Praktijk voor Haptotherapie Heiloo en Bergen College duwt plan Zandzoom erdoor Radboudschool neemt afscheid van meester Loek COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 Een nieuwe website voor Vervolg van de voorpagina: Skibox op het dak? ichiel Ullers UITKIJKPOST 4 MAART 2020 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Suzan Gökemeijer. Foto: STiP Fotografie Bergeonstraat 34 Prinsesselaan 52 1851 KB Heiloo 1861 EP Bergen 06-48 78 56 94 06-48 78 56 94 info@haptotherapieheiloo.nl info@haptotherapiebergen.nl www.haptotherapieheiloo.nlwww.haptotherapiebergen.nl Suzan Gökemeijer heeft 15 jaar ervaring als haptotherapeut en heeft 12 jaar lesgegeven aan het Instituut voor Toegepaste Haptonomie in Nijmegen. In Heiloo runt ze al 15 jaar haar praktijk. In Bergen is zij inmiddels 5 jaar werkzaam. Zij is aangesloten bij de beroepsvereniging. Haar website heeft (weer) een nieuw jasje gekregen en is nu nog beter leesbaar op telefoon en tablet. Suzan: "Een mens kan zichzelf zijn wanneer hij durft te voelen en daar zoveel vertrouwen in heeft dat hij daarnaar leeft. Positieve bevestiging is daarvoor belangrijk; ervaren datje klopt, dat het klopt watje voelt zodat je kunt leren naar jezelf en je lijf te luisteren en daar vertrouwen in krijgt. Mensen die vastlopen en onzeker zijn, zijn vaak afgesloten van zichzelf en hun lichaam. Ze richten zich op anderen om te bepalen wat goed is of wat ze moeten doen of laten, in plaats van bij zichzelf te rade te gaan of te luis teren naar wat hun lichaam aangeeft. Dat kan een hoop spanning geven en uiteindelijk ernstige klachten zoals een bum-out veroorzaken." Haptotherapie is erop gericht jezelf beter te leren kennen en te ontdekken hoe je met jezelf en anderen omgaat en hoe dat voor je voelt. Dat doet hap totherapie door gebruik te maken van gesprekstherapie en ervaringssitua ties. Gesprekstherapie is belangrijk om gevoelens te kunnen duiden. Want pas als je woorden kunt geven aan wat je voelt wordt het je ook echt duidelijk wat er met je gebeurt. Ervaringssituaties onderscheiden haptotherapie van andere begeleidings therapieën. Want soms is praten alleen niet genoeg om je verder te kunnen ontwikkelen. Ervaringssituaties geven je de gelegenheid je bewust te wor den wat je ervaart in bepaalde situaties en wat je met die gevoelens doet. Dit kan helpend zijn om lang bestaande patronen te doorbreken en dat kan een gevoel van zelfvertrouwen en kracht geven. Meestal zijn het juist kleine dingen die mensen uiteindelijk veranderen. Heel simpel vaak. Maar de gevolgen kunnen groot zijn en een grote verandering betekenen. "Er komen mensen bij mij met burn-out-klachten, werk- of relatieproble men, slaapproblemen, onzekerheid, verwerkingsproblemen zoals bij rouw, ziekte of trauma, hyperventilatie of omdat ze geen plezier meer beleven aan wat ze doen. Er komen ook mensen met zware verledens of trauma's. Vaak in combinatie met andere begeleidingstherapieën of als een vervolg ervan. Ik vind het erg leuk mensen te begeleiden bij die bewustwording. Ook na 15 jaar blijft het een boeiend beroep voor me. Soms best heftig, als de pro blematiek heftig is, maar uiteindelijk maakt het niet uit, heb ik gemerkt, of de problemen groot of klein zijn; tenslotte willen we allemaal gezien en gehoord worden en is vooral de erkenning door onszelf ook erg belangrijk," aldus Suzan. Tekst: Yvonne van Stiphout Nieuw bestemmingsplan Heiloo en Castricum moeten alle bei opnieuw een bestemmingsplan opstellen voor de A9-aansluiting bij Heiloo. De verwachting eerder deze week was dat dit al snel een jaar zou duren. De stikstofdepositie zal in beide bestemmingplannen opnieuw moeten worden berekend en bezwa ren opnieuw behandeld moeten worden, om vervolgens weer tot nieuwe ontheffingen te komen. Bij nieuwe bezwaren kan het ech ter langer dan een jaar duren. Bovendien zullen de kosten van de aansluiting weer hoger uitvallen. Dat er een urgentie is op de woningmarkt is voor de gehele gemeenteraad duidelijk. De opposi tie vindt echter dat er te weinig soci ale woningbouw komt in Zandzoom, ongeveer 20%. Annemarieke Nierop (PvdA): "Er wordt dus weer hoofd zakelijk gebouwd voor de hogere inkomensklasse en de rijken." Dit teiwijl er veel vraag is naar wonin gen in de sociale sector. Kijk