Computervraagdagen in Bibliotheek Heiloo Nationale Voorleesdagen Rotary Club Heiloo organiseert drie lezingen over circulaire economie Geef aan de Hersenstichting de Bibliotheek de Bibliotheek ThationoJfo Heiloo UITKIJKPOST 22 JANUARI 2020 De voorleesknuffel Moppereend, het toepasselijke kadootje bij lidmaatschap voor de jeugd van 0-6! Aangeleverde foto HEILOO - De Nationale Voorleesdagen komen eraan! Van 22 januari tot en met 1 februari staat het voorlezen aan baby's, peuters en kleu ters centraal. Natuurlijk uit het Prentenboek van het Jaar, 'Moppereend'. Maar ook uit de Prentenboeken Top Tien en nog veel meer mooie titels. Voorlezen maakt van kleintjes grote lezers Speciaal voor kinderen (0-6) en hun ouders, verzorgers en opvang, verzorgt Bibliotheek Heiloo diverse leuke activiteiten. Zondag 2 februari, 11.00 uur: Theatervoorstelling 'De mopper kont'. Eend zegt NEE, hij wil niet spelen met zijn vrienden. Hond Teun blaft: "Kom spelen met de bal." Haan kukelt: "Laten we gaan vliege ren." Schildpad Stoffel mompelt iets over mooie zeepbellen terwijl Geit smakelijk staat te eten. Maar eend zegt NEE. Totdat.Nee dat vertel len we nog niet, dat moet je gewoon zelf gaan beleven. Kaarten a 6,- zijn te reserve ren bij Stichting Potitco via www. potitco.nl incl. limonade en koffie/ thee. De voorstellingen duren onge veer 40 minuten. Deze voorstelling is gebaseerd op het Prentenboek van het Jaar 2020: Moppereend. Elke woensdag, 10.00 uur: Voorlezen bij de Hema Voorleesbieb Komen jullie ook luisteren naar het voorlezen op het pleintje bij de Hema? De bibliotheek heeft er veel leuke boeken voor de kleintjes. Vrijwilligers lezen die graag voor. Of kies met je kind een boekje uit om samen te lezen. Mooi te combi neren met een bezoek aan winkel centrum 't Loo en de weekmarkt! En. de (groot)ouders worden door de Hema getrakteerd op een kopje koffie of thee (d.m.v. een waarde bon). Natuurlijk wordt op woensdag 22 januari ook het Prentenboek van het Jaar Moppereend voorgelezen. Elke woensdagmiddag en vrijdagochtend: voorlezen en spelen De wekelijkse voorleesuurtjes voor kleuters (op woensdag om 14.30 uur) en voor peuters (op vrij dag om 10.30 uur) in de bibliotheek staan in het teken van de Nationale Voorleesdagen. Kom gezellig langs! Waarom is voorlezen zo belangrijk? Voorlezen bevordert het leesple zier, zorgt voor een grotere woor denschat en draagt bij aan een goede taalontwikkeling. En natuur lijk is het heerlijk om samen van een boek te genieten. Dagelijks voorle zen vormt daarmee een goede basis voor het latere lezen. HEILOO - Tijdens de compu tervraagdagen van 20 t/m 26 januari organiseert Bibliotheek Heiloo activiteiten over het gebruik van verschillende digi tale media. De inloopspreek uren zijn vrij toegankelijk, voor de presentatie 'Digitaal nala tenschap' is aanmelden vooraf gewenst. Beide zijn kosteloos te bezoeken. U bent van harte wel kom! Presentatie over 'Digitaal nala tenschap' Donderdag 23 januari, 14.00 - 15.30 uur Tegenwoordig hebben we alle maal tal van accounts, diverse socialemediaprofielen, bankieren we via internet en verloopt contact met instanties en overheden online. Iedereen zorgt natuurlijk dat al zijn online gegevens goed zijn beveiligd. Met wachtwoorden die lastig te kra ken zijn, en die niemand kent. Maar wat gebeurt er als iemand overlijdt? Die goed beveiligde accounts zijn dan voor niemand toe gankelijk en worden spookprofie- len. Dat kan heel vervelend en ver drietig zijn voor nabestaanden. De toegang voor deze presen tatie is gratis (koffie of thee 1); graag aanmelden vooraf via www. bibliotheekheiloo.nl of bij de servicebalie van de bibliotheek. Extra digitaal inloopspreekuur Vrijdag 24 januari, 14.00 - 15.00 uur U kunt terecht met uw vragen over digitale zaken. Ook is er een korte presentatie over de cursus 'Werken op de computer of tablet'. Wilt u samen de eerste stappen zet ten op de computer of tablet? Of heeft u al enige ervaring en wilt u verder leren? Tijdens dit inloop spreekuur krijgt u uitleg over wat deze cursus voor u kan betekenen en kunt u uw vragen stellen. Digitaal inloopspreekuur Elke woensdag, 10.00 - 11.00 uur Heeft u vragen over digitale media, zoals sociale netwerken als Facebook en Twitter of over het lenen van e-books bij de bibliotheek voor uw e-reader, iPad of tablet, of over zoeken op internet, apps op uw smartphone of tablet en andere digitale zaken? Kom dan langs bij het digitaal inloopspreekuur. Vergeet u niet om uw laptop, e-reader of tablet en de eventueel benodigde wachtwoorden mee te nemen. HEILOO - Van 27 januari tot en met 1 februari vraagt de Hersenstichting uw steun. Vele enthousiaste collectanten gaan in heel Nederland, en dus ook in Heiloo en Limmen, op pad om geld in te zamelen voor ruim vier miljoen mensen met een hersenaandoening. De opbrengst van de collecte wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek