Marcel de Groot met 'DOOR' in Cultuurkoepel Liefde voor kleur Run op Jeugdtheaterkaartjes 1 en 2 februari De Beun COLUMN I BEDRIJF BELICHT 4 5 breng je interieur tot leven met kleur Dialect UITKIJKPOST 15 JANUARI 2020 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Agnes Haullussy-Zaal. Aangeleverde foto Liefde voor Kleur, Zevenhuizerlaan 94, 1851 MZ Heiloo, 06 149 848 21, www.liefdevoorkleur.nl info@liefdevoorkleur.nl Ken je dat gevoel dat je ergens binnenkomt en je meteen weet dat de kleuren kloppen? Dat de kleuren waarin de ruimte geschilderd is je een warm en prettig gevoel geven. Waardoor je je welkom en op je gemak voelt. Of dat nu in een huis is of in de entree van een school of kantoorpand. Hoe kies je nu eigen lijk de juiste kleuren voor je interieur? Kleuren die helemaal bij jouw persoonlijkheid passen en die je zintuigen positief prikkelen. Agnes Haullussy-Zaal werkt al sinds 2002 als interieurstyliste maar zij spe cialiseerde zich in 2005 in kleur. "Goed afgestemde kleuren in je interieur hebben veel invloed op ons gevoel van geluk en welzijn, ze brengen name lijk harmonie en balans, al zijn we ons daar niet altijd van bewust," zo legt zij uit. "Kleuren beïnvloeden elkaar, een verkeerde kleurencombinatie kan tegen de borst stuiten, je voelt dan onbewust dat er geen harmonie is," ver telt ze. "Te weinig kleur prikkelt je zintuigen niet, terwijl te veel kleur of verkeerde kleurencombinaties de zintuigen juist kunnen overprikkelen en dat heeft effect op ons," zo vult zij aan. Daarom is een uitgebalanceerd kleu- renplan zo belangrijk. Kleur is bovendien een relatief goedkope manier om je woning een make-over te geven. De kleurrijke Agnes, die zichzelf ook gespecialiseerd Flexa Kleuradviseur mag noemen, geeft advies bij mensen thuis maar ook op o.a. de welbekende VT Wonen beurs. Daarnaast organiseert ze workshops; na het volgen van een workshop bij Agnes kan je zelf aan de slag met kleur in je interieur of in je bedrijf. Persoonlijk kleuradvies aan huis Je bent net verhuisd of je bent toe aan een iets nieuws, je staat op het punt te gaan schilderen, maar dan. Wat voor kiemen ga je kiezen? Wat is je stijl eigenlijk en wat past echt bij jou? En hoe kies je nu de juiste kiemen voor je interieur? Nodig Agnes eens uit voor een verfrissend kleuradvies, je hebt al een goed kleuradvies in één uur. Het maken van een uitgebalanceerd kleurenplan is niet zomaar iets: "Wat past bij jouw persoonlijkheid? Wat is jouw stijl en smaak? Maar ook de lichtinval en verlichting en andere kleuren in huis, zoals die van de meubels en de vloer, spelen mee in het uiteindelijke kleur advies," zo legt zij uit. Het advies wordt in een mooie map gepresenteerd, mét stalen, kleurnummers en adressen van winkels, u hoeft het klemadvies alleen nog over te dragen aan het schildersbedrijf of je kan er zo mee naar de winkel. 3D-visualisatie Omdat veel mensen klem lastig vinden te visualiseren op hun wit gestucte muren werkt Agnes met een 3D-visualiser en grote A4 kleurstalen. Met een iPad maakt zij een 3D-foto van uw interieur of de kamer die u onder handen wilt nemen waarbij de verschillende kiemen worden getoond op de muren. "Een betere indruk kan je namelijk niet krijgen," vertelt Agnes enthousiast. Workshops Tijdens de workshops 'Ontdek de verborgen kracht van kleur' die Agnes organiseert bij de Hortus op de Berenkoog in Alkmaar op 8 februari en 14 maart gaat zij dieper in op alles watje altijd al hebt willen weten over kleur, kleurenpsychologie en hoe kiemen onze zintuigen beïnvloeden. Ook organi seert zij op 25 januari de workshop 'Ontdek de perfecte kleuren voor in je interieur' in Akersloot. Als u thuis gelijk aan de slag wilt krijgt u 5% korting op de benodigde verf. Inschrijven voor één of meerdere workshops kan via www.liefdevoorkleur.nl. De kosten voor deelname zijn 49 inclusief koffie, thee en iets lekkers. