Jaarlijks Kinderkookcafé De Zuidwester groot succes Al 1000 foto's van Sjef ICenniphaas op tv {VIYflMM 3 Dtztwtm Hf Vervolg van de voorpagina: INGEZONDEN BRIEF Reactie Heiloo-2000, WD en CDA-Heiloo op artikel 'College duwt plan Zandzoom erdoor' UITKIJKPOST 11 MAART 2020 HEILOO - Het jaarlijkse Kinder kookcafé in Brasserie in 't Groen was afgelopen woens dagmiddag weer een groot suc ces. Leerlingen van groep 7 van basisschool De Zuidwester namen, onder toezicht van erva ren medewerkers, de leiding over van de bar, bediening en keuken van de brasserie. Het is elk jaar even wennen voor kok Huub en zijn brigade, maar hij is vol lof over zijn jonge medewer kers. De hele ochtend zijn de kinde ren druk bezig met alle voorberei dingen in de keuken, achter de bal en in het restaurant om vervolgens om 12.00 uur him ouders, opa's en oma's te ontvangen. Zelfs wethou der Dellemijn schoof aan voor een heerlijke lunch en sprak de kinde ren nog even toe. Succes Het idee voor het Kinderkookcafé ontstond enige jaren geleden bij Hans Kok. Ze leren er veel van, het is echt niet alleen een kwestie van eten en drinken brengen, maar ze leren ook samen te werken en op hygiëne en veiligheid te letten. Daarnaast hebben ze les gekregen in de regels van de etiquette. In het restaurant is vooraf ook druk geoefend op het aanleren van de technische vaardigheden zoals Het is elk jaar weer een feest om het bedienen van de kassa en de te zien hoe enthousiast en gedreven koffiemachine. de kinderen dit oppakken! Het is ieder jaar een feest om te zien hoe enthousiast de kinderen bezig zijn. Aangeleverde foto Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiioo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiioo Hij denkt wel rond de 50.000 foto's in Egmond geschoten te heb ben, waarvan de 1000ste op 4 maart op tv te zien was. Een hele bijzon dere, namelijk eentje van een zee hond. Kenniphaas vindt het zelf ook een uniek moment: "Toeval dat ik net die dag een zeehondje spotte. Het is een geweldige jubileumfoto. Ik ben nu wel uitgeteld," grapt hij. Het geeft Sjef een enorme kick om zijn foto's op tv te zien. Maar dat zijn foto's op televisie komen is verras send genoeg niet de reden waar Sjef het voor doet. Dat zijn namelijk de hartverwar mende reacties die hij krijgt. Van de Egmonders zelf tot bekende Nederlanders. Je kan bijna zeg gen dat Kenniphaas zelf een BN'er is geworden. Hij wordt namelijk regelmatig herkend op het strand. Niet gek ook, als je bedenkt dat hij er elke dag te vinden is om tijdens zijn wandeling prachtige weer- foto's te maken. "Mooie foto's heb je gemaakt Sjef!" wordt vaak naar hem geroepen. Het werk van Sjef ontgaat niemand. Meteoroloog Reinier van den Berg van RTL zei afgelopen januari dat Kenniphaas nu al de mooiste foto van het jaar heeft gemaakt. En weervrouw Amara Onwuka vond het verhaal van Kenniphaas zó bijzonder, dat ze samen met hem een tv-item maakte. Deze complimenten geven Sjef de drive om door te gaan. En misschien stopt hij dan pas met fotograferen als hij dat echt niet meer kan. Wij zijn in ieder geval benieuwd en supertrots! Tekst: Ilse Bloemendal Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uifkijkpost ook op .nu De 1000ste foto van Sjef. Foto: Sjef Kenniphaas O POOH Dl w ttlil Vil... In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. (Ritueelbegeleider rondomeeremonies. nl Teamlid Wereldlichtjesdag Heiioo en vrijwilliger op de Oase van Rust) "Auf da Alm... een berghut is voor mij (vernederlandste Oostenrijkse) een van de mooiste plekken om te ZIJN. Hout hak ken, eetbare en andere schatten verzamelen, op een bankje zitten mijmeren, de rustgevende natuur in me opzuigen, geluksmomen ten beleven waar ik stil, blij en dankbaar van word. Dan voel ik een bijzondere kracht en diep besef dat daar mijn wortels liggen. Van kinds af aan is de natuur mijn voedingsbodem geweest voor fantasie, creativiteit en mijn liefde voor vormgeving. Vroeger in mijn werk met muziek en theater, nu om originele rituelen te bedenken. Deze foto is genomen op de Goiseralm/Osttirol. Ter voorberei ding op mijn 60e verjaardag heb ik een steen opgetuigd en met het bosje bloemen naar een hooggelegen eeuwenoude offerplek (Alkusersee) gedragen. Daar heb ik hem op symbolische manier het water in gegooid. De bloemen bleven drijven. Mooi toch, zo'n ritueel van alle tijden en windstreken!" Evi geeft de lens door aan Clara Zonneveld. Beste inwoners, Naar aanleiding van het artikel over de Zandzoom in Uitkijkpost van vorige week, laten wij u weten dat u de gehele raadsvergadering kunt naluisteren via 'Gemeenteraad - Ibabs Online'. Zo is onder meer het volgende inge bracht: Linda Veerbeek (Heiloo-2000): "Beter nu starten met bouwen in gebied Zandzoom zodat op korte termijn 150 sociale koop-/huurwoningen gebouwd kunnen worden. Nu bouwen is pas sociaal!" Arjen Vroegop (WD): "Het plan nu nog weer eens herzien, zoals de oppo sitie wil, zorgt er alleen maar voor dat er de komende jaren nog steeds niet gebouwd wordt. Woningzoekenden en grondeigenaren willen duidelijkheid." Hessel Hiemstra (CDA): "Vaart maken met de Zandzoom en aanvullend de inbreilocaties benutten voor het segment sociaal en midden." Indien u vragen heeft of met een van deze fracties in discussie wilt dan horen wij dat graag. Zie voor contactgegevens www.heiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 3