Heiloo voor Elkaar viert Vrouwendag 2020 Mozes-Mosj é-Musa Nationaal Fonds Kinderhulp zoekt collectanten Rouw overleven Lezing van Manu ICeirse «JËöLji 9 X e wX Vertelvoorstelling Rond de Waterput: Qfr Oosthonk open dart toernooi Familie De Waard 14 jaar kinderopvang bij KitsOonlie UITKIJKPOST 11 MAART 2020 Eveline Masetti, Marion Rosenthal en Saida Franken laten zich ieder inspireren door het verhaal van Mozes. Aangeleverde foto HEILOO - Drie vrouwen uit drie grote religieuze stromingen vertellen in deze vertelvoor stelling van Rond de Waterput elk een eigen, persoonlijk ver haal. Eveline Masetti, Marion Rosenthal en Saida Franken laten zich inspireren door het verhaal van Mozes. Of Mosjé, zoals hij binnen het jodendom wordt genoemd. Of Musa, zoals hij in de islam heet. 'Aspecten uit het leven van Mozes kunnen we verbinden met waar we zelf als mens momenteel zijn.' Het gaat om voor ieder herken bare ervaringen: je waardevol of waardeloos voelen; leiding moeten geven maar niet goed weten wat je eigen plek is; de boodschap van het geloof brengen zonder zelf zeker heid te voelen over je eigen geloof. Ook Mozes - of Mosjé of Musa - worstelde met die vragen. Hij leidde zijn volk door de woestijn en kreeg de opdracht om de Tien Geboden aan zijn mensen voor te leggen, maar ook hij twijfelde aan zichzelf en aan zijn eigen rol. 'Je kunt inzicht krijgen in je eigen leven door het naast dat van een ander te plaatsen, maar het is een smal koord waar je op staat, je dondert er zo weer vanaf. Zondag 15 maart om 15.00 uur in de Willibrorduskerk, Westerweg 267 Heiloo. Er is een collecte bij de uitgang. SvirituaCiteit en QeCoofsvercCieping HEILOO - Heiloo voor Elkaar helpt statushouders en mensen met Nederlands als tweede taal met hun integratie. Vrijwilligers geven taalles en helpen jon geren met hun huiswerk. Ook geven zij voorlichting en orga niseren activiteiten voor vol wassenen en kinderen. Dit jaar organiseerde Heiloo voor Elkaar op 7 maart Vrouwendag in de bibliotheek. Deze dag vieren vrouwen uit alle landen het recht op brood en rozen. Brood en rozen zijn symbool voor al het noodzakelijke en voor het recht op ontwikkeling en ontspan ning. De middag begon met soep van Julia van Tiel die zij maakte voor de 40 aanwezige vrouwen. Het brood bij de maaltijd werd gemaakt door Nikbakht Jawadi. Na de maal tijd werden er meerdere workshops gegeven. Diëtiste Lisa Sellmeijer vertelde over gezonde voeding voor kinderen en er werd geknutseld bij Marga de Braijn. Bij Coby de Vries en Lida Hoogvorst werd er gezon gen. Sahra Ahmed Kairdon zorgde voor de versnaperingen. Ook dit jaar werd er enthousiast gedanst op muziek uit landen als Somalië, Syrië en Nederland. Renate HoecUes van Jongerenwerk zorgde voor de geluidsinstallatie. De middag werd afgesloten met een rozenritu- eel. Alle vrouwen kregen en gaven een roos. Dit alles werd mogelijk gemaakt door een gift van Vrouwen van Nu. Khadija gaf haar moeder Nikbakht rozen op Vrouwendag. Aangeleverde foto HEILOO - Manu Keirse is kli nisch psycholoog. Hij wordt gezien als een expert in het omgaan met rouw en verdriet. Op zaterdag 25 april houdt hij een lezing in de Witte Kerk in Heiloo. Keirse pleit voor meer openheid over rouwen en het verlies van een dierbare. "Rouw verwerk je niet, je overleeft je verlies en je leeft ermee. Verwerken is niet loslaten," zegt hij, "maar het anders leren vasthouden." Mensen die iemand hebben verloren krijgen vaak de vraag: "Heb je het al verwerkt, ben je er al overheen?" Hoe kun je nu een groot verlies accepteren? Als je een kind ver liest, raak je daar nooit overheen. Je blijft ouders van dat gestor ven kind. Mensen ervaren Manu's woorden als troostend. Ze vinden erkenning en herkenning in zijn verhaal. U bent van harte uitgenodigd deze middag mee te beleven. Zaterdag 25 april in de Witte Kerk aan de Raadhuisstraat in Heiloo. Kerk open: 13.00 uur voor koffie en thee. Start lezing: 14.00 uur. Kosten: 10 P-P- Reserveren bij Dhyan Duijn via bankrekening: NL37 TRIO 0390513903 o.v.v. Manu Keirse en uw naam. U kunt zich melden bij de ingang van de kerk. HEILOO - Van 20 tot en met 25 april is de landelijke collec teweek van Nationaal Fonds Kinderhulp. Dan gaan de mede werkers en vele collectanten de straat weer op. Met allemaal één doel: een volle collectebus. In ons land groeit één op de twaalf kinderen op in armoede. Dat zijn er 315.000 in totaal, zo'n drie per klas... Een onbevangen jeugd of sociaal vangnet kennen zij niet, volwassen zorgen wel. Niemand die een flets voor ze koopt als deze kapot gaat of helpt met het verven van hun kamer als ze uit huis gaan. Ze slaan verjaardagen en feestda gen over en lopen in de winter nog in dunne zomerkleren. Kinderhulp helpt ze door simpele dingen zoals een dagje uit, een fiets, opleiding of een laptop mogelijk te maken. Omdat ook zij moeten kunnen mee doen en een mooie toekomst ver dienen! Om dit mogelijk te maken is Nationaal Fonds Kinderhulp afhan kelijk van giften en donaties. Loop je alsjeblieft ook mee? Met jouw hulp steun je niet alleen Kinderhulp, maar draag je ook bij aan een mooiere samenleving waar in iedereen meetelt en kan mee doen. Aanmelden? Fantastisch! Dat kan direct bij de collectecoördina tor in Heiloo, Lissy van 't Voort. Zij is bereikbaar via tel.: 06-41696676, e-mail: liss5wantvoort@hotmail.com of collecte@kinderhulp.nl HEILOO - Zaterdag 14 maart organiseert het Oosthonk het 501 open dart toernooi. Lekkere prijzen, rankingpunten en de sportieve en gezellige sfeer zijn redenen genoeg om erbij te zijn. Deelname 5, aanvang 20.00 uur. Voor degenen die eerst nog willen oefenen gaat de deur al om 19.00 uur open. Het Oosthonk vind je aan de Oostkanter 14 in Heiloo, kijk voor info op www.oosthonk.nl HEILOO - Je zou kunnen zeggen dat het het einde is van een tijdperk. Na 14 jaar kinderopvang bij Kits Oonlie, heeft de familie De Waard er afscheid genomen. Alle vijf de jongens gingen bij Kits Oonlie naar de opvang. Juf Afke heeft ze zelfs alle vijf in de groep gehad. Nu de jongste telg van het gezin, Pim, 4 jaar is geworden en naar de basisschool gaat komt er dus een einde aan het Kits Oonlie- tijdperk. Voor Kits Oonlie was het de eerste keer dat een gezin maar liefst 14 jaar gebruikmaakte van hun diensten. Zij zullen de jongens dan ook niet snel vergeten. V.l.n.r.: Kobus (12), Joep (14), Juf Afke Pim (4), Teun (10) en Guus (7). Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 9