naar het wegtrekken van jongeren omdat de woningen in Heiloo voor hen onbetaalbaar zijn geworden. Hessel Hiemstra (CDA) geeft aan dat de oplossing voor dit probleem inbreilocaties in het dorp moeten zijn voor sociale woningbouw en het middensegment. Stemming Bij stemming over Zandzoom kwam naar voren dat de oppositie niet was overtuigd door wethou der Dellemijn. Zij vonden dat er geen verantwoord en zorgvuldig besluit genomen kon worden over Zandzoom. De wethouder gaf aan dat de 1265 woningen niet ineens gebouwd worden en dat men nog steeds gelooft dat de aansluiting A9 er komt. Daarom is er geen reden om niet door te gaan met het project. Bij de hoofdelijke stemming leg den alle raadsleden van de opposi tiepartijen een stemverklaring af. Ko Hemminga (PvdA): "Het voorstel komt erop neer dat een gammele auto door rood licht rijdt met het ravijn in zicht." Fractievoorzitter van D66 Fons Hopman zei in zijn stemverklaring dat "tien mensen zo bevlogen zijn van de arrogantie van de macht dat ze feitelijk geen enkele boodschap hebben aan wat anderen ervan vin den". Hiermee doelde hij op de tien leden van de collegepartijen. Annemarieke Nierop (PvdA) voegde er nog aan toe dat zij het niet vindt getuigen van behoor lijk bestuur door dit plan erdoor te drukken terwijl op voorhand duide lijk is dat het gaat sneuvelen bij de Raad van State. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Op vrijdag 28 febru ari heeft de Radboudschool na 19 jaar afscheid genomen van meester Loek. Al die jaren was hij de directeur en nu gaat hij met (vervroegd) pensioen. Hij werd met een luxe auto opge haald door een van de leerkrach ten en Marjolijn (een moeder van een oud-leerling van de school). Aangekomen op het plein werd hij toegezongen door alle kinde ren, ouders en het team. Meester Paul, de nieuwe directeur, heeft een welkomstwoord gesproken en het thema van de dag verteld: 'De Radboud laat meester Loek niet met stille trom vertrekken'. Alle groepen hebben in de ochtend een work shop muziek en dans gevolgd, zodat 's middags met de hele school een voorstelling gegeven kon worden voor meester Loek en zijn vrouw. Meester Loek heeft meegedaan met een workshop en alle groepen bezocht om van iedereen afscheid te kunnen nemen. Ook de ouders kregen overdag de kans mees ter Loek de hand te schudden. De Radboud bedankt meester Loek Meester Paul (links) verwelkomt meester Loek op zijn laatste dag. voor 19 prachtige jaren. Hij zal wor den gemist. Meester Paul neemt het stokje over en hem wordt veel plezier gewenst op de Radboud school. Meester Paul (links) verwelkomt meester Loek op zijn laatste dag. Aangeleverde foto Het is helaas alweer 1,5 week gele den dat hockeyvader heerlijk in de zon en sneeuw zat. Lekker de hele week buiten, in de frisse lucht. Kop leeg, hele dag bewegen en gemeten van de prachtige omgeving. Alle positieve energie die je opsnuift in zo'n weekje is helaas alweer weg gewaaid door alle regen en wind. De hele dag met je neus achter een lap top op kantoor helpt dan ook niet. Wat wel helpt is zo lang mogelijk het 'skigevoel' vast te houden. De ski's staan nog in de gang, de skijassen hangen aan de kapstok en de skibox zit bijvoorbeeld nog op de auto. Wat is dat toch voor fenomeen? Half maart zie je nog heel wat auto's met skiboxen rondrijden alsof ze mor gen op reis gaan. Ik zie ze ook op de parkeerplaats van de hockeyclub en verwacht elk moment dat ze in vol ornaat uitstappen met de skistok- ken in de hand. Is het luiheid om dat ding eraf te halen? Of status (kijk, ik ben op wintersport geweest)? Of misschien heb je bagageruimte te weinig? Als het status is, dan ga ik hem er denk ik morgen ook maai' weer opzetten, alhoewel de status van de hockeyvader-auto te wensen overlaat. De oude familieauto is namelijk aan vervanging toe. Met pijn in het hart moeten we op zoek naar een nieuwe 'vrachtwagen'. Toen we deze koch ten moesten er een kinderwagen en kinderzitjes in passen, nu moeten er 2 meter lange pubers in passen met veel te grote hockeytassen. Oma moet ook meekunnen en er moet genoeg ruimte achterin zijn om hele gevechten te voorkomen. Kortom, er is veel bagageruimte nodig. Toch maar op zoek naar een nieuwe met een skibox bovenop?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5