Piet Otto voorzitter Biljartclub Heiloo Tweede buurtsportcoach actief in Heiloo Oproep Verhalenkamer Willibrordus Denk mee over sporten en bewegen in uw gemeente SPORT/REGIO 13 Alles is liefde bij het Woensdagochtend Café Waaaaah! Rokus heeft zijn 75 jaar bevrijding een kus! UITKIJKPOST 22 JANUARI 2020 HEILOO - Tijdens de jaarverga dering van de BiljartClub Heiloo is Piet Otto met een grote meer derheid van stemmen gekozen tot nieuwe voorzitter. Piet Otto liet weten dat hij om te beginnen regelmatig bij de com petitiewedstrijden zal gaan kijken om de leden te leren kennen en de sfeer binnen de vereniging te proe ven. De biljartclub heeft zo'n 100 leden die op 4 verschillende dagen hun wedstrijden spelen. Scheidend voorzitter Bob Koot kreeg als dank voor het vele uitstekende werk dat hij voor de biljartclub heeft verricht een etentje aangeboden, waarna ieder zich naar de biljartzaal begaf voor een gezellig toernooi. Biljartlessen Het Trefpunt heeft in samenwer king met de vereniging het initiatief genomen om biljartlessen te orga niseren voor mensen die interesse hebben in deze sport. Inmiddels hebben zich daarvoor 24 mensen aangemeld waaronder 8 vrouwen. De lessen worden gegeven door de beste spelers van de club op maan dagochtend en dinsdagmiddag. Piet Otto heeft de voorzittershamer overgenomen van Bob Koot. Aangeleverde foto HEILOO - Onlangs is in de gemeente Heiloo een tweede buurtsportcoach gestart. Kim Groen heeft zich inmiddels geïn troduceerd via verschillende media. Zij gaat de huidige buurt- sportcoach, Bart Ploeger, ver sterken. Deze ontwikkeling is het gevolg op de besluitvorming van de gemeente, die de lande lijke subsidieregeling heeft aan gegrepen om het lokale aantal 'Fte' aan combinatiefunctiona rissen uit te breiden. Samenwerken en stimuleren In de gemeente Heiloo is 'de buurtsportcoach' al enkele jaren actief. Deze 'regisseur op sportni- veau' legt lokaal verbindingen tus sen partijen die sport aanbieden, dan wel behoefte hebben aan een sport- en beweegaanbod. Ook initi eert de buurtsportcoach lokaal ini tiatieven om verschillende doelgroe- pen in de samenleving te stimuleren tot sporten en bewegen. In 2019 hebben de ministeries van VWS, OCW en SZW naar aan leiding van het opleveren van het landelijk sportakkoord, het jaar lijkse budget verhoogd, waardoor extra Fte beschikbaar kwamen. De gemeente Heiloo is hier op 'inge sprongen' door ook lokaal het aan tal 'Fte buurtsportcoaches' te ver groten. "Wij zien de impact die de buurtsportcoach in onze gemeente weet te bewerkstelligen. De focus om met sporten en bewegen maat schappelijke en praktische doelen te realiseren wordt steeds belang rijker binnen gemeenten. Een uit breiding van deze regeling willen wij daarom aangrijpen om sport- aanbieders, verenigingen en samen werkingsverbanden te versterken," aldus Rob Opdam, wethouder Sport, van de gemeente Heiloo. De uitbreiding aan functies heeft ertoe geleid dat de buurtsportcoa- ches nog meer lokale initiatieven kunnen ondersteunen. Kim gaat zich voornamelijk presenteren in de buurten, bij scholen en verschil lende samenwerkingspartners. Bart krijgt meer ruimte om zich te focus sen op het geven van verenigings advies aan de sportverenigingen, waar hij de nodige ondersteuning op praktisch en beleidsniveau zal bieden. Hij kan daardoor op uit eenlopende vlakken versterken. "Uiteindelijk doel is om met een sterke basis aan sportverenigingen het aanbod in wijken en op scholen te optimaliseren. Wij als buurtsport- coaches zijn hierbij de 'bruggenbou wers', zowel tussen inwoners en sportaanbieders, als tussen sport- aanbieders en de gemeente", aldus Kim en Bart. HEILOO - In mei 2020 zal ook in Heiloo dit heuglijke feit uitgebreid gevierd worden. Verhalenkamer Willibrordus wil hieraan bij dragen met een tentoonstel ling over de geschiedenis van de Willibrordusstichting ten tijde van de Tweede Wereldoorlog. In ver band hiermee roepen we Heilooërs die specifieke, directe of indirec te herinneringen hebben aan de Stichting in die jaren op om bij ons hun verhaal te komen doen. Mailen, schrijven of inspreken