zie pag. 9 Matrassen van natuurlijke grondstoffen steeds populairder by Lute f V YOUR SLEEP MAAK VAN JE HUIS JOUW DROOMHUIS! UPCYCLE Rijksweg 108 Limmen TeL 072-505 14 54 www.slaapkennerlute.nl We brengen gemiddeld een derde van ons leven door in bed. Gedurende on ze slaap herstelt ons lichaam zich van de vorige dag en maakt het zich ge reed voor de volgende dag. Veel men sen staan er niet voldoende bij stil hoe belangrijk het is om een goed matras te kiezen. Wanneer je echter op een slecht matras slaapt, lig je niet comfor tabel en kan je lichaam niet voldoen de ontspannen om zowel fysiek als mentaal goed te herstellen. COÏ voelofdruk Nature by Luie coHeetie Luxery by tut* A Sleep tof ex cattëctie tCouóstlwim HK cotietiie Pvtyether Nature sloapkenner' LUTË Je kamer perfect behangen Matrassen zijn er in vele soorten. Met name op het gebied van de gebruikte materialen valt er heel wat te kiezen. Er zijn synthetische matrassen, ge maakt van zogenoemd koudschuim, een product dat op basis van aardolie wordt vervaardigd. Maar er zijn ook allerlei matrassen die uit louter natuur lijke materialen bestaan. Zo kennen we onder meer matrassen met biologisch katoen, natuur- latex, zuiver scheerwol, paardenhaar en zelfs ko kos als basis. Welke variant je ook kiest, een ma tras moet na ongeveer tien jaar worden vervan gen. Dat heeft niets te maken met de kwaliteit van de gebruikte materialen, maar meer met hy giëne. Hoe goed het matras ook is, de huisstofmijt zal zich er uiteindelijk in nestelen en ook kan er na verloop van tijd sprake zijn van schimmelvorming. Dat is logisch, want een matras neemt gedurende onze slaap ons lichaamsvocht deels op en juist in een vochtige omgeving gedijen schimmels over het algemeen goed. Duurzaam gebruik van materialen wordt steeds belangrijker. Het besef dat we niet ongelimiteerd door kunnen gaan met het vervuilen van ons mi lieu met allerlei niet-afbreekbare grondstoffen, wordt steeds groter. Daardoor verschuift in al lerlei segmenten de focus naar natuurvriendelij ke alternatieven. Dat geldt ook voor matrassen. Een steeds meer in populariteit toenemend ma trastype is het matras van latex. Op rubberplanta ges in Azië en Zuid-Amerika staan rubberbomen, waaruit rubbermelk wordt gewonnen. Deze rub- bermelk bevindt zich in dunne melkbuisjes in de schors van de boom. Door een inkeping te maken in de melkbuisjes, loopt de melk eruit. Die wordt opgevangen en in fabrieken verwerkt tot latex. Zo ontstaat een product dat zich uitstekend leent voor verwerking in matrassen. Het heeft een aan tal eigenschappen die juist voor matrassen van belang zijn, zoals de antibacteriële en schimmel- werende werking. Ook de huisstofmijt wordt door gebruik van dit materiaal in een matras geweerd. Matrassen, vervaardigd uit latex, zijn bovendien zeer comfortabel. Het lichaam wordt uitstekend ondersteund en voor mensen met spier- of ge wrichtsaandoeningen biedt het matras de idea le ondersteuning. Het vormt zich goed naar het li chaam en bovendien voelt het in de zomer koel aan, terwijl het in de winter juist warmte biedt. Ook worden de vocht-afdrijvende eigenschappen van dergelijke matrassen geroemd en is de kans op kuilvorming niet aanwezig. Een leuk weetje is dat ook in ons land matrassen op basis van latex worden geproduceerd. Dat betekent dus dat de lijnen kort zijn en dat er geen overbodige trans porthandelingen nodig zijn om een dergelijk ma tras te kunnen aanschaffen. Ook dat draagt weer bij aan een beter milieu. Maar ook bij de productie zelf wordt winst behaald, want de energie die no dig is voor de productie van een natuurmatras ligt een stuk lager dan de energie die verbruikt wordt bij de productie van een synthetisch matras. Het gaat hier om een reductie van ongeveer tien pro cent, toch mooi meegenomen! Wil je er verzekerd van zijn dat het personeel op de rubberplantages niet wordt uitgebuit en dat er geen sprake is ge weest van kinderarbeid? Controleer dan bij aan schaf of het matras is voorzien van een Fair Trade keurmerk. Nature jfc* i v caitectfe I twilfl #l0rJwrB

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 6