Debat over duurzaamheid in bibliotheek S.O.S. Joep Ursem Schilderwerk Fractievoorzitter Heiloo-2000 geeft stokje door Homeward Dove eert Leonard Cohen BEDRIJF BELICHT 5 UITKIJKPOST 22 JANUARI 2020 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Dinsdagochtend 14 januari kwamen de twee groe pen 7 van de Radboudschool naar de bibliotheek om mee te doen aan een debat over duur zaamheid. Onder leiding van Hanna de Lange, programma leider Klimaat van de BUCH, debatteerden de kinderen over twee stellingen. Het debat over duurzaam heid vloeit voort uit de campagne Nederland Leest. Dit is een nationa le leescampagne die zich voorname lijk afspeelt in de bibliotheek. Sinds 2016 staat niet langer één boek cen traal maar een thema. Het thema voor 2019 was duurzaamheid. Alle leerlingen van groep 7 van de Radboudschool hebben hetzelfde boek gelezen: Borealis van Marloes Morshuis. Hierin staat het thema duurzaamheid centraal. De groepen 7a en 7b debatteer den over de volgende stellingen: - Alleen kleding kopen met een duurzaamheidslabel. - Volwassenen aanspreken op hun klimaatvervuilende gedrag. deren aan hebben gewerkt, de zoge naamde kinderarbeid. Volgens de leerlingen van groep 7a moet er ook gekeken worden of de kleding in een ver land gemaakt is, transport is ook niet goed voor de CO2-uitstoot. Bij de tweede stelling vond groep 7b dat volwassenen zeker aange sproken mogen worden op hun vervuilend gedrag. Bijvoorbeeld het licht aanlaten als men weggaat is niet goed voor het milieu. Ook vond deze groep dat er best wat minder met auto's gereden mag worden. Ook het hebben van één auto bin nen een gezin en meer fietsen en met het openbaar vervoer gaan, was een optie voor een beter milieu. Programmaleider Klimaat van de BUCH, Hanna de Lange, was duidelijk verrast hoe veel de kinde ren al wisten van duurzaamheid en wat er thuis bij de leerlingen van de Radboudschool wordt gedaan aan duurzaamheid. Maar het kan altijd beter! Uijterwaardt 4, 1851 GH Heiloo; telefoon: 06-25066812; e-mail: sos.joepursem@quicknet.nl Bij de eerste stelling hadden de kinderen duidelijk nagedacht over hoe er zuiniger met kleding omge gaan kan worden en hoe een kle dingstuk langer mee kan gaan. Van het repareren van een kapot kle dingstuk tot het kopen van kleding in tweedehandswinkels. Alleen kopen als het echt nodig is en min der kledingstukken kopen. Ook moet erop worden gelet of er kin- Na zijn opleiding aan de Hotelschool ging Joep Ursem de horeca in. Daarna werd hij projectleider schoonmaak op Schiphol waar hij verantwoordelijk werd voor de sanitaire dienstverlening. Inmiddels is hij tien jaar werkzaam als zzp'er. Wat ooit zijn hobby was is nu zijn werk. Het begin Tijdens de periode dat Joep in loondienst werkte hielp hij vaak in de weekenden vrienden en kennissen met schilderen. Toen hij door reor ganisatie van het bedrijf waar hij werkte op straat kwam te staan was het voor Joep duidelijk. Nooit meer in loondienst maar voor zichzelf een bedrijf opstarten. Tien jaar geleden begon Joep met zijn bedrijf S.O.S. Joep Ursem Schilderwerk. S.O.S. staat voor Schilderwerk, Onderhoud, Schoonmaak. Schilderen is de hoofdactiviteit maar daarnaast kan Joep ook houtwerk vervangen en behangen. Wilt u kleuradvies of moet er spuitwerk worden gedaan op plafond, wand of metalen deuren? Ook dan bent u bij S.O.S. Joep Ursem Schilderwerk aan het goede adres. Op aanvraag kunnen eventueel ook andere kleine klusjes gedaan worden. Kwaliteit De kwaliteit staat voorop bij Joep. Niet alleen aan zijn werk stelt hij hoge eisen maar ook de kwaliteit van de producten waar hij mee werkt moeten van zeer hoge kwaliteit zijn. Joep werkt met Sigma-producten. De fabrikant Sigma geeft een lange