XopX doneert aan... Vijftienduizendste bezoeker in Huys Egmont! Oprichting PvdA-afdeling Kennemerland Midden Jubileumtentoonstelling De Hanswijk Rommelmarkt in Wielerbaan Alkmaar REGIO 17 UITKIJKPOST 15 JANUARI 2020 Stichting Jeugdtheater Heiloo staat het eerste weekend van februari in Theater De Beun en kon de donatie goed gebruiken. Aangeleverde foto LIMMEN - Kringloopwinkel XopX knalde het jaar 2019 nit en heeft vanaf november aan de onderstaande doelen geld weg gegeven: Stichting vrienden van Allahein Foundation Gambia ontving het mooie bedrag van 5.000 en een bedrag van 2.250 (15 x 150) werd in de vorm van de kerstwens 2019 aan diverse verenigingen/personen gedoneerd. Een donatie van 1.000 ont vingen: Stichting Holland Bolga Support, mevrouw I. Woudstra in Limmen, Stichting De Morgenster, Sjaak Pach Stichting. Theater Bonhoeffer ontving 810 en gymnastiekvereniging Spirit in Egmond aan den Hoef mocht 670 in ontvangst nemen. Een donatie van 500 ging naar: BGM Social Service Centre Trust, Stichting Blocks, Stichting Tomoka Support, Rotary Club Heiloo, Stichting Mariette's Child Care, Gymnastiek Turnvereniging Heiloo, Volleybalvereniging Effect, Stichting Hof van Kijk-Uit. Een bedrag van 300 ging naar Rolstoeltennis. Nieuwe donatie: Stichting Scholenproject Cambodja Rotter dam. Student beroepsopleiding: €300 per jaar. XopX schenkt elke week een Opkikker van 250. Deze zijn elke maand te lezen in de Uitkijkpost en op de website van XopX. De opkikkers van de maand december zijn gegeven aan: Stichting Help Ons, Showkoor Music Train, Popkoor Atlantis in Alkmaar. Ook Stichting Jeugdtheater Heiloo ontving een van de opkik kers. Stichting Jeugdtheater bestaat dit jaar 31 jaar en heeft zijn jaar lijkse voorstellingen in het week end van 1 en 2 februari a.s. in Theater De Beim. Ze spelen 4 keer de spannende familievoorstelling 'OVERVERHIT'. Het is een zelfge schreven voorstelling met zelfont worpen kostuums en decor. Er is al vanaf de zomervakantie op het stuk geoefend onder professionele begeleiding. Om dit allemaal moge lijk te maken hebben ze hard aan de promotie gewerkt om vier keer De Beun vol te krijgen. Kom kijken en geniet! Stichting Jeugd Theater Heiloo (SJTH) Heiloo is erg blij met het ontvangen van de Opkikker. HEILOO - Op zaterdag 11 janu ari is in Dorpshuis De Zwaan in Uitgeest de PvdA-afdeling Kennemerland Midden opge richt. De nieuwe afdeling komt in de plaats van de PvdA- afdelingen in de gemeenten Castricum, Heiloo en Uitgeest. De 230 PvdA-leden in de drie gemeenten hadden eind 2019 al ingestemd met de fusie van de drie afdelingen. Door de fusie hoopt de nieuwe afdeling sterker te kunnen opereren in de drie gemeenten. De PvdA in Bergen heeft besloten voor alsnog geen deel uit te willen maken van de nieuwe afdeling. De huidige samenwerking tussen de PvdA- afdelingen in de BUCH-gemeenten zal gewoon worden voortgezet. Het nieuwe bestuur bestaat uit 7 leden. Voorzitter is Cees Rootjes uit Heiloo, secretaris is Dave van Ooijen uit Castricum en penning meester is Jan van der Putten uit Uitgeest. De overige bestuursleden zijn Ankie Dil (Castricum), Peter Croux (Heiloo) en Theo Buysman (Uitgeest). Zij zijn de drie coördina toren richting leden, raadsleden en wethouders van de PvdA in de drie gemeenten. José Smits (Castricum), oud-lid voor de PvdA in de Tweede Kamer, zal in het bestuur verant woordelijk zijn voor verkiezings campagnes, public relations en de website. Tijdens de bijeenkomst werd tevens afscheid genomen van Greet Blokker, voorzitter van de PvdA Castricum. EGMOND AAN DEN HOEF Dinsdagochtend 7 januari stapte hij nietsvermoedend naar binnen: Robert Kragting uit Maastricht, die samen met Gemma Jansen cursussen, semi nars en cultuurreizen organi seert. Vorige week leidden zij een groep van 31 enthousiaste cursisten naar