n m Barokensemble Eik en Linde met Meesterlijk Veelzijdig Geen nieuwe meldingen van vergiftiging Jongeren helpen de natuur Dr. Karlijn Roex in Verhalenkamer 9 Concerten en orio's von Johannes Sebastiaan Bach KORTOM Do-In, een goed voornemen voor 2020 KORTOM Cantatedienst in de Witte Kerk te Heiloo UITKIJKPOST 15 JANUARI 2020 Natuurmonumenten heeft waarschuwingsposters opgehangen. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Eind december werd gemeld dat op Landgoed Nijenburg drie honden vergifti gingsverschijnselen vertoonden. Eén hond zou zelfs zijn overle den. Natuurmonumenten hing posters op met een waarschuwing en het advies om honden aan de lijn te hou den. Inmiddels kan Jowien van der Vegte, boswachter Communicatie en Beleven Noord-Holland Midden, melden dat er gelukkig geen nieuwe meldingen meer zijn geweest. Ook is er geen gif gevonden of gezien. Uit navraag bij de dierenartsen De Jong, Any Animal en de Kattenberg is gebleken dat er bij hen geen die ren binnengebracht zijn met ver schijnselen van vergiftiging. Jongeren krijgen de kans om zich te ontplooien en natuurwerk bij jongeren op de kaart te zetten. Foto: Aico Lind HEILOO - Landschap Noord- Holland wil meer jongeren betrekken bij de bescherming en ontwikkeling van de natuur. Daarom is er plek voor 10 jonge mensen, die samen natuurwerk op de kaart zetten bij jongeren. Tijdens het traineeship krijgen jongeren tussen de 16 en 30 jaar de ruimte om zich te ontplooien, een netwerk op te bouwen en bij te dragen aan een betere wereld. Na afronding van het project ontvan gen de deelnemers een certificaat en een aanbevelingsbrief. Maar het is een wisselwerking, Landschap Noord-Holland wil ook graag leren van de frisse blik van de jongeren. Op 1 februari 2020 start het Groene Traineeship. De jongeren HEILOO - Het barokensemble Eik en Linde brengt op zondag 26 januari een veelzijdig concert in de Witte Kerk in Heiloo. Barokensemble Eik en Linde werd opgericht in 2000 in een gelijk namig café in de Amsterdamse Plantagebuurt. De leden hebben elkaar gevonden in hun liefde voor de barokmuziek en hun streven deze uit te voeren op een manier die zo veel mogelijk recht doet aan de bronnen. Om die reden spelen ze op oude instrumenten of kopieën daar van. Eik en Linde streeft ernaar op te treden in kleinere plaatsen waar een ensemble van deze omvang niet vaak te horen is. Artistiek leider en concertmeester sinds 2003 is Frans Polman die tevens eerste violist is in het Orkest van de Achttiende Eeuw. De programmeur van de concerten in de Witte Kerk in Heiloo - Roel Stern - is sinds de oprichting ook de solofluitist van dit ensemble. Het programma bestaat uit con certen en aria's van Johannes Sebastiaan Bach, zoals onder ande re Contrapunctus I uit Die Kunst der Fuge BWV 1080 en het vijfde Brandenburgse Concert in D gr.t. voor obligaat klavecimbel, fluit, viool en strijkers BWV 1050. Zondag 26 januari 2020, 15.00 uur in de Witte Kerk in Heiloo. De entree bedraagt 15 (jongeren 7), inclusief consumptie. Raadpleeg voor verdere informatie onze website www.concertenwittekerk. nl. Kaarten bestellen kan telefonisch (06-45184525), per e-mail: info@ concertenwittekerk.nl of via de website. Het te betalen bedrag kan worden overgemaakt naar rekening nummer NL42 TRIO 0254712834 t.n.v. Stichting Cultuur Witte Kerk Heiloo. De leden van barokensemble Eik en Linde hebben elkaar gevon den in hun liefde voor barokmuziek. Foto: Sven Rotteveel HEILOO - Op zondagmiddag 26 januari presenteert Dr. Karlijn Roex haar boek 'In verwarde staat' in de Verhalenkamer. Psychiater René Keet, directeur FIT-academy van GGZ Noord- Holland-Noord, zal de inleiding verzorgen. De bijeenkomst is van 14.30 uur tot 16.00 uur. Vanaf 14.00 uur zijn de deuren geopend. De Verhalenkamer is te vinden aan de Olvendijk 2a op het landgoed Willibrordus in Heiloo. De entree is gratis, een bijdrage wordt echter op prijs gesteld. In verband met het aantal beschikbare plaatsen is aanmelding nodig via info@verhalenkamerwillibrordus.nl. In deze bijeenkomst wordt de problematiek m.b.t. 'verwarde personen' vanuit een andere hoek bekeken. Hoe is het voor iemand die zelf een 'verward persoon' wordt genoemd om in deze samen leving te functioneren? Wat voor samenleving maakt zich zorgen over een 'verwarde personenpro- blematiek'? Wordt de samenleving onveiliger door de 'verwarde per sonen' of kunnen we eerder zeggen dat het voor de laatstgenoemden onveiliger wordt? Na de boekpre sentatie is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Karlijn Roex is een gepromoveerd socioloog, schrijver en activist. Het afgelopen jaar maakte ze vooral naam als spreker en publicist in het debat over 'verwarde perso nen'. Naast een sociologische ach tergrond heeft ze ook persoonlijk ervaren hoe het is om als 'verward persoon' te worden gelabeld. gaan een dag in de week aan de slag en eindigen met een concreet resul taat: bijvoorbeeld een opgeknapt natuurgebied, een campagne om gebruik van plastic te verminderen of een plan om op festivals te ver tellen hoe belangrijk, divers en leuk werken in de natuur is. Zo dragen ze op een unieke manier bjj aan een beter milieu en mooiere natuur. Het project heeft een maximaal aantal deelnemers, dus wees er snel bij. Geïnteresseerd? Kijk dan op www. landschapnoordholland.nl/trainees voor meer informatie. Dit Groene Traineeship is een project van zeven groene orga nisaties: Staatsbosbeheer, IVN Natuureducatie, LandschappenNL, Natuurmonumenten, VBNE, Milieudefensie en SoortenNL. HEILOO - Geen sportschool, maar toch effectief bewegen? Doe Do-In, de Japanse bewe gingsvorm met oefeningen voor het strekken van meridianen. Enkele ervaringen: "Door de oefeningen voel ik me energieker en meer ontspannen." "Do-in lessen zijn voor mij oplaadmo- menten." In een kleine groep met veel persoonlijke aandacht leert u oefeningen waardoor de ener gie beter door het lichaam kan stromen. Do-In heeft een gunstig effect op het verminderen van klachten door stagnatie van de energiestroom. Geïnteresseerd? Voor informatie of een proefles: bel 06-46318915 of kijk op www. praktijkjohncompas.nl HEILOO - Onder leiding van cantor-organist Gerard Leegwater zal op zondag 19 januari om 16.00 uur de cantate 'Ich steh mit einem Fufi im Grabe' BWV 156 worden uitgevoerd. De titel doet het erg ste vermoeden, maar dat valt wel mee. De tekst, van Picander, is met twee aria's en twee recita tieven tamelijk kort. In de tenor aria zingt de sopraan tevens het koraal 'Machs mit mir, Gott, nach deiner Güt'De liturg is ds. Piet Nijssen. De entree is gratis, wel is er een uitgangscollecte. Dr. Karlijn Roex. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 9