Toneelgroep Spiegel speelt 'Augustus' Onthulling bijzonder monument Limmen Koor Erato Egmond zoekt sopranen Lola Garcia Band in Vredeburg Extra boeklezing bij PostaanZee REGIO 19 'Laat je niet opvreten door kanker' Aan tafel met... UITKIJKPOST 11 MAART 2020 Ter nagedachtenis aan twee omgekomen bemanningsleden wordt een monument geplaatst. Aangeleverde foto LIMMEN - Nederland staat bin nenkort weer stil bij de Duitse bezetting van ons land in de Tweede Wereldoorlog. Toen trokken veel bommenwerpers vanuit Engeland over onze streek richting Duitsland. Op 8 september 1944 stortte in Limmen een Havilland Mosquito neer en twee bemanningsleden kwamen daarbij om het leven. Warren Robert Zeiler en Herbert Reginald Tribbeck waren vliegenier en navigator van de Canadese Royal Air Force. Ze liggen begraven op de Algemene Begraafplaats in Limmen. Ieder jaar wordt op 4 mei aandacht aan hen besteed. De Stichting Oud-Limmen heeft besloten ter nagedachtenis aan de omgekomen bemanning nabij de crashplaats van het vliegtuig aan de Schoollaan een monument te plaatsen. Dit zal op 24 april om 14.00 uur worden onthuld door de burgemeester in aanwezigheid van nabestaanden en een afvaardiging van het squadron. EGMOND-BINNEN - Toneel groep Spiegel speelt 'Augustus', een bewerking van 'August Osage County' door Tracy Letts. Het stuk werd een groot succes en in 2008 in Amerika terecht bekroond met diverse toneel prijzen. Het publiek maakt in een bloed hete augustusmaand kennis met de familie Westerveen. De familie is in verwarring nadat vader Berthil plotseling is verdwenen. Zijn vrouw Lilian laat haar drie dochters met hun partners en haar zus en zwager naar het ouderlijk huis komen om haar tot steun te dienen. De span ning loopt echter al snel op, vooral ook door haar nietsontziende com mentaar op alles en iedereen. Alle familiegeheimen lijken op tafel te moeten komen en de gifbeker moet tot de laatste druppel worden leeg gedronken. Moeder Lilian is echter niet de enige die voor spanningen zorgt: elke familierelatie lijkt op scherp te staan. Het huwelijk van oudste dochter Barbara en echtgenoot Wim dreigt uit elkaar te knallen en Lilians jongste dochter Karin lijkt zichzelf gelukkig te moeten praten met haar verloving en aanstaand huwelijk met nieuwe liefde Steven. Middelste dochter Yvette kwijnt weg in een zaamheid en onbegrip, evenals haar neef 'kleine' Karei die, ondanks het vertrouwen en de bescherming van zijn vader, voortdurend onderwerp is van spot en afkeuring van zijn moeder Mathilde. Dit alles wordt stilletjes gadegeslagen door de huis houdelijke hulp Zoya. De vrouw die, in schril contrast met deze familie, niet alleen bezig is met zichzelf, maar' gewoon haar werk doet en niet, zoals de anderen, tenslotte ten onder gaat. Van woensdag 25-3 tot en met zaterdag 28-3 is 'Augustus' te zien in de grote, volledig tot theater omge bouwde zaal van Dorpshuis De Schulp in Egmond-Binnen. Het is aan te raden een plaats te reserve ren op de comfortabele 'Engelstanr tribune': info@toneelgroepspiegel.nl 072 - 506 26 83. Kaarten: 12. Donateurs hebben gratis toegang. Alle voorstellingen beginnen om 20.15 uur. Toneelgroep Spiegel vertelt in 'Augustus' het verhaal over de familie Westerveen. Aangeleverde foto De Lola Garcia Band is al vaker te gast geweest bij de Jazz Session Club in Limmen. Aangeleverde foto Voor meer informatie of om koorerato@hotmail.com. aan te melden kun je mailen naar LIMMEN - De Lola Garcia Band verzorgt op zondag 15 maart een