Bijzondere expositie bij Bibliotheek Heiloo Voetprints voor Nepal Tabletcafé 'Slim op pad' in Bibliotheek Heiloo Laurens loopt Rotterdamse marathon voor goed doel IJssalon Pinoccio finalist Gouden IJsspatel Geen [(itkijkptot ontvangen? Uit&iifipott Bel donderdag tot 12.00 uur: 0226 33 10 20 (rodi verspreiding bv) kijk ook op www.uitkijkpost.nl ga naar: www.uitkijkpost.nl/klacht Hier vindt u een lijst van adressen waar u de Uitkijkpost kunt ophalen UITKIJKPOST 11 MAART 2020 □•Kill Alle exposanten, v.l.n.r. de dames Philips (97), Vredeburg (88), van Ter Tholen (101) de heer Kraakman (91), Kraakman (86), Mantje (83), Jansen (95) en Smit (90). Foto: STiPFotografie HEILOO - Dinsdag 10 maart is een heel bijzondere exposi tie geopend in de Bibliotheek. Tal van collages, boetseerwerk en zijden sjaals, gemaakt door bewoners van De Loet, zijn daar tot 12 april voor bezoekers te zien. Een fijne dagbesteding is belang rijk voor iedereen en voor een deel van de bewoners van De Loet is de boetseerclub en de creatieve middag een moment om naar uit te kijken. Veel bewoners hebben hun hele leven gebreid, geschilderd, geborduurd of iets anders gedaan. Dat lukt niet altijd meer maar om creatief bezig zijn vinden ze nog steeds heel fijn. De gezelligheid staat bij deze middagen voorop en gezamenlijk aan een werkstuk wer ken met een kopje koffie en muziek op de achtergrond maakt zo'n middag compleet. Tijdens de opening werd stil gestaan bij Theo Schut. Een zeer creatieve man die uitkeek naar de expositie. Helaas mag Theo de expositie niet meer meemaken, hij overleed enige tijd geleden. Zijn prachtige boetseerwerk is tijdens de expositie nog wel te zien in een vitrine in de bibliotheek. HEILOO - Op 17 mei wordt de tiende editie van de spon sorwandeling en -fietstocht 'Voetprints voor Nepal' gehou den. Het evenement wordt georga niseerd door Stichting Veldwerk uit Heiloo, Stichting Maha Mata Nederland uit Heenvliet en Stichting Holland Building Nepal uit Enkhuizen. Er kan gewandeld en gefietst worden op verschil lende routes door de mooie natuur van de Soesterduinen bij Amers foort. Aangezien het een jubileumedi tie betreft wordt de dag afgesloten met een heerlijk Nepalees buffet en Nepalese dans bij het eindpunt van de tocht. De afstanden variëren van korte tot flinke routes, inschrijven via www.stichtingveldwerk.nl of door contact op te nemen met Fred Valkering, telefoon 072 - 5070599. Het door de deelnemers opgehaal de sponsorgeld voor Veldwerk zal gebruikt worden om voor de kans arme kinderen in Nepal het onder wijs te financieren. HEILOO - Op vrijdag 13 maart van 14.00 - 15.30 uur is er in Bibliotheek Heiloo een Tabletcafé. Deze maand is het thema 'Slim op pad'. Wandelt of fietst u graag en wilt u uw smartphone gebruiken bij het wandelen of fietsen? Dat kan! Tijdens het tabletcafé zullen ver schillende wandel- en fietsapps de revue passeren en we bekijken apps die handig zijn tijdens het wande len/fietsen. Tips van u zijn natuurlijk ook wel kom! Heeft u een tablet? Neem deze dan mee. Het tabletcafé is ook dé plaats om samen met andere gebrui kers apps uit te wisselen en tips en trucs te delen. Uiteraard is ook deze keer de toegang vrij, en de koffie/ thee staat klaar! HEILOO - Aan het begin van dit jaar sprak Laurens (21 jaar) met zichzelf af dat 2020 zijn jaar zou worden. Een van de doelen die hij zichzelf daarbij stelde was het lopen van een marathon. Een van Laurens' wensen is ooit de marathon van New York te lopen. Maar hij begint op 5 april met die van Rotterdam. Eind vorig jaar overleed de vader van een vriend van Laurens aan alvleesklierkanker. Laurens: "Ondanks dat ik hem zelf niet kende, doet dit iets met je. Het is raar dat pas wanneer je in je directe of indirecte omgeving wordt gecon fronteerd met zo'n verschrikkelijke ziekte, je je realiseert hoe heftig iets kan zijn. Het raakt me als ik zie hoeveel pijn dit mensen doet en hoe machteloos je tegen deze vre selijke ziekte bent. Je kunt er alleen maar zijn voor de mensen die het zo zwaai' hebben, of dit nu een goede vriend, een buurman van een paar huizen verderop of een collega is. Omdat ik toch graag iets wil doen, heb ik besloten om samen met mijn collega Sam de marathon van Rotterdam te gaan lopen. Samen willen we zo een bijdrage leveren aan het onderzoek naar alvleesklier kanker door prof. dr. Casper van Eijck en zijn team in het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam," aldus Laurens. Laurens probeert - naast zijn school - goed te trainen voor de marathon. Hij probeert minimaal 1 x per week een halve marathon te HEILOO - IJssalon Pinoccio is tweede van Nederland gewor den in de finale van de Gouden IJsspatel en daarmee gelijk genomineerd voor de titel IJssalon van het Jaar. Sanne Smit wist met haar ker sensorbetijs de finale te behalen en heeft uiteindelijk de tweede plek bemachtigd. Deze prestigieuze prijs werd maandag 2 maart uitgereikt tijdens de vakbeurs LJs-vak 2020 in Gorinchem. De Gouden IJsspatel is een jaar lijkse vakwedstrijd om het beste ambachtelijk bereide ijsje van Nederland. Jaarlijks doen tientallen ijsbereiders mee aan deze vakwed strijd. Ieder jaar staat een smaak centraal. Dit jaar was dat kersenijs op waterbasis: kersensorbetijs. Het ijs wordt door een deskundige jury gekeurd op smaak, klem, structuur en schepbaarheid. De winnaar van de IJssalon van het Jaar wordt half juni bekend gemaakt. Sanne Smit (links) eindigt met haar kersensorbetijs als tweede van Nederland. Aangeleverde foto lopen (ca. 20 kilometer) en een keer per week een korte afstand van tus sen de 5 a 10 kilometer. Laurens: "Ik kijk er heel erg naar uit om deze marathon te gaan lopen en doe het niet voor minder dan het halen van de finish!" Om een zo groot mogelijke bij drage te kunnen leveren, hoopt Laurens op veel sponsors. Wilt u hem steunen, ga dan naar www.supportcasper-acties.nl/actie/ laurens-jansz/donateurs Laurens (links) en zijn collega Sam kijken ernaar uit om de marathon van Rotterdam te gaan lopen. Aangeleverde foto PaPiercon?r°ndeD "ntaiaer

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 8