Heiloo viert 75 jaar bevrijding k Koepel Keuze: rarrv berghuis Historische Vereniging Heiloo 3 Deze week: Vervolg van de voorpagina: Sweelinck Barokorkest met Capriccio Stravagante UITKIJKPOST 22 JANUARI 2020 Deze mannen staan op daken van huizen aan de Holleweg. Ze zien de vliegtuigen die voedsel droppen in de omgeving van Bergen. Foto: J. Smit uit het boek Heiloo, een dorp in oorlogstijd O DOOtM w ion *iil In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. (Ambulanceverpleegkundige en Rapid Responder bij Witte Kruis Ambulancezorg) "Tijdens mijn werk komen we in verschillende situaties terecht: vrolijk, verdrietig, niet ernstig of juist zeer ernstig. Dit is dan ook wat het vak zo aantrekkelijk maakt, vooral de afwisseling en het niet weten waar je vandaag terechtkomt zijn en blijven spannend. Het zorgt er ook voor dat je hoofd soms wat 'vol' zit. En wat doe je daar dan aan, vragen ze mij weleens. Nou, ik ga fietsen. Ik pak mijn mountainbike en duik onze 'achtertuin' in. Heerlijk de duinen in en fietsen maar, de eerste paar kilometers spookt er nog van alles door mijn hoofd, maar eenmaal lekker op weg geniet ik heer lijk van de natuur. Onderweg onze grazers, de Schotse hooglan ders, ontwijkend, en als je geluk hebt zie je de kudde paarden ook nog voorbij galopperen. Wat wonen we toch in een prachtig dorp in een heerlijk gebied." Barry geeft de lens door aan Onno Muller. Festiviteiten op dinsdag 5 mei Dinsdag 5 mei staan er vele activi teiten op het programma. Door de gehele BUCH-regio zal een optocht van 100 legervoertui gen trekken. De optocht zal ook Landgoed Willibrordus aandoen. Daar zullen de voertuigen enige tijd opgesteld staan. Op Landgoed Nijenburg speelt Theaterbende Heiloo een compila tie van hun nieuwe theatervoorstel ling 'Anne Frank'. Zij doen dit op 3 locaties op het Landgoed. Tijdens het lopen van de ene locatie naar de andere zullen de kinderen van Theaterbende iets vertellen over het Landgoed in de oorlog. Dit alles wordt mogelijk gemaakt in samen werking met Natuurmonumenten. De buurtsportcoaches Bart Ploeger en Kim Groen organiseren voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar de Vrede- en Vrijheidsspelen. Heiloo voor Elkaar houdt in de Witte Kerk op 5 mei een informatie markt met tal van mensen uit onder andere Somalië, Afghanistan en Eritrea. Bezoekers kunnen kennis maken met de cultuur, er is eten en er wordt verteld waarom de mensen uit die landen zijn gevlucht. Ook in het Stationscentrum zul len activiteiten plaatsvinden waar onder een oud-Hollandse markt en Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 - 17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op een fotowedstrijd in samenwerking met de HAF. Verder zullen er over langere periodes exposities, wan delingen en fietstochten, tentoon stellingen en concerten gegeven worden. Deze worden onder andere georganiseerd door de Historische Vereniging Heiloo, de Bibliotheek, de Verhalenkamer en het Oesdom. Activiteitenschema Bovenstaande is nog maar een klein overzicht van wat er allemaal te doen is rond 4 en 5 mei in Heiloo. Bij de Uitkijkpost van 18 maart zal een programmakrant worden gevoegd waarin te zien is waar en wanneer er een activiteit plaats zal vinden. Tevens zullen er regelmatig activiteiten uitgelicht worden in de krant in aanloop naar 4 en 5 mei. Houd daarom de komende weken HEILOO - Bij de programmeurs van de Cultuurkoepel komen regelmatig juweeltjes langs die een breed publiek verdie