gastoptreden bij Jazz Session Club Vredeburg. De Lola Garcia Band is een gerenommeerd orkest dat al verscheidene keren de sessies heeft opgeluis terd met swingende muziek. De Lola Garcia Band bestaat in wisselende bezetting al zo'n 15 jaar rond de zangeres Dolores (Lola). De band streeft ernaar een repertoire te laten horen dat zich niet beperkt tot één stijl, maar dat zich bevindt in het gebied tussen jazz, blues, funk en latin. Steeds is de band op zoek naar nieuwe en liefst minder bekende stukken, waarbij uitdagender com posities en arrangementen niet worden geschuwd. Een doelstelling van de band is om de toehoorder te verrassen met iets anders dan de gebruikelijke 'standards'. Dat de ongebruikelijke bezetting daar aan bijdraagt is heel duidelijk. Wij zijn ervan overtuigd dat het publiek weer een uiterst spetterend optre den ten deel zal vallen, want dat heeft de Lola Garcia Band in het verleden vele malen waargemaakt. Het optreden is op zondag 15 maart vanaf 15.00 uur in Vredeburg aan de Dusseldorperweg 64 in Limmen. De toegang is vrij, maar u kunt Vredeburg steunen door lid te worden voor 7 per persoon voor het gehele jaar. Bel voor meer informatie Fred Timmer tel.: 072 - 5053414 of e-mail: timmerlimmen@kpnmail.nl EGMOND AAN DEN HOEF - Het koor Erato Egmond bestaat uit 32 enthousiaste leden (m/v) die vierstemmig zingen. Het koor zoekt sopranen ter versterking. Elke dinsdagavond repeteert het koor in Dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. Onder leiding van Marlies Meiners-Bras worden liederen gezongen van licht klassiek tot pop en musical. Erato verzorgt jaarlijks een uitverkocht kerstconcert in de Slotkapel en ook treden ze op bij festivals of instel lingen. Kan je hoge noten zingen en zou je willen kennismaken met dit gezellige koor? Kom dan vrijblijvend langs op dinsdag van 19.30 tot 21.15 uur. Pas na enkele repetities bepaal je of je lid wil worden. EGMOND AAN ZEE - De biblio theek houdt regelmatig activitei ten bij PostaanZee, waaronder 'Aan tafel met.Er worden uiteenlopende onderwerpen besproken. Dinsdagl7 maart filosoferen we met Renate Schepen over tijd. Wat zou dit kunnen betekenen voor ons persoonlijk leven en hoe ziet heden, verleden en toekomst eruit vanuit een ander perspec tief? De bijeenkomst is van 13.00 tot 14.00 uur bij PostaanZee aan de Voorstraat 82a in Egmond aan Zee (t.o. het busstation). Voor deelname en koffie/thee wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. EGMOND AAN ZEE - Door de grote belangstelling voor de lezing over het boek 'Laat je niet opvreten door kanker' bij PostaanZee is er dinsdagavond 17 maart een extra avond voor de mensen die 25 februari niet konden. De lezing start om 19.30 uur. Door middel van de juiste voe ding kun je je lichaam weerbaarder maken tegen kanker en de gevolgen van zware behandelingen. Wim van der Meer, de auteur van 'Laat je niet opvreten door kanker', zal vertellen over zijn boek. Wim leert je welke voeding je immuunsysteem ver sterkt en watje beter niet kimt eten. Kom langs en laatje inspireren door zijn verhaal. Wim is gepensioneerd elektroacupuncturist, gewichtscon sulent, orthomoleculair detoxcon- sulent en orthomoleculair voedings adviseur. Loop binnen en luister mee. Wij vragen voor deelname en de koffie/thee een vrijwillige bij drage. PostaanZee is gevestigd aan de Voorstraat 82a in Egmond aan Zee. Het koor Erato Egmond zingt van licht klassiek tot pop en musical. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 19