Het Lichtadviesbedrijf Nieuwe clusterplaats voor rolcontainers roept vragen op COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 |\AAAnje Lichtadvies op maat Hamsteren UITKIJKPOST 11 MAART 2020 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Rob Tromp. Foto: STiP Fotografie De Hoefsmid 20, 1851 PZ Heiloo; telefoon 06-45550525 www.lichtadviesbedrijf.nl;info@lichtadviesbedrijf.nl Veel mensen verduurzamen hun huis. Hierbij is het vervangen van lichtbronnen essentieel. De ouderwetse gloeilampen en tl-bui- zen worden vandaag de dag vervangen door ledverlichting. Maar deze verlichting vraagt vaak om een heel ander lichtplan. Het Lichtadviesbedrijf kan u hierbij helpen. Rob Tromp: "Ons lichtadvies begint bij het bekijken van de ruimte aan de hand van tekeningen en foto's van de huidige situatie. Daarnaast nemen wij op wat de wensen zijn van de klant en of er donkere plekken zijn in de ruimte. Ook komt de indeüng van de ruimte aan bod. En last but not least bespreken wij het budget van de klant. Wij kunnen klanten in zowel bestaande bouw als in nieuwbouw advies geven." Na grondige bestudering en gesprekken wordt een vlekkenplan gemaakt. Dit is een opzet naar een uiteindelijk lichtplan. Het complete lichtplan bestaat uit een plattegrond met daarop aangegeven de armaturen, compleet met maatschetsen, benodigde spannings- en stuurleidingen en armatuurom schrijving. Het lichtplan wordt door middel van een 3D-presentatie aan de klant getoond. "Wij hebben geen fysieke winkel maar kunnen de in het plan voorgeschre ven armaturen wel bemonsteren en leveren. Wij kunnen de armaturen tegen een gunstig tarief inkopen voor de klant maar de klant is ook vrij om deze armaturen zelf te kopen waar hij maar wil. En mocht de klant zelf verlich ting hebben gekocht en niet weten hoe deze te installeren dan kunnen ze altijd met ons contact opnemen voor een erkend elektrotechnisch instal latiebureau. Door ons uitgebreide netwerk is er altijd wel een bureau in de buurt van de klant dat wij kunnen aanbevelen, zelf installeren doen wij niet." Daarnaast kan men ook bij Het Lichtadviesbedrijf terecht als men een pro bleem heeft met verlichting. Bijvoorbeeld dimproblematiek of trillende lam pen. Bij Het Lichtadviesbedrijf gaat men op zoek naar het probleem. "Door onze jarenlange ervaring kunnen wij vaak snel vinden waar het probleem door veroorzaakt wordt," aldus Rob. Naast het adviesbureau heeft Rob ook nog een eigen productiebedrijf in industriële verlichting, LEDline BV. Bij LEDline BV wordt veel met producten uit Europese landen gewerkt. Daarnaast werkt men voor het assembleren graag samen met sociale werk plaatsen. Ook aan het milieu wordt gedacht. Naast de ledverlichting is er nog een andere kleine bijkomstigheid. Bij LEDline werkt men met zo min mogelijk verpakkingsmaterialen. Rob: "Wij werken met speciaal ontworpen trans portkarren. Wij doen de goederen voor de klant in deze kar. Deze kar gaat naar de klant. Daar haalt het installatiebedrijf de goederen uit de kar en installeert deze. Dit scheelt tijd met in- en uitpakken, materiaal en afval stroom." Wilt u meer informatie? Rob Tromp houdt eens per maand spreekuur in de winkel van Heiloo Energie in Winkelcentrum 't Loo. De datmus van dit spreekuur vindt u op de website van Heiloo Energie, www.heilooenergie.nl, onder het kopje agenda. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Vorige week ontvin gen de inwoners van Heiloo een brief van de gemeente waarin staat dat de rolcontainers in de loop van het jaar geleegd gaan worden door nieuwe huisvuil- wagens, waardoor de contai ners anders aangeboden moeten worden. Oude clusterplaatsen worden anders ingedeeld en er worden nieuwe clusterplaatsen gecreëerd. Maar is er ook ter plekke naar alle clusterplaatsen gekeken? Zo komt er bijvoorbeeld een clusterplaats voor een oprit of op parkeerplaatsen voor bewoners. In sommige gevallen betekent het dat auto's, bijvoorbeeld een twee de auto van bewoners of auto's van klanten (veel ondernemers in Heiloo hebben een bedrijf aan huis) op straat geparkeerd moeten wor den. Kunnen de vuilnisauto of hulp diensten dan nog passeren zonder de straat of het groen stuk te rijden? Parkeerplaatsen Het is tot op heden niet gelukt om het beleid te handhaven dat de containers pas op de ophaaldag buitengezet en ook weer binnen gehaald moeten worden. Een voor beeld: op de Munnickenhof