Stichting Vrienden van de Loet en Overkerck presenteert nieuwe folder Een cocon van rust en ontspannng Rond de Waterput organiseert Preek van de Leek door Adri Steenhoek COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 Daniëlle van der Bunt Yoga in Limmen: ■1 Voetbalmoeder UITKIJKPOST 29 JANUARI 2020 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Daniëlle van der Bunt. Aangeleverde foto Daniëlle van der Bunt Yoga Mindfulness Schipperslaan 4h Limmen, 06 - 51 88 33 02 www.daniellevanderbunt.nl,info@daniellevanderbunt.nl fb: yoga danielle, insta: yoga daniëlle Een cocon van rust en ontspanning, zo kan je de yogastudio van Daniëlle van der Bunt in Limmen gerust noemen. Een sfeervolle ambiance, de kaarsjes staan aan en de heerlijke geuren van warme aromatische oliën dwarrelen door de knusse ruimte. Als je je schoe nen uitdoet en op een van de veertien yogamatten neerstrijkt dan voelt de verwarmde vloer behaaglijk aan. In de met veel natuurlijke elementen en groentinten ingerichte studio heerst een prettige stil te. Beginners, gevorderden, dames, heren en jeugd: yoga is voor iedereen In deze oase van rust kun je aan jezelf werken onder begeleiding van yoga- docente Daniëlle. "Hier sluiten we ons af van de prikkels van buitenaf. Het is gezond om jezelf af en toe even los te koppelen en zo tijd voor jezelf te nemen," legt zij uit. Daniëlle van der Hunt yogastudio biedt vijf dagen per week verschillende yogalessen aan, de een is gebaseerd op kracht terwijl de ander juist is gebaseerd op diepe ontspanning of spierlengte. Iedereen kan deelnemen, zowel beginners als gevorderden en zowel dames als heren. Binnenkort biedt zij ook stoelyoga aan, speciaal voor ouderen of mensen die niet op een matje willen liggen. Rug, nek, schouders Daniëlle ademt yoga, ze ziet het als een lifestyle. Vroeger gaf zij lessen op het gebied van dans, theater en beweging. Omdat destijds de klachten in haar onderrug niet over wilden gaan, probeerde ze eens een yogales uit. "Ik voelde wat yoga deed met mij en ik besloot de 3-jarige docentenopleiding te gaan volgen. Ik geef nu al een aantal jaren met veel plezier en liefde yoga lessen. Het allermooiste is dat ik nu helemaal geen rugklachten meer heb," vertelt ze enthousiast. Hierdoor biedt ze naast de reguliere yogalessen ook therapeutische yogalessen aan met de nadruk op rug, nek en schouders, daarin heeft zij zich gespecialiseerd. Workshops en massage Daniëlle biedt ook massages en diverse workshops aan. Als je behoefte hebt aan een ontspanningsmassage of hot stone massage, dan bent u bij Daniëlle in professionele handen. Ook verzorgt ze privé yoga (aan één persoon of een besloten groep), strandyoga, 1-daagse detox retreats, ademcoaching en yoga- en mindfulnesslessen op scholen en bij bedrijven. "Ik geef bijvoor beeld les op het Bonhoeffercollege; het is een prachtig middel om in te zet ten om meer rust en balans te creëren binnen de school," aldus Daniëlle. Way of life "Yoga is een way of life," vertelt Daniëlle. In haar lessen geeft ze ook tips hoe mensen yoga kunnen integreren in het dagelijks leven, bijvoorbeeld hoe je beter slaapt of hoe je gedurende de dag meer in balans kimt blijven. Zelf heeft ze veel aan yoga gehad en dat merk je, Daniëlle heeft een bepaalde rust over zich. "Yoga is ook gewoon leuk," vult Daniëlle aan. "Je wordt mee genomen in de flow, je hoeft nergens aan te denken. Het is soms pittig maar daar praat ik je wel doorheen," glimlacht ze. Gratis proefles én korting op massage Daniëlle nodigt iedereen uit om in februari gratis kennis te maken met yoga. Een proefles is deze maand gratis. Ook geeft zij in deze kennismakings- maand 15% korting op massages. U kunt zich hiervoor telefonisch aanmel den of een mail sturen. Zo kunt u zelf voelen wat yoga voor u doet. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - Dinsdag 21 janu ari reikte de voorzitter van Stichting Vrienden van de Loet en Overkerck, Henk van der Werf, een nieuwe folder uit aan mevrouw Ligthart. Mevrouw Ligthart woont sinds 12 juli 2019 in Overkerck. Zij heeft 32 jaar de Uitkijkpost rondge bracht maar moest stoppen na een auto-ongeluk. Stichting Vrienden van de Loet en Overkerck wil cliënten, medewer kers en vrijwilligers van de ViVa! Zorggroep meer bieden. Extra acti viteiten, spelmaterialen en hulpmid delen leveren namelijk een belang rijke bijdrage aan de kwaliteit van leven van alle cliënten en aan het werkplezier van medewerkers en vrijwilligers. Er kan gedacht worden aan onder meer optredens van artiesten, dan sen, uitstapjes en ontspanningsac tiviteiten. Om meer bekendheid te geven aan wat de stichting allemaal voor de cliënten doet en om nieuwe sponsoren te werven geeft de stich ting deze nieuwe folder uit. Zonder hulp van giften kan de Stichting Vrienden van de Loet en Overkerck niet bestaan. Daarom vraagt zij particulieren en bedrij ven vriend te worden van de stich ting. Zowel in de nieuwe folder, onder andere verkrijgbaar bij de bibliotheek en in de Loet en Overkerck, en op de website (www. vrienden-van-de-loet-en-overkerck. Uit handen van voorzitter Henk van der Werf kreeg mevrouw Ligthart de eerste folder. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Adri Steenhoek komt op zondagmiddag 2 februari om 16.00 uur in de Witte Kerk in Heiloo zijn inspiratie en wijsheid met ons delen in zijn 'preek', met als titel: 'De ruim te, de wereldverbeteraar en de dood'. Adri Steenhoek werd als dienst plichtig hoofd-operatiekamer-te- velde enthousiast voor de farma cie. Hij werkte in ziekenhuizen in Groningen en Tilburg. Hij was van 1981 tot 2007 ziekenhuisapotheker in het Medisch Centrum Alkmaar en is sinds 2004 hoogleraar specialis tisch geneesmiddelenbeleid aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Hij is als vrijwilliger bestuurlijk actief in de dementiezorg (Alzheimer Noord- Kennemerland) In 1975 behaalde hij zijn bevoegd heid kerkmusicus III. Hij is als can tor-organist werkzaam geweest in Groningen, Kortenhoef, Heiloo en Alkmaar. In de lezing geeft hij een inkijkje in de rol die planning en toeval speelden in zijn leven. Zijn dochter Marieke Steenhoek, die beroepszangeres is, zal het geheel muzikaal omlijsten met assistentie vain gitarist Wessel Koppes. Na afloop is er gelegenheid om onder het genot van een drankje na te praten met de (s)preker en met elkaar. De toegang is vrij; bij de uit gang is er gelegenheid voor een gift ter bestrijding van de onkosten. Adri Steenhoek. Aangeleverde foto In de zomer, toen de dagen nog lang en warm war en, leek het een goed idee om mijn zoontje op voetbal te doen. Hij is een fanatieke gamer dus we maakten ons geen zorgen over de inzet, alleen misschien de conditie. We moesten even slikken toen we hoorden dat de aftrap om half negen in Heemskerk zou zijn. De wekker ging na de zomervakantie op zater dag vaak vroeger dan doordeweeks. Lichte protesten klonken dan vanuit de kinderkamers en wij riepen gapend en opgewekt: "Ach, we zijn om tien uur thuis en zo hebben we nog wat aan de dag." Er bleek een hele voor niet-voetbal- lers geheime samenleving te bestaan op zaterdagochtend. De wegen zijn bezaaid met auto's volgepropt met enthousiaste kinderen, opgewekte en vrolijke hulpouders fluiten de wedstrijden, delen de limo uit in de rust en houden peptalks om ook de meest beroerde spelertjes een lenke ochtend te bezorgen. Toen werd het winter. Opeens begrepen wij al dat enthousiasme in de zomer. Deze mensen hadden de vorige winter de hel van '19 door staan en zonder dalen geen pieken natuurlijk. Nu zul je denken: we hebben laffe winters tegenwoordig. Klopt, maar ga maai' eens een paar uur stilstaan in de wind, met lauwe koffie in je blauwe handen en strie mende regen in je gezicht. Waar je een glimlach op moet blijven hou den omdat je zoon van 7 nooit een strenge winter heeft meegemaakt en dus denkt dat hij ieder moment - ondanks de thermobroek en -shirt onder de HSV-kleuren - zal sterven aan onderkoeling en je daardoor niet kan toegeven datje geen gevoel meer in je benen hebt en straks drie uur onder een warme douche moet staan. Misschien dat de clubs glühwein in de koffiebekertjes willen doen?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5