Exploitant Het Baalje en De Beun wordt Stichting Social Leisure Happy Valentinetaart Buurtbus Heiloo Duif 's in tentoonstelling drukbezocht COLUMN UasiïW' w J Jt-T ■krk. W7lVv,1 Frii w Tulpen en paaseieren Musical Spector bij Onze Lieve Vrouw ter Nood UITKIJKPOST FEBRUARI 2020 V.l.n.r.: Jaap Doorgeest (WD Heiloo), Erik Schuur, Els Koevoets en Ron van Riemsdijk (resp. penningmeester, secretaris en voor zitter van de Vereniging), Eric van der Maes (fractievoorzitter WD Noord-Holland) en Arjen Vroegop (WD Heiloo). Aangeleverde foto HEILOO - De WD-fracties van Heiloo en die van Provinciale Staten geven elk jaar op Valentijnsdag een taart aan een persoon of vereniging die zich inzet voor de gemeenschap. Dit jaar viel die eer te beurt aan de Vereniging Buurtbus Heiloo. Met zo'n 75 vrijwilligers en vele sponso ren verzorgt Buurtbus Heiloo ver voer in en rond Heiloo. Elke maand worden daarbij met behulp van twee bussen zo'n 1200 passagiers vervoerd en dat voor betrekkelijk lage jaarlijkse kosten. De WD vond het daarom tijd de vereniging en zeker het bestuur nu eens in het zonnetje te zetten. HEILOO - Sport Servicepunt Langedijk, de exploitant van zwembad Het Baafje en Theater De Beun in Heiloo, gaat vanaf heden verder als Stichting Social Leisure. De naamsverandering past bij de bredere koers die de organisatie de afgelopen jaren is gaan varen: van exploitant van sportaccommodaties in de gemeente Langedijk, tot een sociale onderneming die in meer dere gemeenten actief is en die ook ander maatschappelijk vastgoed beheert en exploiteert, zoals thea ters en dorpshuizen. "Wij vinden het toegankelijk hou den van dergelijke voorzieningen voor de lokale bevolking een doel op zich," vertelt directeur Teun van Etten. "Daarom werken we als soci ale onderneming. Dit betekent dat we onze maatschappelijke bijdrage als onze winst beschouwen. In onze nieuwe naam Stichting Social Leisure komt dat aspect beter naar voren. Een bijkomend voordeel is dat we er onze veelgebruikte afkor ting SSL mee in ere houden." Heiloo Actief "Maar ook al wordt onze orga nisatie groter en breder, de lokale betrokkenheid bij wat we doen blijft van levensbelang," zegt de direc teur. "Exploitatie vóór, dóór en mét de lokale gemeenschap is een kerngedachte in onze werkwijze. Daarom zien we het als een logische ontwikkeling om de lokale vennoot schap Heiloo Actief op te richten. Heiloo Actief kan zich dan richten op de werkzaamheden die lokaal plaatsvinden, terwijl SSL op de ach tergrond ondersteuning verleent en de langetermijndoelen in het zicht houdt. In Schagen werken we al op een dergelijke wijze onder de naam Schagen Actief, en voor onze activi teiten in Langedijk zijn we ook bezig om Langedijk Actief op te zetten." SSL zet hienuee volop in op een nieuwe toekomst voor maatschap pelijk vastgoed in Nederland. "Onze lokale partijen zullen hun krachten bundelen in een coöperatie, zodat ze een gedeeld servicecentrum op kunnen richten, om voordelig zaken als administratie en communicatie in te kopen. Hier kunnen ook ande re exploitanten zich bij aansluiten. Op die manier hopen we de hele sector te versterken." Een korte animatiefilm over dit concept is te vinden op www. socialleisure.nl/arümatie. Het sociale aspect van de stichting komt tot uitdrukking in de nieuwe naam. Aangeleverde foto HEILOO - Op woensdag 12 februari presenteerden de leer lingen van CBS De Duif de werk stukken die zij hebben gemaakt tijdens de vier Duif 's in work shops in de afgelopen weken. Daarbij was aandacht voor cre ativiteit, techniek, drama, pro grammeren, film en video. Alle leerlingen mochten twee Duif 's in workshops kiezen. Aan elke workshop werden twee mid dagen besteed. Tijdens de work shops maakten de kinderen kennis met verschillende technieken om zo te ontdekken waar hun talen ten liggen. Bij de creatieve work shops zijn mooie kunstwerken gemaakt: stokpoppen, lapjeskat ten, knopenschilderijen, sieraden en kunstwerken van draad. Bij de technische workshops bouwden de kinderen een knikkerbaan, leerden programmeren op Chromebooks en stop-motionfilms maken op de iPad. Hierbij bedachten zij zelf een verhaal en zetten dit beeldje-voor- beeldje in elkaar. Ook konden kin deren dramalessen volgen. Vol trots presenteerden de kinderen him werkstukken aan ouders en andere belangstellenden tijdens de drukbezochte tentoonstelling. Leerlingen van De Duif leiden ouders rond op de drukbezochte Duif 's in tentoonstelling. Aangeleverde foto Een tijdje geleden liep ik, mijn schuldgevoelens vanwege het niet meedoen aan Dry January en het niet sporten negerend, door de supermarkt. En daar waren ze: de paaseieren. Half januari kon je het nog niet noemen, de schoenkadoo- tjes lagen nog in de uitverkoopbak- ken, en daar lagen ze een beetje net te doen alsof het april was. Ik kon mezelf bedwingen en liep zonder ei de winkel uit om bij de uitgang te struikelen over de bossen narcissen, tulpen en rieten mandjes met hyacinten. Buiten miezerde het, het was hooguit 14.30 uur, maar het was van dat weer datje de hele dag wacht tot het licht wordt en je een ons weegt. Het miezerde net hard genoeg om evengoed zeiknat te worden en ik vroeg me af of het al 38 januari was en of februari dit jaar ook weer uit een stuk of 40 dagen zou bestaan. December duurt hooguit twee weken, waarvan de helft feestdagen zijn en opeens snapte ik het. We leven van feest naar feest en het eerstvolgende - Pasen - is nog veel te ver weg. Die eieren doen gewoon bijna pijn omdat ze lijken te schreeu wen: "Nog even een paar maanden volhouden! Kraag omhoog en blik op oneindig." Moeten we nu een feest inlassen in februari? Ik ben voor en het bestaat eigenlijk al: carnaval. Het lijkt mij ook een prima stok achter de deur om voortaan wél een alcoholvrije januari in te lassen met veel sporten om in een ludiek kostuum te pas sen. En ik denk niet alleen aan wat verklede kindertjes op school maar aan clown-tompouces bij de bak kers, gemaskeerde winterbarbecues, de verkleedweek op het werk en als afsluiting met het hele dorp hos send door de straten. Weg met die winterblues en voor je het weet is het voorjaar. HEILOO - Op het Heiligdom van Onze Lieve Vrouw ter Nood wordt de musical Spector opgevoerd door de kinderen van Kisi Kids. De kinderen dagen jong en oud uit om hun talenten te ontdekken en hun grenzen te verleggen. Stel jezelf de vraag: wat zijn jouw dromen? I 1 De voorstelling vindt plaats op zondag 23 februari, in de bedevaartkapel op het Heiligdom Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo. Tijd 14.00 uur. Voor meer info zie de agenda op www.olvternood.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5