Heiloo contact fÉjfif Vo|9 ons °p HEILOO GEMEENTE Maatregelen rond Coronavirus Openingstijden Alleen naar het gemeentehuis en de milieustraat als het echt moet nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 18 MAART 2020 Beste inwoners van Heiloo, Allereerst, ik hoop dat het u goed gaat en dat u gezond en wel bent. Als u of uw omgeving bent getroffen door het Corona-virus dan wens ik u sterkte en vooral beterschap toe. Het Corona-virus en de maatregelen die daar bij horen leggen het openbare leven nagenoeg stil. De impact is groot en treft onze samenleving diep. We weten ook niet hoe lang het gaat duren. Ik vraag u om geduldig te blijven en te vertrouwen op de overheid. Naast de direct getroffenen is het een zware tijd voor onze ondernemers, zzp-ers en de horeca. Ik wil u sterkte wensen en hoop dat u met de steun van anderen door deze crisis zult komen. Het is belangrijk de rust te bewaren, eigen verantwoordelijkheid te nemen en waar mogelijk voor elkaar te zorgen. De regering vraagt van u en ons om maatregelen te nemen. Neem deze maatregelen serieus en volg ze op. Alleen samen kunnen we de verdere verspreiding van het virus beperken. We heb ben elkaar nu nodig. Niet alleen door thuis te blijven en uw handen goed te wassen, maar bijvoorbeeld ook door niet te hamsteren. Het is niet nodig, het levert extra druk op de schouders van het winkelpersoneel en het is niet zo sociaal ten opzichte van de mensen na u. Ik vraag uw speciale aandacht voor ouderen en de eenzamen onder ons. Laten we in deze tijd wat zorgzamer en attenter zijn. Ik zie overal initiatieven ontstaan van inwoners die een boodschap doen voor een ander, de grijze bak omrijden, of gewoon even een belletje plegen. Dat maakt mij als burgemeester trots. Laten we deze kwetsbare groep niet uit het oog verliezen. Help waar het kan, op een verantwoorde manier. Op Twitter en andere social media doen veel, soms bangmakende verhalen de ronde. Ze zijn soms goed bedoeld, maar soms ook ver van de waarheid. Luister vooral naar de informatie van het RIVM en onze regering. Zij beschik ken over de belangrijkste feiten. Vertrouw daarop. Ook wij ondernemen actie. De maatregelen van de overheid passen wij toe binnen onze organisatie. Wij hebben onze dienstverlening aangepast om u en onze medewerkers te beschermen. Het kan dus zijn dat deze anders is dan u van ons bent gewend en verwacht. U leest meer op www.heiloo.nl en onze social media. Tot slot. Er zijn veel mensen dag en nacht in de weer voor de samenleving, voor ons allemaal. De mensen in de zogeheten cruciale beroepen, en zeker in de zorg. Dat dwingt groot respect af en verdient waardering. Het kan helemaal geen kwaad wanneer u ze daar mee complimenteert. Ik wens u allen veel sterkte de komende weken. Denk goed om elkaar. Hans Romeyn Burgemeester Gemeente Heiloo neemt maatrege len tegen de verspreiding van het Coronavirus Het kabinet heeft besloten dat er een verbod geldt voor alle evenementen en bijeenkomsten met meer dan hon derd personen. Het geldt ook voor theaters, bioscopen, horecagelegen heden, sporthallen, etc. Ook scholen, kinderdagverblijven, cafés en res taurants zijn inmiddels gesloten. De burgemeester van gemeente Heiloo ondersteunt dit verbod. Voor de laatste maatregelen in de gemeente Heiloo kunt u terecht op www.heiloo.nl voor informatie over het Coronavirus gaat u naar www.rivm. nl/coronavirus/covid-19 Dit verbod geldt in ieder geval tot en met 6 april 2020. Tot die datum moet de gemeente Heiloo als volgt aanpassen. Wat blijft ongewijzigd? Onze primaire dienstverlening. Die gaat gewoon door. Paspoorten geven we af en ook aangifte doen van geboorte of overlijden blijft gegarandeerd. De gemeente is geopend volgens de normale openingstijden. In ver band met de nieuwe maatregelen tegen de verspreiding van het coro navirus, vragen wij u om zo veel mogelijk online te regelen. Lukt dit niet en wilt u langskomen? Doe dit dan alleen als u geen gezondheids klachten hebt. Wat is er anders tot en met 6 april? GEANNULEERD: alle bijeenkom sten, activiteiten, weekmarkten en evenementen die de gemeente zelf heeft georganiseerd. GEANNULEERD: alle