contact Wat doet Frem Gonet nou? 9 HEILOO GEMEENTE Raad en (raads)commissies Openingstijden Mededelingen Bezwaar maken Evenementen Bouwen en Wonen Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op UITKIJKPOST 29 JANUARI 2020 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad vergadert maandag 3 februari om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. U bent van harte welkom. Naast de vaste punten staat op de agenda: HAMERSTUKKEN - Opheffen Regeling Gemeenschappelijk Orgaan ISOB en een wijziging statuten ISOB GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl 151 whatsapp 06 25756160 www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden Ma, di, wo vrij 08.30 - 15.45 uur donderdag gesloten zaterdag 09.00 - 16.00 uur BESPREEKSTUKKEN - Motie vreemd aan de agenda GBH 5G-netwerk 2020 - Motie vreemd aan de agenda GBH PvdA Schone Lucht akkoord 2020 - Motie vreemd aan de agenda GBH PvdA Vuurwerkmotie 2020 Meer informatie De stukken staan op www.heiloo.nl/ vergaderkalender De stukken liggen tot en met dinsdag 4 februari op werkda- Nieuwe aanwijzing lokale publie ke media-instelling De aanwijzing voor Stichting Omroep Heiloo als lokale publieke media-instelling voor Heiloo ver loopt op 14 augustus 2020. Dit betekent dat men vóór 15 februari 2020 een aanvraag moet doen bij het Commissariaat voor de Media (artikel 7, Mediaregeling 2008). Er kan per gemeente maar één organisatie een aanwijzing krijgen als lokale publieke media-instelling. Meer informatie over de procedure kunt u vinden op de website van het Commissariaat voor de Media, www.cvdm.nl. Collectes 27 januari t/m 1 februari 2020 Hersenstichting collecteert deze week. gen ter inzage bij de informatiebalie in de hal van het gemeentehuis en in de openbare Bibliotheek. Als een besluit rechtstreeks gevol gen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief binnen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaar schrift zet u uw naam, adres en handtekening, datum, omschrijving van het besluit en reden waarom u het niet eens bent met het besluit. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft geno men: burgemeester of burgemeester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. U kunt de besluiten vinden op officielebekendmakingen. nl/gemeenteblad Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Noord-Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht. Veilig een evenement organiseren rekening mee moet houden. Op de site Gaat u een evenement organiseren? van de Veiligheidsregio Noord-Holland Denk dan vooraf goed na of de maat Noord (www.vrnhn.nl/veilig-leven/veilig- regelen die bij de vergunning horen evenementvindt u meer informatie haalbaar zijn. Zo zijn er ook diverse om uw evenement zo veilig mogelijk te richtlijnen over brandveiligheid waar u laten verlopen. Omgevingsvergunning Ontvangen omgevingsaanvragen Datum Adres Omschrijving 170120 Ronde Laan 6 plaatsen dakkapel (zijdakvlak) (WAB02000091) 200120 Kleijn Barlaken 12 bouwen veranda/tuinkamer in de achtertuin (WAB02000106) Heerenweg 155 veranderen woning (muren en vloeren op één hoogte brengen) (WAB02000109) Bonkelaar 1-29 en 31- 59 veranderen 2 woongebouwen (draagconstructie balkons beganegrond) (WAB02000110) 210120 Pastoor van Muijenweg 96 vergroten woning (uitbreiding verdie ping en dakrenovatie) (WAB02000122) Verleende omgevingsvergunningen (reguliere procedure) Datum Adres Omschrijving 170120 Harrelaers 83 plaatsen dakkapel (voordakvlak) (WABO1901964) 220120 Kennemerstraatweg 353 bouwen veranda (WAB01902038) Verleende Dhw-vergunning Datum Adres Omschrijving 200120 Kennemerstraatweg 97 verleende wijziging ondernemersvorm Herberg-Jan, verzenddatum besluit 20 januari 2020 (HORECA190064) Bezwaar U kunt tegen deze besluiten bezwaar maken. Zie daarvoor de tekst 'Bezwaar maken'. HEILOO - Het Vrijwilligers Informatie Punt gaat in de rubriek 'Wat doet... nou?' met een vrijwilliger in gesprek. Dit keer is Frem Gonet die vrijwilliger. Hij ging erheen om wat weg te brengen en is er zelf ook gebleven... "Ik bracht dus wat naar de kringloop. Daar werkte een bekende van mij en die vroeg of ik wou komen helpen. Ik was net met pensi oen en kon toch niet stilzitten, dus ik begon met een dag in de week te helpen als vrijwilliger. Dat duurde precies één week, want vanaf dat moment werden dat drie dagen per week." Inmiddels is hij voorzitter van kringloop XopX. Nadat ik hem had gespot tijdens een gesprek bij het VIP en nieuwsgierig was gewor den naar de persoon achter het enthousiasme en de innemende lach heb ik Frem Gonet uitgenodigd voor een gesprek. Frem treedt met zijn vrijwilligerswerk in de voetsporen van zijn vader. Zijn vader was een betrokken mens. Hij was sociaal werker, maar ook voor zijn gezin was hij een voorbeeld in medemenselijkheid en hulpvaar digheid. Fr em is opgevoed met "Zorg goed voor jezelf dan kun je ook iets voor anderen betekenen." Dat is duidelijk niet tegen dovemansoren gezegd. Inmiddels is Frem dus voorzitter bij Stichting XopX, kringloop winkel voor het goede doel. XopX past goed bij hem. Er komt hier veel van wat hij belangrijk vindt samen. "Het gaat mij om de mensen, ze moeten kunnen zijn wie ze willen zijn. Dat kan bij ons. En mijn uit gangspunt is altijd geweest dat weggooien zonde is. Het geeft een kick dat er zoveel spullen een tweede of derde leven krijgen. Daarnaast helpen we ook goede doelen!" Hij ziet het als een uitdaging om de cir kel, van inbreng tot verkoop, rond te krijgen en te houden. Hij doet dat samen met een team van zo'n zestig andere vrijwilligers. "Het team dat we nu hebben is een team naar mijn hart. We staan allemaal voor hetzelfde. Er heerst openheid en dat voel je als je binnenkomt bij ons." Frem is erg gefocust op het open met elkaar omgaan en dat heeft te maken met hoe hij zelf met mensen om wil gaan. Hij is ervan overtuigd dat toegankelijk zijn voor anderen een voorwaarde is om dit werk goed te kunnen doen. "Dit vrijwilligerswerk is belangrijk want we zijn een wegwerpmaatschappij. Je kunt zeggen dat we het te goed hebben, maar je kunt ook zeggen dat we niet goed nadenken over waar we staan. Ik kies voor het laatste, want dan kun je verder denken." Buiten zijn werkzaamheden als vrijwilliger bij kringloop XopX heeft Frem heeft ook een stichting opgericht om iets te kunnen betekenen voor de jeugd op Curasao, waar zijn roots liggen. Regelmatig gaat hij die kant op om te kijken hoe het met de projecten gaat. Dank je wel voor dit gesprek, Frem. Je bent wat mij betreft een voorbeeld van iemand die zelf de verandering is die hij in de wereld graag wil zien. Petra van den Berg

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 9