Heiloocontact Oranjebal Heiloo afgelast Voedselpakkettenactie kerken in Limmen Bouwen en Wonen nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Publicatie anterieure overeenkomsten Burgemeester en wethouders maken ter voldoe ning aan het bepaalde in art. 6.24, lid 3, Wet ruim telijke ordening (Wro) bekend dat zij op 27 febru ari 2020 een viertal anterieure overeenkomsten ex artikel 6.24, lid 1, Wro hebben gesloten voor vier locaties aan de Kapellaan te Heiloo. Kadastraal bekend bij de gemeente Heiloo als: - Heiloo sectie E nummer 2227 ter grootte van circa 580m2 - Heiloo sectie E nummer 2228 ter grootte van circa 575m2; - Heiloo sectie E nummer 2229 ter grootte van circa 595 m2; - Heiloo sectie E nummer 2230 (gedeeltelijk) ter grootte van circa 10.400 m2 De anterieure overeenkomsten zijn gesloten met de eigenaren van de bovengenoemde percelen. De percelen E 2227, E 2228 en E 2229 hebben betrekking op de bouw van 1 woning overeen komstig met het vastgestelde ontwerp bestem mingsplan Zandzoom Heiloo 2019. Dit ontwerp bestemmingsplan is op 2 maart 2020 vastgesteld door de gemeenteraad van Heiloo. Het perceel E 2230 heeft betrekking op de bouw van 6 wonin gen en voor de herontwikkeling van het midden gebied voor de bestemming 'cultuur ontspan ning', overeenkomstig met het bestemmingsplan Zandzoom Heiloo 2019. Met het sluiten van deze anterieure overeen komsten heeft de gemeente voldaan aan haar verplichting om de kosten voor de planologische medewerking te verhalen in de zin van artikel 6.12 Wro. Om de voormelde herontwikkeling van de locatie mogelijk te maken is de gemeente bereid planologische medewerking te verlenen. Data, locatie inzage en informatie Met ingang van 26 maart 2020 is een zakelijke beschrijving van de anterieure overeenkomst gedurende een periode van zes weken digitaal beschikbaar. Indien u de zakelijke beschrijving wilt inzien dan kunt u uw mailadres doorgeven bij arlettemoerbeek@debuch.nl of bij jeannetbak- kum@debuch.nl. U ontvangt de zakelijke beschrij ving dan per mail in pdf formaat. Publicatie anterieure overeenkomst Het college van burgemeester en wethouders var de gemeente Heiloo maakt ter voldoening aan he bepaalde in art. 6.24, lid 3, Wet ruimtelijke orde ning (Wro) bekend dat zij op 2 maart 2020 een anterieure overeenkomst (lees: AOK) ingevolge artikel 6.24, lid 1, Wro hebben gesloten voor de locatie op de hoek Kapellaan/ Kennemerstraatwei te Heiloo. Kadastraal bekend bij de gemeente Heiloo als: - Heiloo sectie E nummer 2214 (gedeeltelijk) ter grootte van 1.200 m2. De anterieure overeenkomst is gesloten met de eigenaren van het bovengenoemde perceel. Het perceel E 2214 heeft betrekking op de bouw van 2 woningen overeenkomstig met het vastgestelde ontwerp bestemmingsplan Zandzoom Heiloo 2019. Dit ontwerp bestemmingsplan is op 2 maar 2020 vastgesteld door de gemeenteraad van Heiloo. Met het sluiten van deze anterieure overeenkoms heeft de gemeente voldaan aan haar verplichting om de kosten voor de planologische medewerkini te verhalen in de zin van artikel 6.12 Wro. Om de voormelde herontwikkeling van de locatie mogelijl te maken is de gemeente bereid planologische medewerking te verlenen. Data, locatie inzage en informatie Met ingang van 26 maart 2020 is een zakelijke beschrijving van de anterieure overeenkomst gedurende een periode van zes weken digitaal beschikbaar. Indien u de zakelijke beschrijving wilt inzien dan kunt u uw mailadres doorgeven bij arlettemoerbeek@debuch.nl of bij jeannetbak- kum@debuch.nl. U ontvangt de zakelijke beschrij ving dan per mail in pdf formaat. Dit jaar geen volle tent op Koningsdag. HEILOO - Gezelligheid, saamhorigheid en 'met elkaar' zijn de belangrijkste pij lers van het Oranjebal. Voor het bestuur was het dan ook een moeilijk besluit om Oranje bal 2020 af te gelasten. Oranjebal wordt volledig gerund door vrij willigers. Niet alleen de mensen achter de bar, maar ook het zeskoppige bestuur doet dit omdat zij het leuk vinden. Het bestuur en vrij willigers zijn al een halfjaar bezig met voorbe reiden. Door deze moeilijke beslissing nu al te nemen blijven de kosten voor alle partijen zo laag mogelijk. Inkomstenbronnen Niels Sprenkeling, lid van het bestuur van Oranjebal, vertelt: "Dertig jaar geleden is Oranjebal begonnen als promotieactie voor de wijk Ypestein. Eerst nog als onderdeel van de wijkvereniging, maar sinds enkele jaren heeft Oranjebal een eigen stichting met als doelstelling het financieel ondersteunen van andere verenigingen in Heiloo. Het waterveld van de Terriërs, financiële steun aan HSV en Foresters, een bijdrage aan de AED van de EHBO-vereniging, de Heiloo Olympics; het zijn allemaal projecten waar Oranjebal een bijdrage aan heeft geleverd. Maar ook qua personele bezetting weten verenigingen ons te vinden bijvoorbeeld om bij jubileumfees ten, achter de bar gestaan om zo 'in natura' te helpen." Naast