Workshop fotobeheer in Bibliotheek Heiloo Landgoed Nijenburg zoekt tuinbaas A HZV traint coaches met workshop Klaveijasdrive Eerste Tabletcafé Heilooër Klaveiiasclub V V JT INGEZONDEN BRIEF Ezels Opbrengst collecte Hersenstichting Grote winterverkoop Teken je lievelingsboek! UITKIJKPOST 12 FEBRUARI 2020 HEILOO - We maken steeds meer foto's, waardoor onze fotocollectie binnen de kortste keren uit honderden of meer foto's bestaat. Hierdoor wordt het steeds lastiger een speci fieke foto terug te vinden en voor je het weet kun je door de bomen het bos niet meer zien. Gelukkig biedt Apple voor iedere iPhone en iPad een gratis foto-app aan die vele mogelijkheden biedt om uw kostbare foto's te beheren en te ordenen. Tijdens een spe ciale workshop in de bibliotheek HEILOO - Op donderdag 13 februari van 10.30-12.00 uur is er in Bibliotheek Heiloo een Tabletcafé. U kimt er ontdekken hoe u de tablet of smartphone slim gebruikt (Android, Apple of Windows). wordt aandacht geschonken aan alle mogelijkheden die deze app biedt. Ook wordt stilgestaan bij de verschillende manieren waarop u uw foto's veilig kunt bewaren in de cloud. Stap voor stap worden alle mogelijkheden doorgenomen aan de hand van uw eigen iPhone of iPad. Datum: Woensdag 19 febru ari. Tijdstip: 14.00 - 16.00 uur. Plaats: Bibliotheek Heiloo. Kaarten zijn verkrijgbaar via www. bibliotheekheiloo.nl of bij de ser vicebalie van de bibliotheek. Samen met andere gebruikers kunt u apps uitwisselen en tips en trucs delen. Let op: het Tabletcafé is geen cursus, u hoeft zich niet aan te mel den en u kunt altijd zo aanschuiven. Neemt u gerust uw eigen tablet mee! De toegang is gratis, koffie en thee kosten 1. HEILOO - Op land goed Nijenburg werkt Natuurmonumenten samen met zo'n 40 vrijwilligers aan het onderhoud en beheer. Boswachter Rob van Dam: "Daar zijn wij ontzettend blij mee, want er is zoveel te doen. Het landgoed is niet vanzelf zo mooi en het werk is nooit klaar." De werkzaamheden van de vrij- willigersgroepen zijn heel gevari eerd: snoeien van hoogstamfruit, licht zaagwerk, wilgen knotten, onderhouden van de historische tuin, paden bijhouden, maaien met de bosmaaier of zeis en nog veel meer. Vroeger werden oude land goederen, kasteeltuinen en buiten plaatsen onderhouden door een tuinbaas. Deze tuinbaas streefde de hoogste graad van perfectie na, bewaakte het historisch ontwerp en zorgde voor continuïteit in het beheer. HEILOO - Op maandag 17 februari vindt de maandelijk se klaverjasdrive plaats bij de Eerste Heilooër Klaverjasclub (EHK). Ook is er een ver loting met mooie prijzen. U bent allen, het liefst met partner, van harte welkom bij Cultureel cen trum De Strandwal, naast de kapel op het GGZ-terrein. Bent u een HEILOO - Hoe krijg je jouw team nóg beter aan het voet ballen? Hoe houd je de koppen van de spelers erbij? Wat is de beste strategie als je onder druk wordt gezet? De aanwezi ge coaches van HZV, HSV en de Foresters weten het nu precies. Marrus Privee was gastdocent bij de jaarlijkse workshop van HZV. Marius is voormalig bondscoach van het Nederlands dames zaalvoet balteam en docent zaal- en veldvoet- bal van de KNVB. Geïnteresseerde zaal- en veldvoetbalcoaches van HZV, HSV en de Foresters waren uitgenodigd voor de tips en tricks van deze pro. De workshop stond bol van de technische en tactische informatie over teamopbouw en teamopstellingen. Zijn boodschap: ga in gesprek met je spelers! Prikkel ze om na te denken over hun eigen verantwoordelijkheid en groei van hun talent in en buiten het veld. Stel vragen! Nou, die boodschap is geland. "Voor landgoed Nijenburg zoeken we een bevlogen vrijwillige tuin baas, die het beste uit de verschil lende vrijwilligersgroepen weet te halen. Hij of zij stuurt het werk aan, werkt zelf ook mee in de uit voering, zorgt voor een prettige werksfeer en kan goed motiveren. Hij is op verschillende dagen werk zaam op