worden wekelijks 21 rolcontainers op één clusterplaats gezet. Dat moeten er 23 worden. Deze containers worden op woensdag vanaf 12.00 uur al bui tengezet terwijl de ophaaldag don derdag is. Velen laten hun contai ner ook nog op vrijdag daar staan. Straks worden er 23 rolcontainers in een lange rij op drie aaneengeslo ten parkeerplaatsen geplaatst. Drie parkeerplaatsen die drie dagen per week niet gebruikt kunnen worden. Drie dagen kunnen bewoners hun auto niet normaal kwijt en kunnen bedrijven geen gasten ontvangen. En dit terwijl de gemeente, juist om de straat veiliger te maken en meer doorgang te creëren, in 2013 die parkeervakken heeft aangelegd. Als men naar de tekening kijkt lij kt het er in deze straat ook op dat een stukje groen met een boom zal moe ten verdwijnen omdat de 23 contai ners, die op een onderlinge afstand van 30 centimeter moeten staan, niet op de drie parkeerplaatsen zul len passen. Smalle straten Waarom er in bovengenoemd geval niet gekozen wordt voor een clusterplaats aan de Dokterslaan, waardoor er één rechte weg gereden kan worden, is niet dui delijk. Ook de containers van de Heersmeeth kunnen aan de Dokterslaan worden geplaatst. Het zou in dit geval de beide smalle stra ten in Plan Oost veel overlast sche len. En zo zijn er in Heiloo nog wel meer smalle straten en hofjes op te noemen waarvoor dit geldt. Wilt u meer weten of bezwaar maken tegen de clusterplaats in uw omgeving, dan kunt u in de brief van de gemeente lezen waar de informa tieavonden plaatsvinden en hoe u bezwaar- kunt maken. Nederland, Europa, de wereld is in de ban van een virus. Omdat ik een week ziek op de bank heb gelegen (zonder dit virus) kan ik mijzelf wel een selfmade corona-expert noe men. Ik had mij aangemeld voor de pushberichten, ik zat er bovenop. Wanneer je een week lang onderge dompeld bent in de onuitputtelijke informatiestroom over het coronavi rus zitje natuurlijk te popelen om te kunnen beginnen met hamsteren. Ik durfde dit natuurlijk niet zo openlijk tegen mensen te zeggen dus begon eerst met ruimte maken; de voor raadkast moest netjes. Ik deed zoge naamd een voorjaarsschoonmaak. Mensen met veel opbergruimte en weinig ordelijkheid kennen wellicht het verschijnsel van de onderste plank. De plek van de lege flessen en weggerolde aardappels die een eigen tuintje willen beginnen in de kast. Ik bracht zoveel lege flessen terug dat ik wel voor acht weken etensvoor raad kon inslaan van het statiegeld. Ik was er klaar voor. Ondertussen keek ik nog wat repor tages over mensen die iets meer doorgeslagen waren dan ik. Mensen met overlevingspakketten in de trapkast, compleet met waterzuive ringstabletten en vuursteentjes. Ik voelde mij meteen een stuk minder hysterisch en trok vol goede moed met lege tassen naar de supermarkt. Na die week binnenshuis viel mij op dat de schappen gewoon vol waren. Zelfs het meest gehamsterde product in Australië, toiletpapier, lag gewoon rijen dik op voorr aad. En er liep niemand met een mondkapje! Ik liet mij niet van de wijs brengen en begon aan mijn ronde. Uiteraard zonder briefje en ook moest ik gewoon het avondeten nog inkopen. Reactie gemeente De nieuwe clusterplaatsen worden ook druk besproken op Facebook. Daar reageert de gemeente door te laten weten dat er een zienswijze ingediend kan worden, waarna gekeken wordt of een alternatief mogelijk is. Als een clusterplaats is ingetekend voor een oprit, wordt de plaats opgeschoven zodat de oprit vrij kan blijven. Inwoners die een clusterplaats voor de deur krijgen, maar hun eigen bak op een andere plaats neer moeten zetten mogen hun eigen bak ook op de plaats voor de deur neerzetten. Een clus terplaats op eigen grond wordt verplaatst. De gemeente raadt sowieso aan om naar de informa tiebijeenkomst of het spreekuur over de clusterplaatsen te komen. De informatie daarover staat in de brief die inwoners hebben ontvangen. Tekst: Yvonne van Stiphout Bij thuiskomst ruimde ik alles in en keek trots naar mijn prachtig geor dende voorraadkast en hoopte nog vuriger dat het virus ons dorp over slaat. Twee weken quarantaine met acht pakken koek, vier zakken chips, vijf kilo aardappels en een megazak uien en een bult knoflook. Daarna zouden we pas echt goed ziek zijn. De Munnickenhof. In het midden de boom die wellicht moet verdwijnen voor de clusterplaats. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5