garantieperiode op de producten waardoor het schilderwerk er voor een langere periode tegen kan. Maar Joep vindt niet alleen dat belangrijk. Niet alleen de kwaliteit van de producten waar hij mee werkt moet goed zijn. Ook de kwaliteit van de schilder moet van hoog niveau zijn. Verf kan goed zijn, maar als iemand verf zonder verstand van zaken op het hout aanbrengt kan het er zo weer afkomen. Wat Joep Ursem ook zeer belangrijk vindt is dat afspra ken nagekomen moeten worden. Hij is dus een man van afspraken! Klantenkring Inmiddels heeft Joep een grote vaste klantenkring, vooral in Heiloo, om zich heen verzameld. De eerste klanten van tien jaar geleden komen nu weer terug voor een tweede ronde. En door de mond-tot-mondreclame wordt het steeds drukker. Vele aanvragen komen bij hem binnen voor het schilderwerk binnen en buiten. Joep gaat na een aanvraag altijd bij de mensen langs. Hij bekijkt wat de klant wil, doet een offerte en spreekt dan af wanneer er geschilderd kan gaan worden. In het voor jaar werkt Joep samen met een andere schilder. Dit doet hij voor een periode van ongeveer drie maanden. "Om de eerste drukte te tackelen," aldus Joep. "Een fijne vent waar ik al jaren mee werk en waar ik ook voor in kan staan." Op 18 januari van dit jaar bestond S.O.S. Joep Ursem Schilderwerk tien jaar. Joep wil alle mensen bedanken voor de afgelopen jaren en het in hem gestelde vertrouwen. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Corrie Konijn, frac tievoorzitter van Heiloo-2000, heeft tijdens de algemene leden vergadering haar besluit toe gelicht waarom zij na ruim vier jaar stopt als fractievoorzitter. "Het fractievoorzitterschap vergt ontzettend veel voorbereidings tijd en dat past al geruime tijd niet meer in mijn agenda en dan moet je besluiten nemen," aldus Corrie Konijn. Ruim een halfjaar gele- den heeft zij de voorzitter van het bestuur van Heiloo-2000 op de hoogte gesteld van dit besluit. Toen werd haar verzocht om aan te blij ven zodat haar nieuwe collega's, die na de verkiezingen in de Raad zijn aangetreden, wat meer 'vlieguren' konden maken. Uiteraard heeft Corrie Konijn gehoor gegeven aan het verzoek om nog even aan te blij ven. Het bestuur en de fractie gaan zich de komende weken buigen over de opvolging en de taakverde- ling binnen de partij. Corrie Konijn heeft er alle vertrouwen in dat een goede opvolger wordt gekozen. Corrie Konijn blijft haar raads lidmaatschap voor Heiloo-2000, het voorzitterschap in de commis sie Openbare Ruimte, haar werk zaamheden in de auditcommissie, de BUCH-werkgroep financiën en de regionale Raadswerkgroep uitvoeren. HEILOO - Homeward Dove, de dat niet erg; de band speelt ook op Hervormde Kerk in Krommeniedijk, Leonard Cohen tributeband uit zondag 1 maart om 15.00 uur in de een prachtige locatie. de regio Alkmaar, treedt zondag 26 januari om 15.00 uur op in het Trefpunt in Heiloo. Leonard Cohen is in 2016 over leden. Onlangs verscheen een pos tuum album 'Thanks for the dance', dat wederom wordt bejubeld. Zijn muziek is springlevend en brengt muzikanten en fans uit de hele wereld bij elkaar. De band speelt muziek uit zijn meer dan 50 jaar omvattende oeuvre, waarbij gebruik wordt gemaakt van gitaar, toetsen, trompet, contrabas, percussie en (meerstemmige) zang. Zondag 26 januari om 15.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois- Hof 2, Heiloo. Toegang 7,50, reserveren op homewarddove13@ gmail.com. Als u verhinderd bent is Joep Ursem. Foto: STiP Fotografie Jesse, Teun, Loïs en Jolie verdedigen hun stelling 'Volwassenen aanspreken op hun klimaatvervuilende gedrag'. Foto: STiP Fotografie Homeward Dove speelt het oeuvre van Leonard Cohen Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5