Sporten op het school plein in Heiloo Inloopavond en Padel Party TC Heiloo United Hafre presenteert alternatief plan Museumhoeve Overslot Zangworkshops musicalster Esmée Dekker Bestuur 'Anders Actieven' is vernieuwd REGIO/SPORT 12 Terriërs MC6 zaalkampioen UITKIJKPOST 1 9 FEBRUARI 2 0 2 0 Esmée Dekker is bekend van verschillende grote musicals. Foto: Isabel Sanchez Olid Kinderen uit Heiloo kunnen 8 weken lang meedoen aan een reeks naschoolse sportlessen. Aangeleverde foto HEILOO - Vanaf woensdag 4 maart kunnen kinderen uit Heiloo gedurende 8 weken mee doen aan een reeks naschoolse sportlessen. Op diverse schoolpleinen in Heiloo organiseert de buurtsport- coach kennismakingslessen in vier verschillende takken van sport voor kinderen uit groep 4 t/ni 7. Achtereenvolgens staan hockey, badminton, capoeira en basketbal op het programma. Hoewel tijdens schooltijd al veel bewogen wordt op de schoolpleinen in Heiloo, kan dit ook na schooltijd worden voortgezet. Daarom start de stagiair van de buurtsportcoaches van Heiloo, Guillermo Hoogland, op woensdag 4 maart een reeks sport lessen in de buitenlucht. De eerste vier weken op het schoolplein van basisschool De Springschans, waar om 13.00 uur hockey en badminton op het programma staan. Vanaf 1 april vinden de activiteiten plaats op het schoolplein van basisschool De Zuidwester. Om 14.15 uur komen daar capoeira en basketbal aan bod. Deelname is gratis maar aanmel den is wel wenselijk. Aanmelden en meer informatie opvragen kan bij Guillermo Hoogland, via g.hoogland@alkmaarsport.nl of 06 - 48465446. HEILOO - Maandag 24 februari houdt TC Heiloo tussen 19.00 en 21.00 uur een inloopavond voor leden en geïnteresseerden. Trek je sportoutfit en tennis schoenen aan en kom lekker een avondje tennissen en/of padellen. Je krijgt een voorproefje van de twee wekelijkse Padel Party, je wordt wegwijs gemaakt binnen de club en we vertellen je welke activiteiten er worden georganiseerd, zodat je je snel thuis voelt. Er zijn geen kosten aan verbonden. Fijn als je je even aanmeldt via info@tcheiloounited.nl onder vermelding van 'inloopavond 24-2'. Tot snel! EGMOND AAN DEN HOEF Buurtorganisatie 'Anders Actieven' is 2020 begonnen met een nieuwe samenstelling van het bestuur. Voorzitter is Peter de Waard geworden. Oud-voorzitter Trees Visser-Groot neemt nu het secre tariaat voor haar rekening en Rob Hallewas behoudt zijn functie als penningmeester. Peter Bleeker en Marjolein Copier zijn nieuw aange treden. Het bestuur is hiermee weer compleet. De organisatie blijft zich onver minderd inzetten voor een actief burgerschap. Via tal van activiteiten nodigt zij mensen in een wijde cirkel om Dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef uit om iets samen met anderen te ondernemen, de creativi teit te stimuleren en te ontwikkelen en in beweging te blijven. Zo levert Anders Actieven een bijdrage aan de sociale verbinding in het dorp. HEILOO - Maandag 10 februari was het feest in Sportcafé het Vennewater. Terriërs MC6 is zaalkampioen 2019/2020! De rang lijst van de zaalcompetitie werd al snel aangevoerd door de mei den van de Terriërs. Ze konden al niet meer verslagen worden maar hadden zondag 9 februari graag de competitie spelend en feestend afgesloten. Vanwege de storm waren echter alle wed strijden afgelast. Daarom werd het feestje maandag alsnog gevierd met taart en bubbels. "Goed gedaan Kim, Noella, Rianna, Isa, Rosalie, Tess, Eliza, Roos, Linde, Yfke, Shanna, Sara en Karlijn! En coaches