Een bijzondere plek om op adem te komen De Zonnebloem Limmen viert 40-jarig jubileum Alkmaarse Kamermuziek brengt duo Inui-Varvaresos met Dudok Quartet Carnaval nog eens herbeleven... Jacky Roofers Bigband in Vredeburg REGIO - r> 13 UITKIJKPOST 1 2 FEBRUARI 2 0 2 0 EGMOND-BINNEN - 'tHuis Lioba bestaat drie jaar en is voor veel gasten een fijne en bijzondere plek om even op adem te komen. Ongeneeslijk zieken en mensen die even bij willen tanken tijdens een lang durige behandeling weten hun weg te vinden naar de fraaie locatie op het terrein van het Liobaklooster. Bovendien wor den mantelzorgers ontlast omdat hier de zorg tijdelijk uit handen wordt genomen. 'tHuis Lioba zoekt vrijwilligers Anneke Draisma begon in augus tus als vrijwilliger bij 'tHuis Lioba. "Hoe het bevalt? Heel goed! De omgeving is fantastisch. Je hoort niet één auto en je wandelt hier zo de duinen in; dat doen we dan ook regelmatig met onze gasten. Het is een kleine locatie en daardoor heb je snel contact met de gasten. Je werkt altijd samen met andere vrij willigers, daardoor is de sfeer ook zo gemoedelijk." Professionele zorg Zorgcoördinator Marleen Brocx: "De leeftijd van onze vrijwilligers ligt gemiddeld tussen de 45 en 65, maar we zitten niet aan leeftijden vast. Sommigen hebben een zorg- achtergrond, maar dat is zeker geen voorwaarde." 'tHuis Lioba is te vinden aan Herenweg 85 in Egmond-Binnen. Zaterdag 21 maart is er van 10.30 tot 12.30 uur een open dag. Kijk voor meer informatie op www.thuis-lioba.nl. Marleen Brocx en Anneke Draisma in 'tHuis Lioba. Foto: Vincent de Vries LIMMEN - De Zonne bloemafdeling in Limmen bestaat 40 jaar, en dat was afgelopen zaterdag aanleiding voor een gezellige receptie. Verschillende organisaties en personen die zich betrokken voelen bij de Zonnebloem waren aanwezig om de vrijwilligers te feliciteren. Voorzitter Cees Smit schetste in het kort de geschiedenis van de Lirnmer afdeling, die op 4 februari 1980 is opgericht op initiatief van enkele dames, de pastoor en de wijkzuster. Heel kleinschalig begon nen en nu uitgegroeid tot een actie ve en bloeiende afdeling met 27 vrij willigers en 7 bestuursleden. Tijdens de receptie werden drie vrijwilligsters gehuldigd: Tiny Veldt (40 jaar vrijwilligster), Bep Beentjes (25 jaar) en Mary Stet (10 jaar) ontvingen uit handen van dis trictshoofd mw. G. Mencke een insigne met oorkonde en een prach tige bos bloemen. Tiny Veldt werd tevens met een prachtig beeldje verrast. Mevrouw Mencke sprak namens het Nationaal Bureau van de Zonnebloem Breda vele loven de woorden tot de jubilarissen en memoreerde de vele activiteiten die door hen zijn verricht. Wethouder Falgun Binnendijk sprak namens de gemeente Castricum zijn waardering uit voor het vrijwilligerswerk van de Zonnebloem en hoopte dat meer jonge mensen hiertoe worden aan getrokken. De middag werd voort gezet met een gezellig samenzijn onder het genot van een hapje en een drankje. Eerder deze week werd voor de gasten een feestelijke en geslaag de middag georganiseerd met een optreden van de Wieringer Sanghers. De vele aanwezigen heb ben erg genoten van de bekende liederen en niet te vergeten de nos talgische modeshow. Woensdag is het de beurt aan de vrijwilligers om te gaan genieten van de musical Anastasia. Topmusici Vassilis Varvaresos (piano), het Dudok Quartet en Noé Inui (viool) hebben een bijzonder programma in petto. Aangeleverde foto ALKMAAR - Op dinsdagavond 18 februari concerteert het duo Inui-Varvaresos samen met het Dudok Quartet in de serie van Stichting Alkmaarse Kamermuziek in de grote zaal van TAQA Theater De Vest. Aanvang: 20.15 uur. Kaarten aan de zaal kosten 20. Violist Noé Inui vormt een vast duo met pianist Vassilis Varvaresos, zij voelen elkaar perfect aan wat tot achter in de zaal hoorbaar en zichtbaar is. Noé Inui studeerde in Brussel en Parijs en behaalde prij zen bij het Sibelius Concours in Helsinki (2005) en bij de Verbier Festival Academy (2012). De Griekse