het landgoed. De tuinbaas werkt zelfstandig aan het uitvoeren van het beheer, maar wordt daarbij aangestuurd door de boswachters van Natuurmonumenten. Naast het onderhouden van contacten met de beheerders en vrijwilligers is hij ook voor de bezoekers van het land goed een belangrijk gezicht." Ben jij de gedroomde vrijwil lige tuinbaas, beschik je over de nodige natuurkennis en kun je goed met gereedschap en mensen over weg? Stuur dan een mailtje naar nijenburg@natuurmonumenten.nl regelmatige bezoeker en kunt u een keer niet, of komt u voor het eerst? Meld dit dan bij een van onderstaan de bestuursleden, zodat er rekening mee gehouden kan worden. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Er wordt gespeeld van 19.30 tot ongeveer 22.30 uur. Inlichtingen bij Gerda, tel. 072 - 5123271 of bij Ria, tel. 072 - 5339345. Dankzij de aanwezigheid van jonge nieuwe coaches en doorge winterde coaches met een open mind voor vernieuwing wordt er op alle zaal/voetbalvelden in Heiloo nog meer plezier en resul taat verwacht. De organisatie hoopt volgend jaar op net zo'n grote en enthousiaste opkomst. Foto: HZV Het Vennewater HEILOO - Vrijdagnacht rond 03.00 um was het weer zover. Uit de achtertuin werden een polyester ezeltje, een betonnen gans en een aantal plantenpotten gestolen. Loodzwaar, dus het ezeltje von den we vlakbij terug in het park. Kapotgeslagen tegen een boom en de potten in de sloot. De gans? Die staat nu onthoofd in het park, bij de grascirkel aan Laan Eindeloos/ Oosterboslaan. De waarde is niet groot. Wel spijt om het ezeltje dat onze dochter van mijn moeder kreeg, drie dagen voor haar overlijden. En wat was de reden? Simpele baldadigheid? Of wraak omdat ik vaak jongens heb aangesproken op het afsteken van vuurwerk in het Oosterbos omdat alle diertjes daar ook hun rust moeten hebben en de A9 al voorziet in alle mogelijke vormen van herrie? Dat blijft gissen. En zijn er midden in de nacht niet leukere dingen te doen dan vernie lingen aan te richten? Ik kan er zo een paar opnoemen, maar poten thuishouden en je als ezel niet aan andere ezels vergrijpen lijkt aan dovemansoren gericht. G.J. Stokreef HEILOO - Van 27 januari tot en met 1 februari vond in Heiloo de collecte voor de Hersenstichting plaats. Er zijn veel collectanten op pad gegaan om voor alle men sen met een hersenaandoening geld in te zamelen. Deze enthou siaste inzet heeft 6401,57 opge leverd. Deze mooie opbrengst wordt besteed aan wetenschap pelijk onderzoek en aan voor lichting, om zo een bijdrage te leveren aan een betere toekomst voor mensen met een hersenaan doening. Namens de Hersenstichting hartelijk bedankt, gevers en vrijwilligers! Heeft u de col lectant gemist? Uw gift is altijd welkom op rekeningnummer NL18 INGB 0000 000 860 t.n.v. Hersenstichting, Den Haag. Meer informatie kunt u vinden op www.hersenstichting.nl. HEILOO - Van woensdag 19 t/m zaterdag 22 februari is er een grote verkoop van afgeschreven materialen in Bibliotheek Heiloo. Romans, informatieve boeken, jeugdboeken en groteletterboe- ken, maar ook cd's, dvd's, bun dels tijdschriften en bladmuziek zijn te koop voor een zacht prijs je. Iedereen is van harte welkom! Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250. HEILOO - Wat is jouw lievelingsboek? Striptekenaar Irene Mulder en Bibliotheek Heiloo zijn benieuwd! Dinsdag 18 februari om 14.00 uur zie je Irene aan het werk op de tribune in de biblio theek, en vanaf 14.30 kun je zelf meewerken aan dit kunstwerk, waarin alle lievelingsboeken een plek krijgen. Je kunt daarna nog de hele voorjaarsvakantie langskomen om te kijken of boe ken toe te voegen! De inloop is vrij. Aangeleverde foto Tegenwoordig staan je foto's aUemaal op telefoon, tablet of Computer. Foto: Pixabay Ben jij de gedroomde vrijwillige tuinbaas? Aangeleverde foto h/u Hei UeiKietVtfrer HËlLüO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 4