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - Na zijn optreden in de voorstelling 'Op Maarten' afgelopen januari staat Marcel de Groot nu met de voorstelling DOOR in de Koepel. DOOR bevat een hoop nieuwe liedjes met tekstbijdragen van o.a. Boudewijn Spitzen, Rob Chrispijn, Wouter Planteijdt en Boudewijn de Groot. Marcel de Groot brengt dit charmant, met onderkoelde humor, die heerlijk donkerbruine stem en fabuleus gitaarspel. Lichtvoetig, indringend en immer oprecht. Ditmaal samen met bassist Bart de Ruiter (Bart speelde met o.a. Fay Lovsky, Ellen ten Damme, Freek de Jonge, B-Movie Orchestra en Huub van der Lubbe). Zaterdag 25 .januari, 20.15 uur in de Cultuurkoepel Heiloo. Kaarten: 15, www.cultuurkoepelheiloo.nl of bij het VW-kantoor op Landgoed Willibrordus te Heiloo. H Marcel de Groot: lichtvoetig, indringend en altijd oprecht. Foto: Raymond van Olphen HEILOO - Vorig jaar was de vraag naar kaartjes groter dan het aantal plekken. De kaartver koop ging toen nog via winkels, e-mail en aan de kassa van De Beun. Door de grote vraag is er toen helaas bij de kassa publiek naar huis gestuurd. Dit zal dit jaar niet meer gebeu ren omdat De Beun inmiddels een online ticketsysteem heeft. Er kan nu handig een stoel worden gereser veerd. Zo is iedereen vooraf zeker van een goede plek. De voorstelling is een heel leuk familie-uitje voor gezinnen met kinderen in de lage- reschoolleeftijd of voor opa's en oma's met kleinkinderen. Het Jeugdtheater Heiloo heeft ook dit jaar weer een geheel zelfgeschreven voorstelling: 'OVERVERHIT!' Een grappige familievoorstelling waarin we alle weersfenomenen van een andere kant gaan leren kennen. Meer infor matie op www.sjth.nl. Hier schittert de cast van Stichting Jeugdtheater Heiloo in de voorstelling van 2019, Het Griezelhotel. Aangeleverde foto Laatst hoorde ik in de trein een paar meisjes van een jaar of 16 hem weer gebruiken: de r die als een j wordt uitgesproken. De Gooise r zeg maar. "Ik wejd helemaal cjazy van hem," zei de een. En de ander: "Dat kan ik me pjima voojstellen." Ook het Engels krijgt de Gooise r aangeme ten. Een modieuze manier om deftig te doen? Nee, dein is er aan het Amsterdams - of het Mokums - niks deftigs. Ik kan erover meepraten, want ik ben nog steeds Amsterdammer zonder plat te praten. Hoewel.plat vind ik een ranzige aanduiding. Je zegt van de Friezen toch ook niet dat ze 'plat Fries' praten. Kijk uit, want ze staan zo met trekkers op je dure gazon netje. Het Mokums is een dialect en geen 'plat Nederlands'. Oké? Behalve in klanken (Loat je noa- kaake, mèjn!) is het Mokums ook beroemd (of berucht) om zijn verwensingen. Daar zitten bijna alle ziektes bij die je van Amsterdammers kan krijgen als je het met ze aan de stok krijgt. Ik weet niet of die ziektes alleen in Amsterdam voorkomen, want ik heb nog nooit ruzie gehad in Limburg. Ik wil wel eerlijk zeggen dat ik sommige gewoon niet snap. 'Krijg een bombardement achter je kie zen. Kejje puinruime!' is er zo een. Andere slaan rood uit van de agres sie. Wat te denken van 'Wat wou je nou? Ik sla je van hier naar Haarlem; alle paaltjes raak.' Niet leuk, maar dat is het kenmerk van een verwen sing. Mijn favoriet (ingewikkeld, maar denk hier Mokums bij): 'Jij? Je bent nog niet waard om in de schaduw van mijn vuile was rotte appelen te zitten vreten.' En voor nou goan ik pleite.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5