&RemedialTeaching Passende beplanting kiezen voor uw tuin Op bezoek in Ravenna COLUMN BEDRIJF BELICHT Helpt kinderen met leerproblemen op weg Eenden Dick de Scally UITKIJKPOST 12 FEBRUARI 2020 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Nadieh de Wit. Aangeleverde foto &RemedialTeaching (ENRT) Koperwiekstraat 16, 1911 XJ Uitgeest, 06 - 39710975 www.enrt.nl,info@enrt.nl FB/INSTA: enremedialteaching "Bij remedial teaching ga je terug naar wat het kind al beheerst en van daaruit gaan we middels oefeningen de vaardigheden verder ontwikkelen," aldus Nadieh de Wit, remedial teacher en leerkracht. Het kind dat gebaat is bij remedial teaching heeft vaak een leerach- terstand op het gebied van rekenen, lezen, taal of spelling. "We gaan op zoek naar een manier waarop uw kind de vaardigheden en strategieën onder de knie kan krijgen en kan toepassen," legt Nadieh uit. De lessen duren 45 minuten en zijn inclusief lesmateriaal en een verslaglegging per mail voor de ouders. Leerlingen vooruit helpen De 27-jarige Nadieh de Wit staat drie dagen in de week voor de klas, en dat doet ze zes jaar met heel veel plezier. Ze heeft drie verschillende groepen onder zich: groep 4, 6 en 7, maar ze heeft met alle leeftijdsgroepen ervaring. "Ik vind het vooral heel leuk om kinderen met leerproblemen vooruit te hel pen maar daar is weinig tijd voor in een reguliere klas", vertelt Nadieh. Ze deed een opleiding tot remedial teacher en startte daarna haar eigen prak tijk aan huis maar ze komt ook, indien gewenst, bij haar leerlingen thuis. Zo bouwt zij op een veilige, rustige en plezierige manier aan de ontwikkeling van uw kind. Nadieh richt zich niet alleen op leerlingen uit het basisonderwijs: "Laatst heb ik zelfs een jongedame begeleid die de opleiding doet tot douanier. Ze moest bij een belangrijke toets gebruikmaken van een wetboek en wist niet hoe ze dit moest aanpakken. We besloten ons te richten op begrijpend lezen, na twee uur begeleiding haalde ze de toets met een dikke voldoende." Naast remedial teaching geeft Nadieh bijles. "Bij bijles heeft het kind bij voorbeeld moeite met breuken of werkwoordspelling. Bij de andere onder delen komt het kind wel goed mee," legt Nadieh uit. Na een extra uitleg over de leerstof en gerichte oefeningen krijgt het kind de lesstof snel onder de knie. 'Ik leer leren' Naast remedial teaching biedt Nadieh ook gespecialiseerde trainingen aan. In de training 'Ik leer leren' geeft Nadieh haar leerlingen slimme handvatten om makkelijker en efficiënter te leren. Je ontdekt hierbij welke manier van leren het beste bij je past en omgaan met faalangst, motivatie, concentratie, plannen en organiseren. "Als kinderen tegen een probleem aanlopen laat ik de oplossing uit het kind zelf komen. Dat motiveert: de leerling voelt zich autonoom en gaat ermee aan de slag," legt Nadieh uit. "Benadrukken wat goed gaat, geeft de kinderen een goed gevoel," glimlacht ze. De training 'Ik leer leren' kan individueel of in een groepje worden gevolgd. Begrijpend lezen en de Cito-toets Begrijpend kunnen lezen is essentieel bij veel lesstof. "Denk maar eens aan de verhaaltjessommen in de Cito-toets: je hebt begrijpend lezen nodig om de som eruit te kunnen halen," legt Nadieh uit. De uitslag van de Cito-toets wordt meegenomen in je middelbareschooladvies. Ook ter voorbereiding op de toetsen die je krijgt op de middelbare school is begrijpend lezen een belangrijke basis. Als je niet begrijpt watje leest, is het lastig om je de leer stof eigen te maken. Bij Nadieh kun je de waardevolle training 'Alle teksten de baas!' individueel of in een groepje volgen. Meer informatie en tarieven vindt u op de website van &Remedial Teaching. