Pannatoernooi in BukBuk 50 jaar Het Baafje Taaidorp Engels in de Zuidwester Peuters worden kunstenaars op de Paulusschool Geen ontvangen? 10 Bel donderdag tot 12.00 uur: 0226 33 10 20 (rodi verspreiding bv) j j 21-Ü2-2D2G SLFK BUK GRATIS 10 - 23 JR kijk ook op www.uitkijkpost.nl T. Hier vindt u een 'ijstvan adressen waar u de Uitkijkpost kunt ophalen UITKIJKPOST 1 2 FEBRUARI 2 0 2 0 SPURT Doe je ook mee? HEILOO - Op vrijdag 21 febru ari organiseren Jongerenwerk Heiloo en de Buurtsportcoach een pannatoernooi in Buk Buk. Deelname is gratis! Bij panna speel je 1-tegen-l in de 'panna-kooi'. Degene die na 3 minuten de meeste doelpunten heeft gemaakt of de ander tijdens de wedstrijd een panna heeft gege ven, wint. Er worden twee toer nooien gespeeld. De eerste start om 16.00 uur en de tweede om 19.00 uur. Graag een een kwartier voor de start aanwezig zijn om je in te schrijven. Je mag aan beide toer nooien meedoen. Er is gratis limo nade en er zijn snacks zijn te koop. Om 18.00 uur is er soep en brood voor wie mee wil eten 2 p.p.). Vóór of na de wedstrijd blijven chillen? Dat kan! Het jongerencen trum is van 15.00 tot 22.00 uur open. Vragen? Jongerenwerker Maarten beantwoordt ze graag! Mail naar maarten@jongerenwerkheiloo.nl of bel 06 -15596978. HEILOO - Zwembad Het Baafje in Heiloo, een begrip in de regio, opende in 1970 voor het eerst de poorten. Dat betekent dat Het Baafje dit jaar 50 jaar bestaat, en dat moet natuurlijk gevierd worden! Heb je in de afgelopen 50 .jaar bij Het Baafje gewerkt dan ben je van harte uitgenodigd om dit jubileum met ons te vieren! Omdat we geen volledig adressenbestand hebben van collega's die hier de afgelopen 50 jaar hebben gewerkt willen we vragen om dit bericht zoveel moge lijk te delen. Mocht je nog foto's uit het verleden van Het Baafje in je bezit hebben dan zouden wij die graag ontvangen. De foto's kunnen digitaal opgestuurd worden naar j.oostindie@sportsl.nl, of per post naar De Omloop 11,1852 RJ Heiloo. Je kunt de foto's ook meenemen naar de jubileumreceptie. De jubileumreceptie wordt gehouden op zaterdag 25 april van 14.00 tot 17.00 uur bij zwembad Het Baafje. U kunt zich opgeven voor deze receptie tot en met vrijdag 17 april. Opgeven kan via j.oostindie@ sportsl.nl, 06-23 755 132. HEILOO - Donderdag 6 febru ari vond op basisschool de Zuidwester weer het jaarlijk se Taaidorp Engels plaats. De groepjes kinderen gingen van klas naar klas om diverse leer zame speUetjes te doen. En natuurlijk werd er alleen maar Engels gesproken. Midas Dekkers zou zijn duim opsteken voor de Zuidwester. De bioloog vindt het vreemd dat kin deren pas in him puberteit vreemde talen moeten leren, terwijl dat tot pakweg hun achtste jaar veel mak kelijker en spelenderwijs gaat. "Wat er met de paplepel in had gekund, moet er nu met de kolenschop door geramd." Die mening wordt door de school gedeeld. Er wordt al 9 jaar Engels gegeven vanaf groep 1. Het Taaidorp werd voor de 5e keer georganiseerd. "Wij hebben hier voor gekozen omdat is gebleken dat we bij het vroeg aanbieden van een tweede taal optimaal gebruik maken van de taalgevoeligheid van jonge kinderen. Daarnaast spelen we in op de internationalisering van de maatschappij en bereiden we de leerlingen beter voor op het eventu eel volgen van tweetalig middelbaar onderwijs," zo meldt de school. De kinderen van de Zuidwester werden zoals gewoonlijk bege leid door leerlingen van het Jac. P. Thijssecollege uit Castricum die tweetalig onderwijs volgen. Ze kon- HEILOO - Op vrijdag 7 febru ari stonden de deuren van de Paulusschool open voor belang- steUenden, ouders en voor peu ters die al spelend de school konden ontdekken. Ook een grote groep kinderen van kinderdagverblijf de Vogeltuin bezocht de ontdekochtend. Het doel was om samen met andere peuters en de vertrouwde pedagogische medewerkers van de Vogeltuin te ervaren hoe het er op de basis school aan toe gaat. Omdat er in de hele school momenteel wordt gewerkt bin nen het thema 'Kunst', werden ook de peuters echte kunstenaars! Kinderen uit groep 7-8 lazen voor uit prentenboeken over kunst en speelden poppentheater over kunst. De peuters mochten zelf een kunst werk maken en in de speelzaal hun motorische kunsten vertonen. Ook was er ruimte om mee te spelen in de groepen 1-2, bijvoorbeeld in de bouwhoek of in de huishoek. Aansluitend werd er samen muziek gemaakt in het muzieklokaal, waar bij de kinderen uit groep 7-8 de muzikale begeleiding verzorgden op piano, gitaar en mondharmonica. Ouders die ook nieuwsgierig zijn geworden naar het onderwijs op den allerlei Engelstalige activiteiten volgen als 'Stand up if youThat rhymes' en 'Reading time'. Er waren zelfs escape rooms. En natuurlijk was er ook een Engelse tearoom, waar iedereen thee of limonade kon krijgen met een scone of een brownie. De Zuidwester heeft in de schoolbibliotheek een plankje met Engelse boeken en een kast vol Engelstalige spelletjes zodat het geleerde ook in de praktijk kan wor den gebracht. Bij elkaar was het een heel gezellige dag! Het Taaidorp werd al voor de 5e keer georganiseerd. Aangeleverde foto de Paulusschool, zijn altijd welkom voor een persoonlijke rondleiding of bij een van de ontdekochten- den. De volgende ontdekochtend is op woensdag 18 maart van 9.00 - 11.00 uur. Ook alle peuters zijn dan natuurlijk weer van harte welkom om te komen spelen! Meer informatie over de school kunt u vinden op de website, www. depaulusschool.nl. Peuters konden ervaren hoe het er op de basisschool aan toe gaat. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 10