Egmond voor een wintersemi- nar over de Franse filosoof René Descartes. Ze waren enkele dagen te gast in bezoekerscentrum Huys Egmont, waar de bezoekersteller een nieuw hoogtepunt noteerde. Zo werd Kragting, die stomtoevallig op het juiste moment binnen kwam lopen, aangenaam verrast met de mededeling dat hij de vijftiendui zendste bezoeker was sinds het bezoekerscentrum drie jaar geleden zijn deuren opende. Kragting onderbrak zijn seminar om zowel de felicitaties in ontvangst te nemen alsmede een prachtige Canon van Egmond en een puzzel van het Slot op den Hoef. De hele groep was overigens zeer onder de indruk van de Egmondse geschiede nis. Eerder al hadden zij een lezing Robert Kragting staat trots voor zijn groep cursisten in Huys Egmont. Foto: Martijn Mulder het bezoekerscentrum," aldus een verrukte Kragting, die aangaf graag nog eens terug te komen. Uiteraard zullen ze ook dan weer met open armen worden ontvangen. door Peter van den Berg bijge woond en mochten zij op avontuur in de Slotkapel onder leiding van Jos Hof. "Het is werkelijk een prach tige plek, zowel de omgeving als Naast bovenstaande donaties worden er ook maandelijks en jaar lijks giften gegeven: Rolstoelbus Heiloo 1.000, Stichting Vrienden van De Vijfhoek (Orthopedagogisch Dagcentrum) 500, Trefpunt Expresse 500, Cultuurkoepel GGZ 450. ALKMAAR - Op zondag 19 januari organiseert stichting Rommelmarkten Egmond de eerste rommelmarkt van dit jaar in de Wielerbaan in Alkmaar. Het wordt een oergezellige rom melmarkt. Ruim 240 standhouders bieden tweedehandsspullen aan. Het aanbod zal weer gigantisch zijn, u kunt het zo gek niet bedenken of u zult het vinden op de markt. Denkt u aan gereedschap, huishoudelijke spullen, dames-, heren- en kinder kleding, speelgoed, boeken, lp's, antiek, brocante, curiosa enzovoort. De markt is open voor het publiek vanaf 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De entree bedraagt 2,50 p.p. vanaf 13 jaar en direct bij of naast Wilt u ook in aanmerking komen voor een donatie? U kunt het for mulier downloaden via www.stich- tingxopx.wordpress.com of opha len in onze kringloopwinkel Keer op Keer, Rijksweg 127, Limmen. Openingstijden: dinsdag, donderdag en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur, tel. 072- 5325962. de accommodatie kunt u gratis par keren. De organisatie heeft er enorm veel zin in en heet u van harte wel kom op het evenement. Voor meer infonnatie: 06 - 20114461 of www. st-re.nl Zondag 19 januari, Wielerbaan, Terborchlaan 200, 1813 LE Alkmaar. EGMOND AAN DEN HOEF - Het 50-jarig jubileum van dorpshuis De Hanswijk in Egmond aan den Hoef is de aanleiding om in 2020 twee exposities te organiseren met exposanten uit de afgelo pen twintig jaar. Het dorpshuis biedt schilders en fotografen, die vaak niet in een gale rie hun werk kunnen laten zien, een podium om hun werk aan een gro ter publiek te vertonen. De wanden worden drie tot vier keer per jaar van nieuwe werken voorzien. Van 1999 tot 2019 heeft een scala aan divers werk de zalen en het tiai'gedeelte verfraaid. Deze eerste tentoonstelling laat een doorsnede zien van deze kunstwerken. In deze tentoonstelling is het Egmondse strand- en dorpsleven, bloemen, portretten, de toneelvereniging Flierefluiters en nog veel meer te zien tot 27 juni 2020. Na de zomer zal een tweede tentoonstelling met andere exposanten uit de voorbije jaren worden georganiseerd. De tentoonstelling zal worden geopend op zondag 19 januari om 15.00 uur door Jan Houtenbos, voor malig wethouder van de gemeente Bergen. Iedereen is daarbij van harte welkom. Verder is het werk ook tijdens de openingsuren van het dorpshuis te bezichtigen. Het dorps- Een werk van Frans Peeters. huis is gevestigd aan Hanswijk 1 in Egmond aan den Hoef. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 17