enkele kleine lokale sponsoren, is de enige inkomstenbron van Oranjebal het verkopen van consumpties. Alles wordt hier van bekostigd. "Met steun van de Rabobank hebben we een aantal jaren geleden een zee- Foto: Niels Sprenkeling container kunnen aanschaffen waar we onze eigen spullen in opslaan zoals tafels, stoelen, het koffiezetapparaat, schoonmaakspullen, verlichting en ga zo maar door," aldus Niels. "We zijn een gezonde stichting. In de 'goede jaren', dat zijn de jaren dat Koningsdag gun stig valt, kunnen we wat overhouden aan onze activiteit. En daarmee steunen we dan de lokale verenigingen, brengen we ons mate riaal op orde en zorgen we voor een gezonde reserve." Koningsdag Nu het doorgaan van Koningsdag op losse schroeven staat, vindt het bestuur het om meerdere redenen onverantwoordelijk om Oranjebal door te laten gaan. Niels: "Om de vrijwilligers en bezoekers te beschermen en elkaar' niet onnodig bloot te stellen aan risicovolle situaties. Doordat we vroegtij dig deze beslissing hebben genomen, heb ben we voor alle partijen de kosten zo laag mogelijk gehouden. Uiteraard betreuren wij het dat ons mooie feest geen doorgang kan vinden. Niet alleen beleven de bezoe kers ieder jaar een mooi koningsdagfeest, ook wij als vrijwilligers vinden het ieder jaar weer superleuk en gezelüg om dit te kunnen neerzetten." "Het bestuur en de overige vrijwilligers hopen voor iedereen dat deze crisis snel voor bij zal zijn zonder al te veel ellende, en dan gaan we op naar een nieuw Oranjebal in 2021. Dan beloven wij er weer een spetterend feest van te maken!" Het bestuur van Oranjebal, Amber, Bart, Hans, Luke, Nick, Niels Omgevingsvergunningen Ontvangen omgevingsaanvragen Datum Adres Omschrijving 170320 Lijsterbes 4 bouwen woning en aanleggen uitweg (WAB02000553) 180320 Boswinde 21 vergroten woning (eetkamer) en garage met een veranda (WAB02000554) Aanvragen buiten behandeling gesteld: Spanjaardslaan rechts naast nr. 3 bouwen 3 garages (WAB02000194) Omgevingsvergunning (reguliere procedure) Datum Adres Omschrijving 130320 Pastoor van Muijenweg 96 vergroten woning (uitbreiding verdieping en dakrenovatie) (WAB02000122) 160320 190320 Gaanderij 121 Zeekamplaan 8 Van Catsstraat 9 Wilgenlaan 6 bouwen woning (WAB01901466) vergroten woning (dakopbouw) (WAB01902003) vergroten woning (kapverlenging) (WAB02000252 plaatsen dakkapel (achterdakvlak) (tweede verdieping) (WAB02000305) Niet verleende omgevingsvergunningen Datum Adres Omschrijving 190320 De Nieuwe Plantagie 2 bouwen stallingsruimte (WAB01901940) Bezwaar Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief binnen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en handtekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: burgemeester of burgemeester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat ver meld in de tekst over het besluit. www.heiloo.nl LIMMEN - De Diaconie van de protes tantse kerk in Limmen en de werkgroep Caritas van de Corneliusparochie gaan zich inzetten om voor een aantal gezin nen in Limmen met Pasen een voed selpakkettenactie te organiseren. De kerken sluiten daarmee aan bij een regi onaal initiatief van de Alkmaarse Raad van Kerken. De Diaconie deed daar al op kleine schaal aan mee en nu sluit de katholieke parochie zich daarbij aan. Het is toch mooi om de gezinnen uit ons dorp, die het goed kunnen gebruiken met Pasen te verrassen en zo om te zien naar de ander? In de weken voorafgaand aan Pasen zal een beroep worden gedaan op ons allen om levensmiddelen en attenties voor kinderen en volwassenen in te leveren. Het gaat daarbij om houdbare levensmiddelen. Geschikt zijn bijvoorbeeld kaas (in plastic geseald), vlees in blik, allerlei soorten pasta's en pastasauzen, rijst, koffie, koffiemelk, thee, suiker, brood beleg, knabbeltjes, kruiden in potjes, muesli, enzovoort. Alcoholische dranken zijn niet geschikt. Ook allerlei toiletartikelen (bijv. tan denborstels, tandpasta, scheerspullen, zeep, deodorant), handdoeken en washandjes, thee doeken, kleur- en knutselboeken, stickerboe- ken (geen speelgoed) zijn van harte welkom. In eerste instantie was het de bedoeling om de artikelen in te leveren op zondag 29 maart 's ochtends voor de kerkdienst. Aangezien de kerkdiensten door de maatregelen rond het coronavirus niet zullen doorgaan, verzoe ken wij u om de artikelen neer te zetten in de Mariakapel van de Corneliuskerk. De kapel is dagelijks geopend. De Diaconie en werkgroep Caritas van beide kerken zullen met de verza melde goederen op 1 april de pakketten gaan samenstellen en daarna verspreiden. Hulp bij het samenstellen wordt op prijs gesteld. De actie valt samen met de samenwer king die is ontstaan met kringloopwinkel Keer op Keer. Bij alle voedselpakketten zal ook een waardebon van 20 worden toe gevoegd die te besteden is bij de kringloop winkel.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 10