De diepte in op PCC Heiloo NLdoet in Heiloo Meet-up 'Moeder aan de lijn' met Eric Corton Nieuwe huisvuilwagens met grijparm aan zijkant Mi 9 j >:J UITKIJKPOST 4 MAART 2020 Vakleerkrachten zijn een aanvulling voor leerlingen met meer interesse in een bepaald vak. Aangeleverde foto HEILOO - Een expertklas 'Dinosauriërs' volgen, 3D-prints ontwerpen en maken, alles leren over veranderingen in het milieu bij 'S.O.S. aarde' of mee doen met pittige sportlessen. Leerlingen van groep 8 volgen acht weken lang lessen van vak docenten en maken zo écht ken nis met 'de middelbare'. Op dinsdagmiddag 25 febru ari 2020 stroomt een flinke hoeveel leerlingen het schoolgebouw van PCC Heiloo binnen voor de 'expert- lessen' die de school aanbiedt aan leerlingen van groep 8. Directeur Rob Baltus: "De lessen starten na de herfstvakantie en duren tot in het voorjaar. We hebben er nu twee series van acht weken op zitten, dat zijn ruim honderd tot honderdvijftig leerlingen van tien basisscholen in de omgeving." De lessencyclus moet natuurlijk binnen het programma passen van de basisschool, want de lessen zijn gewoon onder schooltijd. De kracht van het concept ligt in het gegeven dat het een goede aanvulling vormt op de lessen van de basisscholen: "Wij hebben vakleerkrachten in huis, die voor leerlingen met iets meer interesse in een bepaald vak, net iets aanvullends te bieden heb- HEILOO - Het Oranje Fonds organiseert op 13 en 14 maart samen met duizenden organi saties in het land weer NLdoet, de grootste vrijwilligersactie van Nederland. NLdoet zet vrij willigerswerk in de spotlights en nodigt iedereen uit om een dagje de handen uit de mouwen te steken. Meedoen Vrijwilligers zijn het kloppend hart van vele sociale initiatieven. Het Oranje Fonds laat daarom met NLdoet zien hoe belangrijk actieve burgers voor de samenleving zijn. Nog geen vrijwilliger? Dan kun je tijdens NLdoet ervaren hoe leuk vrijwilligerswerk kan zijn. Voor organisaties is het een mooie kans om nieuwe vrijwilligers aan te trekken en natuurlijk om klussen geklaard te krijgen! NLdoet in Heiloo Ook in Heiloo zijn er diverse acties aangemeld waarbij vrijwil- ben. Zo kan onze aardrijkskunde- docent dieper ingaan op de opwar ming van de aarde en bijvoorbeeld de werking van vulkanen. Onze geschiedenisdocent heeft speci fieke kennis van hoe het leven er voor kinderen en jongeren uitzag tij dens de Tweede Wereldoorlog. De expertklas bij biologie over dino sauriërs is ook bijzonder populair. Op die manier kennismaken met voortgezet onderwijs werkt drem pelverlagend." De lessen slaan goed aan bij leer lingen van groep 8. De twaalfjarige Lara koos in de eerste periode voor Beeldende Vorming: "Je moest toen een ontwerp van je lievelingsbeestje uitgutsen in linoleum. Mijn lieve lingsdier is eigenlijk een hamster, maar ik heb toch een vogeltje geko zen en die is erg mooi geworden. Hij staat nog op mijn bureau thuis." Haar vriendin Lenneke koos voor geschiedenisles: "Het ging over kin deren in de Tweede Wereldoorlog en dat vind ik interessant. Het was ook heftig, want er zijn hele erge dingen gebeurd toen!" Het tweetal is het eens over de expertlessen van PCC Heiloo: "Het is heel leuk om alvast een beetje mee te maken hoe het écht is op de 'middelbare'!" HEILOO - De bijeenkomst 'Moeder aan de lijn' is voor iedereen die voor iemand zorgt, of daarmee een keer te maken krijgt. Tijdens het programma gaan we onder leiding van Eric Corton (bekend van televisie en de voor stelling Ma) aan de hand van fragmenten uit de documentaire 'Moeder aan de lijn' met elkaar in gesprek over wat het betekent om voor iemand te zorgen. Of het nu je moeder, man, broer, dochter of je buurvrouw is. Hoe doe jij dat, waar om en wat betekent het voor jouw leven? Wat heb je nodig en wie kun nen jou daarbij helpen? En anders om: wie kun jij inspireren met jouw kennis en ervaringen? Een avond vol herkenning De documentaire 'Moeder aan de lijn' is een intiem perspectief op de mantelzorg, wanneer drie doch ters hun eigen leven noodgedwon gen in de parkeerstand zetten. Het is een film van New Amsterdam Film Company in coproductie met Human. De première vond plaats tijdens het Nederlands Filmfestival 2018. Deze documentaire heeft afgelopen jaren zijn dienst bewezen als goede kapstok om met elkaar in gesprek te gaan over het onder werp mantelzorg. Deze bijeenkomst is speciaal voor mantelzorgers bedoeld en minder geschikt voor de zorgvrager. De discussie over de impact van mantelzorg en de con frontatie