Ondanks corona kan er hartstocht zijn PCC Maalwater Run en Walk uitgesteld Les van Anne 9 MJIMD TUIJN 3 mim. Uitleg rekenen door een échte juf! INGEZONDEN BRIEVEN Democratie Het is ook stil boven Heiioo UITKIJKPOST 25 MAART 2020 HEILOO - Wij roepen mensen altijd op om hun uitvaart voor te bespreken, zodat hun fami lie later niet met onzekerheden achterblijft. Ook Bettina had dit gedaan. Maar... zoals voor de hele wereld doemde ook rond haar overlijden het coronavirus op. In plaats van de 250 genodig den mochten er bij het afscheid maar 30 mensen aanwezig zijn. Teleurgesteld herpakte deze sterke familie zich snel en bedacht creatie ve alternatieven. Genodigden werd gevraagd om langs de route van de rouwbus te gaan staan. Zo bewezen meer dan 250 mensen klappend op de boulevard van Egmond aan Zee Bettina de laatste eer. Dit gebaar van zichtbare verbondenheid heeft de familie zeker getroost. Al was hun 'huidhonger' niet gestild door het gemis van hartstochtelijke omhelzingen en een hand op hun schouder, het zien van al die men sen ontroerde hen en vervulde hen met liefde. Dit soort buitengewone situa ties nodigen uit om creatief om te gaan met wat er nog wel mogelijk is. Waarom niet het afscheid thuis laten plaatsvinden? Iedereen voelt zich daar prettig. Je kunt de foto boeken erbij pakken en herinne ringen ophalen. De muziek draaien waar de overledene van hield. Rituelen zoals het lintenritueel, Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiioo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek kaarsen aansteken en een mooi ver sierde huiskamer maken een huis- kamerafscheid onvergetelijk. En er is geen tijdsdruk. Om mensen op het ogenblik van het afscheid er toch bij te betrekken, kan je iedereen vra gen om op het uur van het afscheid een kaarsje bij de foto van de over ledene aan te steken en er zo in gedachten bij te zijn. Ook kunnen zij naar een livestream kijken, die van uit de afscheidslocatie uitgezonden wordt. Weten dat er op dat moment zoveel mensen met je meeleven, is zeker troostend voor de familie. Als je heel veel mensen uit had wil len nodigen kan een herinnerings bijeenkomst altijd later nog plaats vinden. Hier heb je dan ruim de tijd voor om het, al dan niet met de uitvaartleidster, te organiseren. Bij een begrafenis kunnen vrien den op veilige afstand als verrassing milieuvriendelijke ballonnen opla ten als de dierbare in het graf daalt. Zo zijn er nog meer creatieve oplos singen om, ook in deze moeilijke tijd, als vrienden en familie nauw betrokken te blijven bij de nabe staanden. Laten we ons nu vooral aan de regels houden en afstand houden, zodat wij elkaar straks weer harts tochtelijk kunnen omarmen. Charon Uitvaart Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiioo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Meer dan 250 mensen bewezen op de boulevard hun laatste eer aan Bettina. Aangeleverde foto HEILOO - In verband met de maatregelen om de verspreiding van het coronavirus te beper ken, hebben de organisatoren besloten om de PCC Maalwater Run en Walk van 19 april a.s. voorlopig af te gelasten. Dat is vreselijk jammer, maar we geloven dat het de beste beslissing is. Het is de bedoeling om later in het jaar de Run en de Walk alsnog te organiseren. Blijft u ondertus sen wel in beweging? Een passende datum zullen we pas later kunnen bepalen. De inschrijfgelden van de basisschoolleerlingen zullen - als gebruikelijk - ten goede komen aan de sport@school lessen. Als u vragen heeft kunt u het e-mailadres pccrunwalk@gmail. com gebruiken. Kijk ook op www.pccmaalwaterrunenwalk.nl Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Wat een gekke tijd! Door dit nare virus zijn de scho len gesloten. Heeft uw kind behoefte aan extra rekenuit- leg? Dan zijn de rekenvideo's en oefenwerkbladen van Les van Anne echt iets voor u! "Kinderen uit het hele land leren van mijn rekenuitleg." Er zitten vele voordelen aan online rekenles. De lessen kunnen zo vaak als nodig worden bekeken, kinderen hoeven de deur niet meer uit voor bijles én het is goed betaalbaar! Hoe mooi is het als uw kind straks weer met zelfvertrouwen rekent? Ga voor meer informatie naar www.lesvananne.nl. DOOtDE LUK MIL In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. ('Hovenier met hart en ziel) "Wat mij bezighoudt in deze tijd waarin alles lijkt stil te vallen als in een strenge winter, is dat ik zie dat we beseffen dat de natuur zo belangrijk voor ons wordt. Nu er niet te veel afleidingen meer zijn, is het fijn om te zien dat de mens zich weer verbindt met de natuur en die meer gaat waarderen. Helaas zie ik in de nieuwbouw nog te veel verstening van tuinen en functioneel groen. Ik pleit voor grotere groenplekken waar de natuur zich kan ontwikkelen. En mocht ooit de schop in de grond gaan voor de afslag van de A9, dan hoop ik dat deze afslag geen aanslag wordt op de natuur, maar een verlenging daarvan. Met waterpartijen en groenlinten naar het Die toe zodat het water uit Heiioo en omgeving goed weg kan stromen, opdat men over een tijd kan zeggen: in Heiioo hebben ze er iets moois van gemaakt Richard geeft de lens door aan Hans Velders. In een democratie heeft een meerderheid het voor het zeggen over een minderheid. In ons land krijgen we zo onderhand de indruk, dat dit door tussenkomst van de rechter anders begint uit te pakken. Waarbij minder heden meerderheden tegenwerken, waardoor realisaties van projecten langer duren en navenant ook vaak extreem duurder worden. In het NHD verscheen recentelijk een interessant artikel, 'De rechter moet de wet niet voorschrijven'! Gaat de rechter in Nederland te snel op de stoel van de politiek zitten? Daarover heeft de Tweede Kamer recentelijk een hoorzit ting gehouden, waarbij dikastocratie (een regering door rechters) moet worden voorkomen. Door het uitblijven van de aftakking A9 worden veel inwoners van Limmen en Uitgeest geconfronteerd met een overmatige hoeveelheid C02 en fijn- stof. Daar heeft Paulien Edixhoven blijkbaar geen oog voor (zie haar inge zonden brief in Uitkijkpost van 18 maart). Tom ten Hoope Graag wil ik hierbij even reageren op de kop 'Het is stil in Heiioo' in de Uitkijkpost van 18 maart. Ik zou hier graag aan toe willen voegen: 'Het is ook stil boven Heiioo'. Zo heeft dat vreselijke virus óók een positieve kant: veel en veel minder overlast voor de bewoners door laag overvliegende vliegtuigen. Hugo Timmer

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 3