fyedickt Meest romantische dag van het jaar Verras jouw Valentijn met een heerlijk diner Magical Flowertree: daglicht heeft invloed op kleur UITKIJKPOST 12 FEBRUARI 2020 Waarom vieren we Valen tijnsdag eigenlijk op 14 februari? Dat heeft te maken met bisschop Sint Valentijn die eeuwen geleden de trend zette. Volgens de legende Mijn hart... Toen ik je voor het eerst zag in het schemerlicht van de maan Ben jij er met mijn hart definitief vandoor gegaan stopte hij pal voordat hij ter dood werd gebracht, de dochter van de gevangenisbewaarder een briefje toe. 'Van je Valentijn' stond er op. Dit moet de allereerste Valentijns kaart ooit zijn geweest. Overigens was Valentijnsdag oor spronkelijk bedoeld voor mensen die anoniem de liefde wilden ver klaren aan iemand. Door middel van een eenvoudig maar roman tisch Valentijnskaartje. Vooral de laatste jaren is het anonieme naar de achtergrond verdwenen en ligt de nadruk vooral op'liefde'. In Nederland wordt Valentijnsdag met het jaar populairder. Commer- VaUntijnsdag Verras jouw liefde op Valentijnsdag Valentijnsdag komt er aan. 14 februari is wereldwijd de meest romantische dag van het jaar. Op deze dag verklaar je de liefde aan jouw Valentijn met cadeautjes, bloemen, kaarten of een mooi gedicht. De dag van de liefde is bijna aangebroken. Natuurlijk wil je jouw lief verrassen. Een bos bloemen en een kaartje zijn altijd goed. Maar met een romantisch etentje in je eigen keuken maak je pas echt indruk. En het is ook nog eens heel leuk om te doen. Romantisch etentje in je eigen keuken Hortensia zorgt voor vrolijkheid Wil je jouw vriendin op een originele manier verrassen? Kies dan niet voor een gewone bos bloemen, maar voor de kamerplant Magical Flowertree. Dat is een hortensia, maar dan op een stam met tak ken vol bloemen. Een bloeiend boompje dus. Magical Flowertree is zo'n 40 centimeter hoog en bloeit maar liefst honderdvijftig dagen lang. Door z'n lengte is de plant fraai te combineren met klei- nere kamerplanten. Deze nieuwe t5 stamhortensia heeft bovendien CU iets betoverends: het daglicht e heeft invloed op de bloemkleur. aj Hoe meer daglicht, hoe sterker het effect. Zo zijn de roze of blauwe bloemen in vijf maanden gelei delijk veranderd naar groen met een dieppaarse rand. Ook bijzon der is de Magical Solo: een kleine hortensia (circa 20 cm hoog) met één bloem van 10 cm doorsnee. Daarnaast bestaat de collectie uit struikvormige kamerhortensia's van 40 cm hoog. Elke Magical- kamerplant verandert tijdens de bloei van kleur. Nog een paar verzorgingstips. Zet de Magical-kamerhortensia op een tochtvrije plek met daglicht (geen direct zonlicht) en geef regelma tig water. Hoeveel? Dat hangt van het drinkgedrag van de individu ele plant af. Als de potgrond licht vochtig aanvoelt, weet je dat de kamerhortensia voldoende te drin ken heeft. Een bijzonder bloeiend boompje. Foto: MagialColoursYourHome.com op, demp de lampen en zorg dat het cadeautje - datje natuurlijk bij het dessert overhandigt - klaar ligt. Sluit de avond af met een drankje op de bank. Zoek je nog tips voor lekkere re cepten voor Valentijn? Eigenlijk maakt het helemaal niet zoveel uit. Zorg voor een mooie salade, kies voor rundvlees in rode wijn met pasta of ga voor een stukje vis. En met tapa's met verschillende gerechten zit je altijd goed. Zorg voor variatie. Sluit de maaltijd af met een echt Valentijnstoetje, zo als een mooie chocolademousse, zelfgebakken cupcakes of luchtige wafels met fruit. Succes verzekerd! cieel legt deze dag van de liefde de middenstand geen windeieren. Loop de komende dagen maar eens een boekhandel, cadeauwin kel of bloemenshop binnen en je weet wat we bedoelen. En waarom ook niet. Cadeautjes geven is leuk, cadeautjes krijgen ook! Verrast worden met een cadeautje is altijd leuk. Creëer een gezellige sfeer aan je eigen tafel. Het gaat niet alleen om lek ker eten, maar om het to tale plaatje. Zorg dat je Va lentijn op tijd haar agenda heeft leeggemaakt en stuur haar een romantische uitnodiging. Bij voorbeeld met een kaartje met een roos. Kom er achter wat de lie velingsgerechten zijn van jouw Va lentijn. Succes verzekerd als je die in een mooie combinatie op tafel krijgt. Kies vervolgens ook de bij passende wijnen, die je natuurlijk in stijl serveert. Bijvoorbeeld in een mooie karaf. Zet sfeervolle muziek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 8