en voorlichting, om zo een bijdrage te leveren aan een betere toekomst voor mensen met een hersenaandoening. HEILOO - Rotary Club Heiloo heeft drie sprekers uitgenodigd om vanuit hun expertise ons een bredere kennis te verschaffen over dit interessante en actuele onderwerp. Tilmann Koster verzorgt de eer ste lezing op 29 januari, getiteld 'Perspectief op circulaire econo mie'. Koster heeft wiskunde gestu deerd in München en Manchester, is Business Analist/Data Scientist en werkt voor het Competence Center Circulaire Economie IBM. Hij zal ons aan de hand van verschillende voorbeelden het principe van de circulaire economie uitleggen. Ook wordt ingegaan op de kansen en uit dagingen die wij bij een verandering naar een circulaire economie zullen ondervinden. De tweede spreker is Jessie van der Linden. Zij studeerde politicolo gie in Leiden en is inkoopdirecteur bij Rijkswaterstaat. Op 4 maart ver zorgt zij de lezing 'Circulaire eco nomie in de bouw'. De lezing laat ons zien hoe Rijkswaterstaat wil bijdragen aan het ambitieuze plan om in 2030 geheel energieneutraal te zijn. Rijkswaterstaat kan ook een groot verschil maken in de transi tie naar de circulaire economie als grote opdrachtgever in de infrasec- tor. Neem de grote vervangings- en renovatieopgave van meer dan 130 bruggen, tunnels, sluizen en via ducten in de komende jaren. Die urgente opgave biedt grote kansen om circulair werken in de praktijk te brengen en de klimaatimpact te verlagen. Aan de hand van een paar concrete voorbeelden wordt u mee genomen in de dilemma's en kansen die ontstaan op weg naar een duur zame infrasector. In de derde lezing is Kees-Jaap Hin aan het woord, oprichter van het bedrijf HinSa, die naast land bouw- en bedrijfseconomie ook politicologie heeft gestudeerd. Zijn presentatie op 8 april heeft als titel '(On)zin van kringlopen in land bouw'. De veelbesproken onder werpen als circulaire landbouw en de stikstofcrisis zijn onderwerpen waar wij veel over in de kranten lezen. Nu is er de mogelijkheid om van deze bijzondere expert een lezing bij te wonen over dit zeer interessante en actuele onderwerp. Na afloop van deze lezingen is het mogelijk om vragen te stellen aan de sprekers en van gedachten te wisselen over deze onderwerpen. Locatie: PCC Heiloo, adres: De Dors 2, Heiloo. Inloop vanaf 19.30 uur. Lezing start om 20.00 uur. Nationale Voorleesdagen: 22januari t/m 1februari Voorlezen maakt van kleintjes grote lezers! Gratis lidmaatschap Tijdens de Nationale Voor leesdagen worden kinderen van 0-6 jaar gratis lid van de biblio theek. En krijgen, zolang de voor raad strekt, een voorleesknuffel cadeau. 'Opstap'-theatervoorstelling: 'De mopperkont' Zondag 2 februari, 11.00 uur Deze voorstelling is gebaseerd op het prentenboek van het jaar 2020, Moppereend. Kaarten a 6 zijn te reserveren bij Stichting Potitco via www.potitco.nl incl. limonade en koffie/thee. De voorstellingen duren ongeveer 40 minuten. Woensdagmiddag en vrijdag ochtend: voorlezen en spelen De wekelijkse voorleesuurtjes voor kleuters (op woensdag om 14.30 uur) en voor peuters (op vrijdag om 10.30 uur) in de biblio theek staan in het teken van de Nationale Voorleesdagen. Computervraagdagen 20 t/m 26 januari Tijdens de computervraagdagen organiseert de bibliotheek activi teiten over het gebruik van ver schillende digitale media. Presentatie over digitaal nalatenschap Donderdag 23 januari, 14.00 - 15.30 uur Iedereen zorgt natuurlijk dat al zijn online gegevens goed zijn beveiligd. Maar wat gebeurt er als iemand overlijdt? De toegang is gratis (koffie of thee 1), opgave vooraf. Extra digitaal inloopspreek uur Vrijdag 24 januari, 14.00 tot 15.00 uur U kunt terecht met uw vragen over digitale zaken. Ook is er een korte presentatie over de cursus Werken op de computer of tablet. Digitaal inloopspreekuur Elke woensdag, 10.00 -11.00 uur Heeft u vragen over digitale media, kom dan langs bij het digi taal inloopspreekuur. Vergeet u niet om uw laptop, e-reader of tablet en de eventueel benodigde wachtwoorden mee te nemen. Belastingspreekuur Iedere donderdag van 6 februari t/m 30 april vanaf 14.00 uur Heeft u hulp nodig bij de digi tale belastingaangifte of online toeslagen aanvragen, dan kunt u terecht in de bibliotheek bij het belastingspreekuur. Deze service is gratis en gaat op afspraak. Puberhersenen in ontwikke ling Dinsdag 11 februari, 19.00 uur Het gedrag van pubers kan voor een groot deel verklaard wor den door de ontwikkeling van hun hersenen. U krijgt tijdens deze avond meer inzicht in wat er gebeurt in de hersenen van pubers. Ook ontvangt u prakti sche tips die u kunnen ondersteu nen. Opgave vooraf. Westerweg 250 HClOO tel. 072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl Tijdens de computervraagdagen worden er verschillende activi teiten georganiseerd in de bibliotheek. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 9