economische Zaken en Klimaat is woensdag 18 december op werkbezoek geweest bij Kaptein. Dit naar aanleiding van de titel Zakenvrouw van het Jaar 2019, die Mireille Kaptein in maart heeft ont vangen. Tijdens het werkbezoek zijn ze samen in gesprek gegaan over diverse thema's en heeft Mireille Kaptein een rondleiding door het bedrijf gegeven en meer verteld over de activiteiten van Kaptein. Mireille Kaptein: "Het was een mooi werkbezoek en samen hebben we een interessant en waardevol gesprek gehad, onder meer over het belang van familiebedrijven en het stimuleren van vrouwelijk onder nemerschap voor nu en in de toe komst. Enorm inspirerend!" SjpirituaCiteit en Cjeloofsverdiejiing Dinsdag 14 januari: Lezing Asielbeleid in NL door dhr. Frans-Willem Verbaas, 20.00 uur, Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 Heiloo. Zondag 19 januari: Bachcantate 'Ich stehe mit einem Fuss im Grabe', 16.00 uur Witte Kerk, Raadhuisweg 32 Heiloo. Dinsdag 21 januari: Lezing Renaissance in Venetië door dhr. Cees Tromp, 20.00 uur, Willibrordushuis, Westerweg 267 Heiloo. Donderdag 23 januari: Zin in Film o.l.v. ds. Edward Kooiman, 19.30 uur, Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 Heiloo. Donderdag 30 januari: Theater 'Voorbij de grenzen' door muziek- en poëziegroep Achterom, 20.00 uur, Ter Coulsterkerk, Holleweg 111 Heiloo. Nadere informatie op www.ronddewaterput.nl Druk in gesprek onderweg. Aangeleverde foto Staatssecretaris Mona Keijzer (links) bezoekt Zakenvrouw van het Jaar 2019 Mireille Kaptein (rechts). Foto: Sebastiaan Rozendaal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 9