op de mobiele telefoon kan natuurlijk ook. We hebben dus zowel mensen op het oog die deze periode zelf nog EGMOND-BINNEN - In het Woensdagochtend Café van 29 januari vertelt Edelgard Henke over de twee polen van liefde: de onbewuste afhanke lijke liefde en de zelfliefde. Wat is het onderlinge verband, en verandert die in de loop van je leven? En hoe zit het met pijn, angst en weerstand? Er zal ruimte zijn voor korte opstellingen van de levens-bewustzijnsfases. Benieuwd? Van harte welkom! Woensdag 29 januari van 10.30 tot 12.00 uur in Dorpshuis De Schulp, Visweg 45 in Egmond-Binnen. Koffie/thee 1, de workshop is gratis! hebben meegemaakt als hun kinde ren en kleinkinderen die van hun (groot)ouders weleens wat gehoord hebben over de jaren 1940-1945 en de Willibrordusstichting. Zulke persoonlijke herinneringen geven een interessante meerwaar de aan de expositie die we willen samenstellen. We kennen het boek 'Heiloo in oorlogstijd' met daarin een hoofdstuk over de stichting Willibrordus. Neemt u a.u.b. contact op met de Verhalenkamer, geves tigd op Landgoed Willibrordus. Tel. 06-22795336. www.verhalen- kamerwilibrordus.nl. E-mail info@ verhalenkamerwilibrordus.nl HEILOO - Bijna is het zover: dan zijn er voor de gemeenten Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo 'lokale sportakkoorden' opgesteld en ondertekend. Het doel van deze lokale plannen is dat zoveel mogelijk mensen met plezier kunnen sporten en bewegen. Het gaat bij de plannen om het optimaliseren van bestaande en het maken van nieuwe afspraken en samenwerkingen tussen de lokale aanbieders. Het gaat ook om het vergroten van de maatschappelijke waarde van sporten en bewegen. Om lokale accenten en behoeften van inwoners. Voor de plannen gaan betrokkenen lokaal en boven lokaal op zoek naar ambities en een toekomstbestendige visie op spor ten en bewegen. Om dit proces in goede banen te leiden zijn op basis van een rijkssubsidieregeling recent vier lokale onafhankelijke sportfor- mateurs aangesteld. Geïnteresseerden kunnen mee denken over sporten en bewegen in hun gemeente. Zij kunnen zich aanmelden om in februari mee te denken met de sportformateurs. De verwachting is dat in april de lokale sportakkoorden worden opgeleverd. Vanaf april gaan de betrokken organisaties met de ambities vanuit het akkoord aan de slag. Aan de ambities wordt een uitvoeringsbudget vanuit het Rijk gekoppeld. Aanvullen en optimaliseren Er gebeuren al veel goede din gen op het gebied van sporten en bewegen. Met veel energie worden eeuwenoude sporten aangeboden of ontstaan er juist nieuwe initia tieven. Er bestaan al verschillende afspraken en samenwerkingen. Het 'Lokaal Sportakkoord' kan dat opti maliseren door aanvulling en ver sterking. Want sport betekent meer dan alleen een gezellige en ontspan nen vrijetijdsbesteding. Sporten en bewegen dragen bij aan gezondheid, ontmoeting, verbinding en welzijn. Sporten en bewegen zijn, net als de samenleving, continu in ontwikke ling. Inspiratiesessies in februari De sportformateurs gaan de komende tijd in gesprek met belang hebbenden en op zoek naar ideeën over sporten en bewegen. Om een effectief en gedragen sportakkoord te formeren is samenwerking nodig tussen buurtsportcoaches, sport verenigingen, maatschappelijke organisaties, individuele sporters, sportscholen, fysiotherapeuten en andere betrokken organisaties of ondernemers. Iedereen die ideeën heeft over 'wat er goed gaat of beter kan' in de gemeente is welkom om mee te praten. Daarvoor worden in februari per gemeente interactieve inspiratiesessies georganiseerd. Aanmelden Wilt u een bijdrage leveren aan het lokale sportakkoord in uw gemeente? Dan kunt zich aanmel den voor een inspiratiesessie en meedenken met de sportforma- teurs. De inspiratiebijeenkomst voor Heiloo vindt plaats op dinsdag 11 februari. Aanmelden kunt u doen door een mail te sturen naar: sportformateurheiloo@gmail.com ADVERTENTIE Buurtsportcoach Kim Groen en wethouder Rob Opdam schudden elkaar de hand Foto: STiP Fotografie Papa, 1 Piona Mama, Vos

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 13