Emma Taylor wint regionale voorron de Nationale Voorleeswedstrijd r tn 1 Nog een keer wandelen in het gebied van De Die pi-ct mm Loek Settels, van gymleraar tot directeur f 3 O Op veler verzoek: DfZf wtw Vervolg van de voorpagina: UITKIJKPOST 1 2 FEBRUARI 2 0 2 0 HEILOO - Maandag 10 febru ari vond in Bibliotheek Heiloo de regionale voorronde van de Nationale Voorleeswedstrijd plaats. Negen deelnemers waar onder acht uit Heiloo en één uit Langedijk namen het tegen elkaar op. Emma Taylor, van basisschool De Springschans, werd uitgeroepen tot winna res. Zij las voor uit Joris en de geheimzinnige toverdrank. Alle deelnemers lazen uit hun favoriete boek een stukje voor aan de aanwezigen in de zaal en de jury. Na het juryberaad besloot de jury, bestaande uit Hanny Kraan (50+ leest voor), Loes van Staveren (Allente Langedijk) en Yvonne van Stiphout (freelance fotojournalist Uitkijkpost), unaniem dat Emma doorgaat naar de volgende ronde. Deze vindt plaats op zaterdag 14 maart om 14.00 uur in Bibliotheek Tuitjenhorn. De provinciale finale is op vrijdag 27 maart om 14.00 uur in het OBA Theater, Bibliotheek Amsterdam. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 -12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Winnares Emma Taylor omgeven door alle deelnemers. V.l.n.r. Brechtje, Isabelle, Bente, Nine, Lynn, Imme, Sanna en Pien. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Op zaterdag 15 en zondag 16 februari wandelen we vanuit het Historisch Museum op het landgoed Willibrordus, door het gebied van De Die. Waar er koffie of thee gedron ken wordt is nog een verrassing. De route van de wandeling is ongeveer 4 kilometer. De tocht gaat langs het riviertje De Die. Jaap de Graaf, auteur van het onlangs ver schenen boek over De Die, is uw gids. Vanaf 13.30 uur bent u wel kom in het museum. Het vertrek is om 14.00 uur. Denkt u er vooral aan om goede wandelschoenen of laar zen aan te trekken. Kosten 5 p.p. U kunt per pin betalen. Kinderen mogen gratis mee. Aanmelden is niet noodzakelijk. Voor informatie tel 06-51718363 of www.hvheiloo.ril Toneelvoorstelling Voor de toneelvoorstelling van Martine Faber 'In het verborgene. Een daad van verzet' kunt u kaar ten bestellen op gieltjes@kpnmail. nl. De data zijn: 24 (uitverkocht) 25, 26 (nog enkele plaatsen) en 30 april, 1, 2, 3 en 4 mei (nog enkele plaat sen). Voor informatie: gieltjes® kpnmail.nl Tentoonstelling Denkt u ook nog aan de tentoon stelling onder de titel 'Winter-en IJspret in Heiloo'. Tal van his torische foto's en persoonlijke aandenkens van bijvoorbeeld Elfstedentochtrijders zijn te bewon deren. In de film-theaterzaal wor den historische beelden getoond. Weet U nog dat we in 1979 schaats- tochtjes op de straten van Heiloo konden maken? Mocht u nog unie ke plaatjes of attributen in uw bezit hebben, wellicht wilt u ze tijdelijk afstaan voor deze tentoonstelling. Openingstijden Het Historisch Museum Heiloo is geopend op dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis voor leden maar ook voor (nog) niet-leden. DOOII DE lEM va. In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Gepensioneerd, bedrijfsadviseur) "Geboren en getogen en nog steeds woonachtig in Heiloo is het niet verwonderlijk dat een foto van de straat waai' ik ben opge groeid, de Stationsweg, goede herinneringen naar boven haalt. Een min of meer nostalgisch gevoel zoals Wim Sonneveld destijds zo voortreffelijk weergaf in het lied 'Het dorp'. De bomen zijn al lang verdwenen, evenals de kruidenier, de slagerij, de visboer, de manufacturenwinkel en de winkel in huishoudelijke artikelen en speelgoed. Ook de sigarenwinkel is uit het straatbeeld verdwenen. Ze hebben plaatsgemaakt voor onder meer modewin kels, een Bromshop, een nail- en beautystudio, een reformwinkel en eetgelegenheden; café Spoorzicht is nu Rails. Waar wij jon getjes bij het station vol ontzag stonden te kijken naar de impo nerende, dampende stoomlocomotief dendert nu de intercity richting Maastricht over de rails. Een lange rit, gelukkig is er wifi aan boord!" Piet geeft de lens door aan Joop Tulp. Volg de Uitkijkpost ook op Aandacht voor ieder kind "De school is in de loop der jaren heel erg gegroeid. Momenteel heb ben wij 355 leerlingen verdeeld over 14 groepen. Wij merken dat veel ouders voor onze school kie zen vanwege de centrale ligging en de uitstraling van het gebouw. Maar helaas is er bij sommige groepen een leerlingenstop. We kunnen de groepen niet te groot laten worden. Dat komt de aandacht die we ieder kind willen geven zeker niet ten goede. Ook de samenwerking met ouders is voor de school essenti eel." Loek gaat de contacten en de sfeer op school heel erg missen. "Ik heb goede contacten en ik verwacht dat die niet snel wegvallen. Maar ik zal afstand moeten nemen. Ik ga na 1 maart maar eens thuis schilder werkzaamheden afmaken die zijn blijven liggen. Verder is mijn vrouw ook met pensioen, dus we willen wat meer weggaan. We zijn opa en oma en willen graag af en toe kun nen oppassen. En verder ben ik gevraagd om bij een voetbalver eniging in Zuidoostbeemster weer plaats te nemen in het bestuur. Hiermee was ik 7 jaar geleden gestopt maar toen ze vroegen of ik terugkwam heb ik het maar gelijk weer opgepakt." 'Afscheidsdag' Op 28 februari is de 'afscheids dag' van Loek. Een dag waarvan hij de invulling nog niet precies weet. Wat hij wel weet is dat tussen 11.15 en 12.15 uur ouders die hem gedag willen zeggen langs kunnen komen op school. Ergens half maait heeft hij nog een etentje met collega's en dan kan hij na 43 jaar onderwijs echt van zijn pensioen gaan genie ten. Tekst: Yvonne van Stiphout Wandelen in het gebied van De Die. Foto: Gerda Dekker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 3