kan heftig voor hen zijn. Praktische informatie Wil je naar de meet-up toe komen, meld je dan aan via moederaandelijn.nl/heiloo. De meet- up vindt plaats op woensdagavond 29 april in het Trefpunt, Abraham du Bois-Hof 2 in Heiloo. Voor de organisatie en uitvoering van deze meet-up werken lokale welzijns- en mantelzorgorganisaties samen met WeHelpen en New Ams. Deze avond wordt mede mogelijk gemaakt door het ministerie van VWS. "Verandert mijn leven als ik voor jou zorg?" Aangeleverde foto ligers de handen uit de mouwen kunnen steken. Op de website van NLdoet kun je zoeken naar klussen in Heiloo. Zo worden er bijvoorbeeld nog mensen gezocht bij Villa Westervenne. Met een groep van 10 vrijwilligers willen ze hier het huis wat opfrissen. Bij ViVa! Zorggroep, locatie De Loet, zijn nog vrijwilli gers nodig om het terras, de gangen en het dakterras bij de huiskamers te vergroenen. Bij Double Stars Heiloo worden nog wat mensen gezocht die willen helpen het sport complex klaar te maken voor het nieuwe seizoen. Heeft u nog een gaatje vrij in de agenda in het weekend van 13 en 14 maart en heeft u zin om de handen uit de mouwen te steken? Neem dan snel een kijkje op www.nldoet. nl, zoek op gemeente Heiloo en kijk bij welke klussen er nog mensen nodig zijn. HEILOO - Halverwege 2020 haalt de gemeente Heiloo met nieuwe huisvuilwagens het huis houdelijk afval op. De nieuwe wagens hebben aan de zijkant een grijparm die de rolcontai ner oppakt en weer neerzet. Dit betekent dat de containers anders aan de weg gezet moeten worden: naast elkaar en soms op een andere plek. Over deze plekken heeft het college op 25 februari een ontwerpbesluit genomen Nieuwe en bredere cluster plaatsen Rolcontainers staan dus straks naast elkaar bij de clusterplaats (verzamelplek containers). Het kan zijn dat er daardoor meer ruimte of een andere clusterplaats nodig is. Bij het bepalen van een nieuwe clusterplaats is goed gekeken naar zaken als veiligheid, bereikbaarheid, loopafstand en het voorkomen van hinder. Deze inzamelmethode vol doet beter aan de wet voor goede arbeidsomstandigheden (Arbo). Door de grijparm aan de zijkant van de vuilniswagen hoeven medewer kers niet langer zware containers te verrijden. De mechanische arm pakt de container op en zet deze weer neer. Planning en proces De nieuwe clusterplaatsen voor containers zijn bepaald aan de hand van door het college vastgestelde criteria. Inwoners die in laagbouw wonen, krijgen deze week een brief met plattegrond van de clusterplaat sen. Voor velen verandert er niets, voor sommigen betekent het dat ze de container op een andere plek aan de weg moeten zetten. Als dit een probleem geeft, kan een inwo ner een zienswijze indienen. Dit kan tussen 27 februari 2020 en 11 april 2020. Daarna wordt opnieuw geke ken naar alle plekken en worden mogelijke aanpassingen verwerkt. Uiteindelijk neemt het college van burgemeester en wethouders een definitief besluit in het tweede kwartaal van 2020. Inwoners die vragen of bedenkin gen hebben over hun clusterplaats, zijn welkom tijdens een van de informatiebijeenkomsten of spreek uren: - Maandag 16 maart van 19.00 tot 20.30 uur in de Ter Coulsterkerk (Holleweg 111) voor inwoners van Heiloo-West en stationsomgeving. - Woensdag 18 maart van 19.00 tot 20.30 uur in de Witte Kerk (Raadhuisweg 32) voor inwoners van Heiloo Noord-West, Heiloo- Midden en Blockhovepark. - Maandag 23 maart van 19.00 tot 20.30 uur in Fletcher Hotel Heiloo (Kennemerstraatweg 425) voor inwoners van Ypestein. - Woensdag 25 maart van 16.00 tot 17.00 uur in gemeentehuis Heiloo (Raadhuisplein 1). - Vrijdag 27 maart van 11.00 tot 12.00 uur in gemeentehuis Heiloo (Raadhuisplein 1). Grondstoffenplan De introductie van zijbela ding is onderdeel van het medio 2019 door de raad vastgestelde Grondstoffenplan 2019-2025. Wethouder Rob Opdam: "Heiloo heeft de ambitie uitgesproken dat zij gaat voor minder restafval. Van 214 kilo willen wij terug naar 30 kilo restafval per inwoner per jaar in 2025. Als we in Heiloo alle plastic, papier en groente- en tuinafval apart houden dan gaat het zeker lukken om onze doelstelling te halen. Als het in ruim 100 andere gemeen ten kan, moet het in Heiloo zeker ook lukken! Bovendien scheelt het enorm in de kosten, want afvoeren en verbranden van restafval wordt vanwege rijksheffingen fors duurder voor gemeenten en hun inwoners." Voorbeeld van een huisvuilwagen met zijlader. Foto: Erik Boschman

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 9