nen en prachtig passen in de Koepelprogrammering. Onder de noemer 'Koepel Keuze' brengt de Koepel daarom een serie optredens waarbij het publiek na het optreden mag betalen wat men het waard vond. Dit keer het Sweelinck Barokorkest, het orkest van de afdeling oude muziek van het Conservatorium van Amsterdam, waar de Cultuurkoepel een inni ge samenwerking mee heeft. Dit keer brengt het orkest 'Capriccio Stravagante', strijkers in de 17e de berichtgeving in de Uitkijkpost goed in de gaten. Oude foto's of anekdotes Heeft u zelf nog oude foto's of anekdotes van/over de oorlog en wilt u die laten zien of erover vertellen? Mailt u deze dan naar redactie@uitkijkpost.nl Alvast een oproep namens het 4 en 5 mei comité: Het lijkt het comité heel mooi als juist dit jaar in Heiloo alle vlaggen uithangen, zowel 4 als 5 mei. Daarom verzoekt het comité iedereen de vlag buiten te hangen zoals het protocol voorschrijft. Dit protocol zal rond 4 mei op de gemeentepagina in de Uitkijkpost worden vermeld. Tekst: Yvonne van Stiphout eeuw: van oorstrelend intiem tot geselend virtuoos, van serieus concertrepertoire tot programma muziek die afwisselend serieus en grappig is. Er wordt gehuild, gela chen, geschermd, geblaft en gemi auwd. Violiste Antoinette Lohmann, specialist in dit repertoire, heeft een programma samengesteld waarin de studenten van het Conservatorium van Amsterdam kunnen laten horen wat ze in huis hebben. Zondag 2 februari om 14.30 uur (zaal open 14.00 uur) in de Koepel Heiloo. Wilt u verzekerd zijn van een plaats, reserveer dan uw kaarten a 2,50 via www. cultuurkoepelheiloo.nl of koop ze bij het VVV-kantoor op Landgoed Willibrordus te Heiloo. HEILOO - In maart zal er een grote tentoonstelling geopend worden die vertelt over de oor logsjaren en de Stolpersteine in Heiloo, maar ook over het feit dat we 75 jaar in vrijheid leven. Bent u in het bezit van materi aal uit de oorlog dat we mogen gebruiken in de expositie, laat u ons dat dan weten. We hebben een heel mooie expositieruimte waar we veel kunnen laten zien! We zijn in het bijzonder op zoek naar persoonlijke dingen. Misschien heeft u een dagboek of een kook boek met recepten uit de oorlog? Wellicht heeft u zelfs nog herinne ringen aan ons Indisch verleden. Er wordt onderzocht of voor en door die herinneringen en het materi aal van Heilooërs een expositie in het Museum van de Historische Vereniging Heiloo kan worden inge richt. Momenteel is in het museum de nieuwe tentoonstelling IJspret in Heiloo te zien met historische documenten, foto's en allerlei mate rialen. Weet u nog dat we al schaat send door Heiloo konden gaan? Er zijn filmbeelden te zien van mensen op de schaats in bijvoorbeeld de Bergeonstraat en kinderen schaat send op het schoolplein van de Rehobothschool. Toneelvoorstelling 'In het ver borgene. Een daad van verzet' Kaarten voor deze voorstelling van Martine Faber kunt u vanaf nu reserveren op gieltjes@kpnmail.nl Data van de voorstellingen: 26 april en 3 en 4 mei zijn middag voorstellingen. 24, 25, 30 april en 1 en 2 mei zijn avondvoorstellingen. In het weekend van 25 en 26 janu ari kunt u kaarten kopen of bestelde kaarten afhalen in het museum. Openingstijden van het Historisch Museum Heiloo: dinsdag 19.00 - 21.00 uur. Zaterdag en zondag 14.00 - 17.00 uur. De toegang is gra tis voor leden en (nog) niet-leden. Het Sweelinck Barokorkest brengt 'Capriccio Stravagante' in de Cultuurkoepel. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 3