raadsbijeen- komsten tot en met 6 april. Er volgt nadere berichtgeving over de raads vergadering die op maandag 6 april gepland staat. GEANNULEERD: de inloop spreekuren van de Sociale Teams in de gemeenten Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo. Wij annuleren de spreekuren uit voorzorg en betrok kenheid voor, met name kwetsbare, inwoners die de spreekuren bezoe ken. Wij volgen hierin de lijn vanuit het Rijk en het RIVM. Voor vragen aan de consulenten van de Sociaal Teams kunt contact opnemen met het algemene telefoonnummer van de gemeente Heiloo (072-5356666). GEANNULEERD informatieavon den nieuwe clusterplaatsen (rol containers), op woensdag 18 en maandag 23 maart. Heeft u vragen over de nieuwe clusterplaatsen of over uw specifieke situatie, dan kunt u ons telefonisch bereiken. Op woensdag 18 en maandag 23 maart a.s. kunt u bellen tussen 19.00 - 21.30 uur naar het num mer 088-9097500. Indien u het niet eens bent met de voor u aangege ven clusterplaats of een voorstel heeft voor een wijziging, kunt u deze zienswijze schriftelijk indienen via een e-mail naar grondstoffen@ debuch.nl. Kijk voor alle informatie op onze website www.heiloo.nl/ afval GEANNULEERD: landelijke Opschoondag op zaterdag 21 maart GEANNULEERD: informatieavond Herinrichting Kerkelaan/Belieslaan op woensdag 25 maart. Bewoners krijgen een nieuwe uitnodiging. GEANNULEERD: gratis compost scheppen op zaterdag 28 maart en maandag 30 maart t/m donderdag 2 april Commissievergaderingen maart geannuleerd In navolging van het kabinetsbe sluit rondom de aanpak van het Coronavirus worden alle bijeenkom sten, activiteiten en evenementen georganiseerd door de gemeente geannuleerd tot en met maandag 6 april. Er volgt nadere berichtgeving over de raadsvergadering die op maandag 6 april gepland staat. Over de volgende onderwerpen wor den de commissieleden schriftelijk geconsulteerd: Bestuurlijke Zaken Beslissing op bezwaar tegen raads besluit 7 oktober 2019 voor het beschikbaar stellen bedrag realise ren sport- en chillplek jongeren Wensen en bedenkingen lidmaat schap Werkgeversvereniging Samenwerkende Gemeentelijke Organisaties Gemeenschappelijke Regelingen Verantwoording besteding vergoe ding raadsfracties over 2019 en voorschot 2020 Openbare Ruimte Bespreeknotitie GBH over provinci ale omgevingsverordening Inwoners die tijdens de commissiever gaderingen hadden willen inspreken, kunnen hun bijdrage schriftelijk indie nen via griffie@heiloo.nl. De volgende onderwerpen schuiven door naar de commissieronde van april: Maatschappelijke Zaken Bespreeknotitie PvdA, Heiloo-2000, CDA over aansluiting bij Stichting De Waaier Openbare Ruimte Bespreeknotitie GBH over behoud sociale woningen Ypehove Voor vragen en meer informatie over de commissievergaderingen en de vergadering van de gemeenteraad kunt u contact opnemen met de griffie via griffie@heiloo.nl GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl 151 whatsapp 06 25756160 www.heiloo.nl Openingstijden Ma, di, wo, do, vrij 08.00 - 12.30 uur Maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden Ma, di, wo, vrij 08.30 - 15.45 uur Donderdag gesloten Zaterdag 09.00 - 16.00 uur Kom alleen naar het gemeentehuis spoedzaken zijn: aangifte geboor naar de bedrijven die het verwerken. als het écht moet. Even wennen. te, aangifte overlijden, aantoon Juist nu kunnen we de medewerkers In deze bijzondere periode is het bare spoedeisende aanvragen van de gemeente goed gebruiken beter niet in contact te komen met betaal met pin bij de werkzaamheden die écht mensen. Huis opgeruimd? Laat uw spullen gedaan moeten worden. Zet de even thuis. Breng ze later naar de spullen even ergens waar ze niet in Daarom: milieustraat. Het is enorm druk bij de de weg staan. Of breng ze in kleine regel zoveel mogelijk online milieustraat. Het is nu beter niet in hoeveelheden naar de milieustraat. heeft u vragen, bel ons dan contact te komen met mensen. Dan kunnen wij ze op een normale moet u echt langskomen? Maak Daarnaast moeten wij ook veel meer manier verwerken. dan een afspraak grondstoffen en afval vervoeren

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 11