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - Tegel eruit, groen erin! Een mooie slogan om een begin te maken met een groe nere tuin. Groen is leven en klein beginnen kan door een tegel eruit te halen en een plantje erin te zetten. Alle bijdragen aan een groenere wereld, hoe klem ook, leveren al winst op. Waar begin je en welke plant moet het dan worden? Groen doet goed, maakt gezond en koelt. Het is nu een zachte winter, maai' wat brengt de zomer van 2020? Als je verkoe ling in de tuin wilt dan is een pas sende boom vele malen koeler dan een parasol of zonnescherm. De bladeren verdampen vocht en geven een aangename schaduw. Veel mensen weten dat wel maar welke boom zou geschikt kunnen zijn? Bent u uitgekeken op uw bestra ting en bent u toe aan wat meer kleur in de tuin? Tijdens de korte cursus borders leert u in 5 lessen welke planten geschikt zijn voor uw situatie. Alle aandachtspunten om de juiste plant voor de juiste plek te kiezen komen aan bod. Stap voor stap werkt u aan een persoonlijk plan, wat veel voldoening en plezier oplevert. Volg de cursus borders in het Trefpunt in Heiloo en kies onder vakkundige begeleiding de beste beplanting voor uw situatie. De cursus start in de laatste week van februari. Kijk voor de mogelijk heden op de website van Jeanine Jonker: tuincursussen.nl of bel 06 - 29361651. Een mooie combinatie voor de halfschaduw. HEILOO - In september 2019 maakte pastor Bill van Schie een uitstapje naar Ravenna in Italië. Een oude wens ging in vervulling: oog in oog staan met de schitterende cultuurschatten die in deze stad te vinden zijn. Natuurlijk gaat het dan vooral om de eeuwenoude mozaïeken die je daar overvloedig in kerken en kapellen kunt aantreffen. En de earn era's gingen mee! Pastor Van Schie heeft beloofd verslag te doen van zijn reis. Bovendien wil hij iets laten zien van een bijzondere ont dekking die hij tijdens zijn bezoek aan Ravenna heeft gedaan. Het gaat om de vondst van meerdere oer oude afbeeldingen van een 'ketters' geloof, dat in de eerste eeuwen van onze jaartelling in Europa talloze aanhangers kende. Verbazing alom, omdat dit lang verdwenen geloof zoveel herkenning blijkt op te roe pen in onze dagen. Gaan oude tijden weer herleven? Op woensdag 12 februari ont vangt pastor Bill van Schie graag belangstellende luisteraars én kij kers in de ontmoetingsruimte van de Willibrorduskerk, Westerweg 267 in Heiloo. Aanvang 20.00 uur. Een fascinerend gezicht vormt de grote groep eenden in de sloot voor ons huis. Ik heb het ze niet gevraagd, maar voor zover ik weet brengen ze de nacht door in de begroeiing op de oevers. Staande op één poot, kop in de veren, 's Morgens laten ze zich als scheepjes één voor één te water, altijd op dezelfde helling. Dan schudden ze even hun veren op en dobberen dan de hele dag. Wat doen jullie? Dobberen, meneer. Mindfulness, zich niet bewust van een verleden, niet van een toekomst, alleen het heden telt. De figuren die ze al drijvend maken zijn heel verschillend. Soms is het een rommelzooitje, er is geen lijn in te ontdekken. Een andere keer glijden ze in slagorde achter elkaar een eind weg. Als de voorste om onduidelijke redenen even van de rechte baan afwijkt, volgen de ande ren gehoorzaam en maken ook dat bochtje. Boeiend wordt het als twee colonnes elkaar tegemoet komen. Dat wordt knokken, denk ik met mijn mensenverstand. Ze naderen elkaar met een pittig vaartje, maar op minder dan een meter houden beide legers zich in en vormen een nieuwe grote groep. Ons kent ons. Alle lhtb-eenden zwemmen door elkaar, maar je ziet dat het daten al is begonnen. Eenden kunnen niet knielen. Een mannetjeseend vraagt daarom een vrouwtje ten huwelijk door een aantal keren naar haar te knikken. Wil je, ja? En dan zwem men ze samen verder. Of hij duikt even onder water om een bruids schat te zoeken. Het is een gemeenschap waar eeu wige vrede heerst. Lijkt het. Want laatst begon een van de eenden, de enige spierwitte van het gezelschap (ik verzin dit niet!), uit het niets om zich heen te pikken. De kring om hem heen (was het wel een man netje?) werd steeds ruimer. Nadat hij zo'n 10 eenden de stuipen op het lijf had gejaagd, hield hij op en werd prompt weer in genade in de groep opgenomen. Kunnen mensen wat van leren. Pastor Bill van Schie stond in Ravenna oog in oog met de meest prachtige cultuur schatten. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5