Historische Vereniging Heiloo en de Boekenweek m mm Wethouder Mary van Gent opent Chris's Coffee Tea Adventure 85e Boekenweek met Bert Wagendorp Dtztwtm Bibliotheek Heiloo organiseert: UITKIJKPOST 4 MAART 2020 "Eind 1990 kwam ik naar Alkmaar om daar' te gaan werken bij de Gemeente Alkmaar'. Wonen doe ik, nog steeds met veel plezier, in het groene Heiloo. Fietsend door de seizoenen zie je 's morgens de zon opkomen achter de grote bomen en het bos lentegroen worden. Fluitende vogels en joelende schooljeugd, op weg naar Heiloo, leiden me door het bos. In de zomer genieten op de randen van het overbos met uitzicht over de weilanden en in de verte de duinen. De herfst kleurt het bos, met overal zwammen, en maakt het ook dan weer een plek waar je van blijft gemeten. De winter is heel speciaal in een dan donker bos. Sleeën, langlaufen en lekker banjeren door de sneeuw. En dan zie je deze week bomen spiege len in een onder water staande zichtlijn naar Nijenburg. Ja, dit bos is voor mij een bijzondere fotografische plek." Ritske geeft de lens door aan Evi Velders. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- e 'i vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op .nu DOOÜDE LOK WIL In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. (Taalcoach, vrijwilliger Waaggebouw en fotograaf) HEILOO - Vrijdag 28 februari werd de nieuwe expositie in het Historisch Museum Heiloo over de 'Kring van Heiloo' geopend. De Historische Vereniging was vereerd dat de heer Pieter van Foreest de openingshandeling met een inleiding en een druk op de filmknop wilde verrich ten. De familie Van Foreest is immers jarenlang verbonden met Huize Nijenburg, het huis waar de literatoren zo graag kwamen om te discussiëren en te musiceren. 'Wie in de jaren rond 1840 de dili gence van Haarlem naar Alkmaar nam, had grote kans de koets te delen met een van Nederlands bekende literatoren op weg naar Heiloo om daar naar een gastvrije Pastorie of naar het Landgoed Nijenburg te gaan', zo staat te lezen in het boek 'De Kring van Heiloo' van Marita Mathijsen. Bekende lite ratoren in de 19e eeuw waren de heren Hasebroek, Beets, Potgieter, Kneppelhout en Hofdijk en de dames Anna Louisa Geertruida (Truitje) Toussaint en Elisabeth (Betsy) Hasebroek. De Historische Vereniging vond het een leuk idee om gedurende de komende Boekenweek aandacht HEILOO - Maandagavond open de Mary van Gent, wethouder Sociaal Domein van de gemeen te Hollands Kroon, Chris's Coffee Tea Adventure aan de Heerenweg 144. Naast koffie en thee kunnen klanten ook bin nenlopen voor een zeer hoog staande kwaliteit truffels. Eigenaar Chris Roodhart en medewerkster Birgit Winkelbeiner hopen veel klanten te trekken met het grote assortiment aan koffie en thee. Klanten kunnen zich laten meevoeren in de wondere wereld van 'specialty' koffies. Aan tafel of in de gezellige zithoek wordt de koffie voor de klant gewogen, vers gemalen en gezet op de Slow Coffee-Pour Over methode. Men heeft keuze uit 20 soorten koffie. Voor de theeliefhebber staan er inmiddels 14 soorten op de thee- kaart en er zullen er nog meer vol gen. De van hoogstaande kwaliteit truffels zijn per stuk te koop of in doosjes. De truffels zijn bereid met natuurlijke kleurstoffen van onder andere aardbeien en citroen. Maar er is bijvoorbeeld ook een pijn- boompitjes-truffel te koop. Bent u een grote liefhebber van koffie, thee of chocolade, of bent u gewoon nieuwsgierig geworden? De deuren van Chris's Coffee Tea Adventure staan voor u open op dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 - 18.00 uur, en op vrijdag tot 21.00 uur. De koffie wordt op een hele ouderwetse manier gezet. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Schrijver, Volks krantjournalist en -columnist Bert Wagendorp komt donder dag 12 maart naar Bibliotheek Heiloo. Hij zal vertellen over zijn nieuw ste roman Ferrara, een vervolg op zijn succesvolle boek Ventoux. Ook vertelt hij over het schrijven in het algemeen, geïllustreerd met stuk ken uit zijn boeken en columns. Natuurlijk komt ook het thema van deze 85ste Boekenweek, 'Rebellen en dwarsdenkers', uitvoerig aan bod. Rebellen en dwarsdenkers De 85e Boekenweek staat in het teken van hen die ons voorstellings vermogen vergroten: de rebellen en dwarsdenkers. Het lezen van boe ken zet namelijk aan tot nadenken, zodat lezers begrip ontwikkelen voor anderen en minder vasthouden aan vooroordelen. Van de drome rige dwarsdenker die veilig thuis afreist naar een andere wereld tot de rebel die zijn messcherpe pen als wapen gebruikt tegen de status quo. Wagendoips laatste boek Ferrara speelt vijf jaar na Ventoux: de vrien den Bart, Joost, André en David komen bij elkaar in het Italiaanse fietsstadje Ferrara, waar Joost een vervallen stadspaleis heeft gekocht dat hij wil ombouwen tot design hotel. Net als Wagendorps vorige roman gaat Ferrara over vriend schap en loyaliteit, maar ook over de hechte band tussen een vader en zijn dochter. En hoe we ons door het leven slaan, en omgaan met de dingen die gebeuren en die ons pro beren te slopen. Het boek wordt, net als Ventoux, verfilmd. Toegangskaarten Voor deze onderhoudende avond zijn toegangskaarten verkrijgbaar via www.bibiotheekheiloo.nl of bij de servicebalie van de bibliotheek. Donderdag 12 maart, aanvang 20.00 uur in Bibliotheek Heiloo. Tijdens de pauze is er een boekverkoop door boekhandel Bruna. Bert Wagendorp. te besteden aan deze literatoren. In een bescheiden expositie zijn de portretten van de schrijvers te zien en is er werk van hen aanwe zig. In de filmzaal worden beel den vertoond waarin u uw kennis over de 'Kring' kunt opfrissen. Op zaterdag 14 maart zullen Bep van Vliet en Wirn Buwalda een samenspraak over de 'Kring van Heiloo' houden. Daarnaast zal Wim Buwalda een presentatie over dit onderwerp geven. Aanvang 14.30 uur. Toegang gratis. De verschiüende uitgaven van en over de 'Kring van Heiloo'. Foto: Josta de Graaf - Gieltjes

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 3