meesterpianist Vassilis Varvaresos (1983) was in 1998 de jongste winnaar ooit bij het con cours Young Concert Artists New York. Dudok Quartet Amsterdam is een van de meest veelzijdige en aansprekende strijkkwartetten van dit moment. Met him openhartig en bezield spel weet het kwartet te ontroeren, te ontregelen en een onuitwisbare indruk te maken op de luisteraars. Deze topmusici hebben een bijzonder en afwisselend pro gramma in petto. Haydns opus 20 nr. 4, een van de zonnekwartetten, is een sleutelwerk in de rijke kamermuziekliteratuur. Barok en galante stijl maken plaats voor de emotionele expressie van de romantiek. Het allegretto wordt uitgevoerd op zigeunerwijze waar bij de stemmen in contrasterende ritmes spelen. Bij het slot 'presto scherzando' schittert de solist op de viool met virtuoze versieringen; chromatische melodieën bieden luister- en speelgenot. Na de pauze wordt het concert voor piano, viool en strijkkwartet op. 21 van Ernest Chausson uitgevoerd. Een boeiend muzikaal verhaal met warme klank en genuanceerde uitweidingen. De lyriek van de viool en de ontboeze mingen van de piano krijgen daarbij alle ruimte. Als abonnementhouder onder steunt u de concerten van Stichting Alkmaarse Kamermuziek. Een seizoensabonnement kost 100 en geeft recht op 6 concerten. Zie ook: alkmaarsekamermuziek.nl. Inlichtingen en bestellen van losse kaarten via telefoonnummer 0251 - 655 211 (bij voorkeur tussen 19.00 en 21.00 uur). LIMMEN - In 2020 is het 25 jaar geleden dat het toen malige Parochiehuis aan de Dusseldorperweg werd gered van de sloophamer door een groep enthousiastelingen. Zij vormden samen Stichting Dorpshart. Het pand aan de Dusseldorperweg werd omgedoopt tot De Burgerij. Het werd verbouwd tot een hore cagelegenheid waar menig feest is gevierd. Inmiddels heeft het pand de naam 'Heeren van Limmen' gekre gen en is het niet meer weg te den ken in het straatbeeld voor de inwo ners van Limmen en omstreken. Er worden kermis, feesten en verjaar dagen gevierd, huwelijken gesloten en scholingen gevolgd, maar ook worden er kerkdiensten en uitvaar ten gehouden. Met een knipoog naai de afgelopen 25 jaar worden er in 2020 verschillende activiteiten geor ganiseerd, die in die tijd de revue gepasseerd zijn. Waaronder carna val, dat altijd uitbundig in Limmen werd gevierd. Carnavalsvereniging De Uylenspieghels organiseerde altijd mooie activiteiten in het pand, er werd menig Alaaf gegeven en polonaise gelopen. De boerenkoolmiddagen waren vaak ook een van de hoogtepun ten van het seizoen. Vandaar ook dat deze traditie nog eens uit de kast wordt gehaald met een gezel lige middag op zondag 23 februari bij Heeren van Limmen. Natuurlek eten we boerenkool met worst en is de muzikale omlijsting van nie mand minder dan Truus Trut de Terlenka's. Dit alles voor een jubile- umprijs van 7,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Heeren van Limmen of Gall Gall in Limmen. De aanvang is 16.00 uur. Truus Trut de Terlenka's. Aangeleverde foto LIMMEN - De Jacky Roofers Bigband uit Heerhugowaard komt voor de tweede keer optreden in Jazz Session Club Vredeburg. De band is ruim 30 jaar gele den ontstaan vanuit de toenma lige muziekschool Dijk en Waard in Heerhugowaard. Speciaal voor het naderende voorjaar zijn er nieuwe nummers ingestudeerd en zijn de instrumenten gepoetst om er een toffe middag vol muziek van te maken. De muzikale leiding is in de bekwame handen van Bert Baars, een bekende naam in de lichte muziek- en jazzscene in Nederland. Voor meer informatie: https:// jackyroofers.wordpress.com. Het belooft een spetterend optreden te worden! Het optreden vindt plaats op zondag 16 februari vanaf 15.00 urn1 in Vredeburg, Dusseldorperweg 64 in Limmen. De toegang is vrij, maar u kunt de Jazz Session Club steu nen door lid te worden voor 7 p.p. voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel./fax: 072 - 5053414, e-mail: timmerhmmen@kpmnail.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 13