Leven zonder geluidsoverlast Edith Zomerdijk opent eigen praktijk Pieter Wispelwey en Paolo Giacometti bij Alkmaarse Kamermuziek De Zonnebloem Limmen viert 40-jarig bestaan REGIO 12 Sebas Groot exposeert in De Kapberg 250 jaar Beethoven: UITKIJKPOST 22 JANUARI 2020 NIBBIXWOUD - Schouten Spanplafonds verbetert de akoestiek in elke ruimte. Last van een hinderlijke galm in kantoor of woning? Schouten Spanplafonds uit Nibbixwoud heeft de oplossing en toont deze vrijdag 24, zaterdag 25 en zon dag 26 januari in een show. Moderne interieurs zijn vaak uitgevoerd met harde materialen. Harde vloeren en wanden, geen gordijnen, et cetera. Deze interi eurs hebben dan ook vaak last van zeer hinderlijke galm. De kern van de oplossing ligt in de unieke com- binatie van een geluiddempend, naadloos, akoestisch spanplafond. Het akoestische spanplafond van Schouten is een micro-geperforeerd spanplafond. Door het toepassen van een akoestisch spanplafond van Schouten is het mogelijk om op een eenvoudige wijze de akoestiek in elke ruimte enorm te verbeteren. Hierbij houdt de klant de voordelen van een superstrak spanplafond. Plafondvakbedrijf Schouten is te vinden aan de Dorpsstraat 82 in Nibbixwoud. Telefoon: 0229 571391. LIMMEN - Zaterdag 18 janu ari opende ergotherapeut Edith Zomerdijk haar praktijk in Limmen. Naast ergotherapie voor volwassenen en kinderen biedt Edith als enige in de regio de ReAttach-therapie aan. Na haar middelbare school is Edith ergotherapie gaan studeren. Zij heeft op veel gebieden stage gelopen, van kind tot revalidatie tot verpleeghuis. Als ergothera peut in de revalidatie is zij aan de slag gegaan. Naast de revalidatie is zij doorgerold naar de langdurige ouderenzorg en na drie jaar is zij gaan werken in een eerstelijns (kin der) ergotherapiepraktijk. Naast ergotherapie geeft en ontwikkelt Edith trainingen. Met name trai ningen in PDL, een methodiek die staat voor Passiviteiten van het Dagelijks Leven. Ook werkt zij een dag in de week bij Kindcentrum Het Kleurenorkest in Limmen. Eigen praktijk En nu heeft zij haar eigen praktijk geopend. In haar werk onderscheidt zij zich van andere ergotherapeuten door niet alleen naar de cliënt zelf te kijken maar ook de naasten mee te nemen in het behandelingspro ces. Edith: "Als een vader of moeder bij mij komt voor een behandeling kijk ik ook altijd naar de rest van het gezin. De partner maar ook de kinderen zullen begeleiding nodig hebben bij de verandering die bin nen het gezin plaatsvindt doordat een gezinslid hulp nodig heeft." ReAttach Verder werkt Edith met de ReAttach-therapie. Maar wat is dat nu precies? Edith: "ReAttach is een cognitieve behandeling die gericht is op het verbeteren van de sensorische integratie, oftewel het verbeteren van de prikkelverwer king (informatie, gebeurtenissen en emoties). Tijdens een ReAttach- behandeling wordt het verwerken van meerdere zintuigelijke prikkels gestimuleerd en worden nieuwe vaardigheden aangeleerd en geau tomatiseerd. Hierdoor krijgt men meer rust en ruimte in het hoofd, kan men beter organiseren, plannen en prioriteiten stellen. Ook komt de cliënt steviger in de schoenen te staan en krijgt meer zelfvertrouwen. Ook kan men beter emoties regule ren." De praktijk is gevestigd in het Gezondheidscentrum Limmen, Zonnedauw 2 (eerste etage), 1906 HA Limmen. Voor meer info: www. edithzomerdijk.nl Tekst: Yvonne van Stiphout EGMOND AAN DEN HOEF - Galerie De Kapberg laat de komende weken het werk zien van Sebas Groot (1997). Deze student kunstgeschiedenis (UvA), woonachtig in Egmond, werd in 2019 nationaal bekend toen hij de winnaar werd van 'project Rembrandt'. Het winnende doek 'Het vallend boek' hangt in de galerie samen met veel nieuw werk. Het zijn veel (zelf)portret- ten, maar ook abstract werk, gemaakt met houtskool of olie verf. In zijn werk laat hij de zorge lijke kant van onze maatschappij zien: depressie en burn-out bij studenten. Een film toont Sebas als hij aan het werk is. U bent van harte welkom in Galerie De Kapberg tot en met 16 februari op vrijdag, zaterdag of zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Het adres is Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. ALKMAAR - Op dinsdagavond 28 januari concerteren cel list Pieter Wispelwey en pia nist Paolo Giacometti in de serie van Stichting Alkmaarse Kamermuziek in de grote zaal van TAQA Theater De Vest. Dit jaar is het 250 jaar geleden dat Ludwig van Beethoven werd geboren. Bij het eerste concert van het nieuwe jaar staan zijn celloso nates centraal, een genre waarvan de grote componist de grondlegger was. De muziek wordt uitgevoerd door de toonaangevende cellist Pieter Wispelwey in samenspel met pianist Paolo Giacometti. Wispelwey, woonachtig te Alkmaar, concerteerde eerder voor de SAK in 1994. In 1992 ontving hij als eerste cellist de Nederlandse Muziekprijs. Pieter Wispelwey speelt even gemakkelijk op de gewone cello als op de barokcello en combineert zijn gevoel voor stijl met een eigenzinnige interpretatie en fenomenale technische vaar digheid. Paolo Giacometti is een gedreven kamermusicus die zijn weg weet op klassieke en moderne instrumenten. Giacometti won vele nationale en internationale prijzen en is veelgevraagd pianist op kamer muziekfestivals. Het programma belooft veel muzi kaal genot met de uitvoering van meesterwerken van Beethoven en Schubert. Het concert opent met Beethoven's sonate nr. 2 voor cello en piano met een uitgebreid dra matisch adagio en vlot allegro. Het genereuze rondo brengt verfijnde lyriek en expressieve erupties. Schubert was een groot bewon deraar van Beethoven. Schubert's 'Arpeggione Sonata' biedt milde beschouwelijkheid in galante lyri- sche uitvoering met smaakvolle con trasten, kamermuziek eigen. Galant en lichtvoetig klinken Beethovens 7 variaties op 'Bei Mannern, wel- che Liebe fühlen', gebaseerd op Mozart's Zauberflöte. Tot slot klinkt Beethoven's cellosonate nr. 5 op. 102 met rijkgeschakeerde, emotie volle uitweidingen. In het midden deel 'adagio con molto sentimento' komt de zangerige kwaliteit van de cello uitstekend tot zijn recht. Aanvang: 20.15 uur. Kaarten aan de zaal kosten 20. Abonnementhouders ondersteu nen de concerten van Stichting Alkmaarse Kamermuziek. Een seizoensabonnement kost 100 en geeft recht op 6 concerten. Zie ook: alkmaarsekamermuziek.nl. Inlichtingen en bestellen van losse kaarten via tel.nr. 0251 - 655211 (bij voorkeur tussen 19.00 en 21.00 uur). Een akoestisch spanplafond kan de akoestiek in elke ruimte aan zienlijk verbeteren. Aangeleverde foto LIMMEN - De Zonnebloem Limmen viert op woensdag 5 februari in Heeren van Limmen het 40-jarig bestaan met een schitterend optreden van de Wieringer Sanghers. Het gemengd koor de Wieringer Sanghers bestaat uit ongeveer 40 leden en brengt in Wieringer en Westfries dialect een gevarieerd programma met liedjes en voor drachten over Wieringer gewoon ten en zaken van vroeger en nu. Zij zingen uitsluitend Nederlandse liedjes of bewerkingen daarvan. De leden van de Wieringer Sanghers zijn gekleed in Wieringer kleder dracht van omstreeks 1900, de vrouwen met een gouden of zilve- ren 'ijzer' en een kanten kap, de mannen in een zwart 'lakens' pak met zwarte gleufhoed. Ter afwisse ling vindt een modeshow plaats met de 'koopvrouw', de 'boer', rouw,- doop- en nachtkleding. De mannen van het koor komen met een aan tal zeemansliederen de stemming nog meer verhogen. Dit alles vindt plaats onder de muzikale leiding van dirigente Ria Appelman en met begeleiding van enkele accordeo nisten. Het belooft een feestelijke, gezellige en muzikale middag te worden waarvoor alle gasten van de Zonnebloem van harte worden uitgenodigd. De aanvang is 14.00 uur en de zaal is om 13.30 uur open. Voor vervoer kunt u Ria Hooijboer bellen, tel.: 072-5052235. De leden van de Wieringer Sanghers zijn gekleed in Wieringer klederdracht van omstreeks 1900. Aangeleverde foto Pianist Paolo Giacometti (l) en cellist Pieter Wispelwey. Aangeleverde foto Edith bij het logo van haar praktijk, het roodborstje. Dit staat voor 'thuiskomen bij jezelf. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 12