Colin en Raymond superbedankt voor alle ondersteuning!" aldus Nicole. Aangeleverde foto EGMOND AAN DEN HOEF - Stichting Hafre, exploitant van Museumhoeve Overslot, zal per 31 maart haar culturele acti viteiten in Overslot moeten beëindigen als er geen plan voor samenwerking met een beoogde horecaondernemer op tafel ligt. Het Uitvoeringskader Slotkwar- tier, vastgesteld door de gemeente Bergen na inspraak van betrok ken stichtingen en omwonenden, mikt op een bourgondisch res taurant in de stal en hooiberg van Overslot. Hafre kan de hooiberg blijven gebruiken als kleinkunst- podium. Het rariteitenkabinet of Wunderkammer zou moeten verhui zen naar de verdieping van de stal. Volgens de gemeente Bergen is een exploitant voor de restauratieve functie in beeld. Hans van den Berg, uitbater van de Museumhoeve, zegt nog niet te weten met welke ondernemer hij moet gaan samenwerken. Dit ondanks meerdere verzoeken aan het college en de raad van Bergen om duidelijkheid daarover. De tijd dringt echter. Stichting Hafre heeft een alternatief samenwerkingsplan HEILOO - Vanaf 16 april gaat Esmée Dekker koorzangles geven in het Vrij Zijn Theater. Zij is bekend van de musicals De Jantjes, Heerlijk Duurt Het Langst, A Chorus Line, My Fair Lady, Evita en Lazarus en vol gend seizoen zal Esmée te zien zijn in de musical Rocky Horror Show. Samen met de artistiek leider van het theater, Anderson Farah, heb ben ze een cluster van 10 lessen bedacht om de deelnemers meer muziekbeleving bij te brengen. Zij gaat de deelnemers o.a. leren hoe je als koor perfect 'samen' kan zingen, de betekenis van de nummers uit te stralen en de zangkwaliteiten te ver beteren! Ervaring Esmée heeft reeds jarenlange ervaring, niet alleen op de planken, maar ook in het lesgeven aan zowel een enkel persoon als aan groepen. Voor de deelnemers is enige koorer varing wel nodig. Esmée gaat ervan uit dat de basis van het zingen in een koor aanwezig is. Liedjes Er zal gewerkt worden aan num mers uit verschillende musicals. Denk aan de bekende zoals Miss Saigon, Les Misérables, Wicked, The Lion King, Mamma Mia etc. Later zal bekend worden welke nummers het precies gaan worden. Aanmelden De cluster van 10 lessen begint op 16 april, de tijden zijn van 19.00 - 21.00 uur, de kosten bedragen 175 voor 10 lessen, waarbij er in de laatste les wordt opgetreden voor familie en bekenden om het geleerde te presenteren. Meld je aan via klaas@andersonfarah.eu of via 06-52472413. ontwikkeld. Daarbij zijn er gesprek ken geweest met verschillende loka le ondernemers om niet-kerkelijke plechtigheden, lezingen, workshops, filmvoorstellingen en incidentele culinaire activiteiten te ontwikkelen in het vierkant. Het pand Slotweg nr. 44, bestemd als ijssalon/bakkerij, behoudt in de alternatieve visie van Hafre de bestemming als beheerderswo ning voor de conservator van het museum, dat in de stal gevestigd blijft. Hafre maakt zich sterk voor de vmieke combinatie van museum met naastgelegen kleinkunstpo- dium en expositieruimte en acht de kans dat een horecaondernemer bij Overslot intrekt klein. Stichting Hafre presenteert haar plannen op zaterdag 22 februari vanaf 15.00 uur in de Museumhoeve aan de Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef. Geïnteresseerden zijn van harte wel kom, er is ruim gelegenheid tot het stellen van vragen. Tekst: Felix Hogeboom Hoeve Overslot: het vierkant en de Wunderkammer. Foto: Felix Hogeboom

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 12