Nieuwbouw Van Hollant Zorgvilla gepresenteerd Primeur met geo-beton bij spooronderdoorgang VAN 240 KILO BETER SCHEIDEN BEGINT BIJ MEZELF NAAR 30 KILO Naast corona ook lente in de lucht! UITKIJKPOST 18 MAART 2020 Storten geopolymeerbeton. Foto: Jane van Raaphorst fotografie Impressie van de toekomstige Van Hollant Zorgvilla aan de Westerweg. Aangeleverde foto HEILOO - Dinsdagavond vond in de voormalige Sauna Vennewater aan de Westerweg 391 de presentatie plaats van de nieuwbouw van een Van Hollant Zorgvilla. Velen kwamen een kijkje nemen en lieten zich informeren door de ontwikkelaar en de architect van het project. Als alle vergunningen op tijd rondko men zal eind 2020 worden begonnen met de bouw van een Van Hollant Zorgvilla aan de Westerweg. Het gebouw van 10,5 meter hoog bevat naast de begane grond twee verdiepin gen. In de zorgvilla komen 24 appartementen en meerdere huiskamers met verschillende zitjes. Het gebouw zal volledig aardgasvrij zijn, er komen zonnepanelen op het dak en er wordt een warmtepomp geplaatst. Het gebouw krijgt een geheel andere inde ling dan de Van Hollant Zorgvilla aan de Kennemerstraatweg. De zorgvilla aan de Westerweg is bedoeld voor mensen met geheugenproblemen. De appartementen in deze zorgvilla zijn kleiner dan die in de zorg villa aan de Kennemerstraatweg. Mensen met geheugenproblemen hebben een andere zorg nodig. Zij zullen vaker gebruikmaken van de huiskamer omdat daar, onder begeleiding, activiteiten gedaan worden. Hierdoor is men minder in het eigen appartement aanwezig. Daarom is ervoor gekozen de appartementen kleiner te maken en de huiskamers groter. De Van Hollant Zorgvilla aan de Westerweg zal dus intensievere zorg gaan bieden aan mensen met geheugenproblemen uit de hogere inkomensgroep. HEILOO - Bij de spooronderdoorgang aan de Vennewatersweg in Heiloo is geëxperimenteerd met het gebruik van een duurzame betonsoort. Het geopo lymeerbeton is ontwikkeld door TBI- onderneming Mobilis, de aannemer van het project. Op dinsdag 10 maart presenteerde Mobilis de nieuwe innovatie geo-beton op de project locatie in Heiloo. In oktober 2019 is al het geo-beton gestort by de spooronderdoorgang. Een primeur in Nederland: dit is het eerste project waarbij het gewapende geo-beton in de hoofddraagconstructie van een overheids- object is toegepast. Het duurzame beton is verwerkt in de tussenwand die de rijbanen scheidt vein het gemotoriseerde verkeer en de fietsers en voetgangers. In totaal gaat het om 104 m3. Het geopolymeerbeton is een duurzaam alternatief voor 'normaal' cement- beton. Het geo-beton heeft een fors lagere C02-uitstoot dan cementbeton, namelijk 50%. Rob Opdam: "Wij zijn trots dat wij met ons project aan zo'n bijzonder experiment een bijdrage kunnen leveren. Dit draagt bij aan de duurzaamheidsambities van de gemeente. Daarmee zetten we Heiloo op de kaart en geven wij het goede voorbeeld aan inwo ners en ondernemers." De werkzaamheden aan de spooronderdoorgang duren nog tot juli 2020. HEILOO - De meesjes genieten van de bloeiende prunus in de tuin op De Kleine Kanne. Prachtig op de foto gezet door Len Koelman. Foto: Len Koelman De overheid wil dat we in 2025 jaarlijks, per inwoner, nog slechts 30 kilo restafval hebben. Wendy, moeder van 3 jonge kinderen, vertelt over haar pogingen om slimmer te scheiden en haar eigen afval berg te verminderen. Ik kijk met een mengeling van irritatie en bewondering naar een poster van de gemeente Alphen aan den Rijn. Een gezin met drie kinderen laat een halfvol pedaal emmerzakje zien, met daarin hun restafval van 1 week Als moeder van drie jongens gooi ik gevoelsmatig 1 zak van 30 liter per dag in de grijze container. Maar ik ben wel een wat luie af- valscheider. Papier en lege fles sen breng ik naar de milieustraat, maar van de gft-bak moet ik kok halzen en goed plastic scheiden vind ik ingewikkeld. Volgens de gemeente gooien we jaarlijks ruim 200 kilo per persoon bij het restafval. Van de rijksover heid moeten we naar 30 kilo in 2025. Om het makkelijker te maken krijgen we een extra con tainer voor pmd en gaan we uiteindelijk betalen voor het legen van onze grijze container. Sinds 1 januari werk ik voor de gemeente op de afdeling die verantwoordelijk is voor het uit voeren van de nieuwe afvalplan- nen. Als ik straks iedereen vertel dat ze beter moeten scheiden, dan moet ik dat zelf ook doen. Een beter milieu begint bij jezelf... Dus ik moet aan de slag. Beter scheiden. Want het loont, voor het milieu, de toekomst én mijn portemonnee. Wie weet sta ik binnenkort ook trots met mijn halve pedaalemmerzakje te zwaaien. Voor nu zijn 6 grote zakken restafval de realiteit. Werk aan de winkel! Wendy

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 7