De Theeklipper Historisch Museum tijdelijk gesloten maar werkt in stilte door Onze Lieve Vrouw ter Nood: bid voor ons! Slaapkenner Lute, uw slaapspecialist BEDRIJF BELICHT 8 Het adres voor koffie, thee, lekkernijen en cadeaus UITKIJKPOST 25 MAART 2020 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Liesbeth Zonneveld. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Voor zover nu bekend zal het Historisch Museum Heiloo ook na 6 april nog geslo ten zijn. In de laatste perscon ferentie van de regering wordt over 1 juni gesproken! Jammer genoeg was in het laat ste weekend de tentoonstelling 'De Kring van Heiloo' niet meer te bekij ken. Maar volgend jaar is er weer een Boekenweek en wie weet kun nen we de expositie dan nog een keer maken. Er zal dan waarschijn lijk ook een nieuwe publicatie over de 'De Kring van Heiloo' zijn. Daar wordt nu hard aan gewerkt. Toneelvoorstellingen Zodra er meer bekend is zullen wij berichten wanneer de toneel voorstellingen 'In het verborgene, een daad van verzet' doorgaan. De première was gepland op 24 april. Die avond is uitverkocht. Voor de andere voorstellingen zijn nog kaar ten te bestellen via het e-mailadres gieltjes@kpnmail.nl. Die voorstel lingen waren gepland op 25, 26, 30 april en 1, 2, 3 en 4 mei. Mocht u kaarten willen bestellen, dan kun nen die later omgezet worden naar de datums waarop gespeeld gaat worden. Tentoonstelling De opening van de nieuwe ten toonstelling '75 jaar- vrijheid in Heiloo' is uitgesteld. U wordt via de pers of via onze site www. hvheiloo.nl op de hoogte gehouden van de nieuwe openingsdatum. De Historische Vereniging had zich zeer verheugd op deze nieuwe tentoon stelling. Veel bewoners van Heiloo hebben gebruiksvoorwerpen voor deze tentoonstelling in bruikleen gegeven. Wees ervan verzekerd dat er goed op gepast wordt. Mocht u toch willen lezen over de oorlogs jaren in Heiloo, dan is het boek 'Heiloo, een dorp in oorlogstijd' ook online te koop via gieltjes@kpnmail. nl. Het boek kan daarna thuisbe zorgd worden. Wellicht kan het plan om vanaf 15 augustus in een expo sitie aandacht aan de bevrijding van Indië te besteden wel doorgaan. Overige plannen Wij zullen u op de hoogte hou den van onze andere plannen, zoals de fietstochten langs de 26 Stolpersteine in Heiloo, de oor logswandelingen, de rondleidingen op Nijenburg en de presentaties in ons museum. Wij hadden het ook graag anders gezien maar het is nu eenmaal zo. Het coronavirus is een historische gebeurtenis waar, wie weet, over 25 jaar een nieu we tentoonstelling over gemaakt wordt in het Historisch Museum Heiloo. Omslag boek 'Oorlogsevacué in Heiloo', foto J. Smit. Aangeleverde foto 't Loo 68, 1851 HT Heiloo; telefoon: 06-10529929; www.detheeklipper.com;info@detheeklipper.com De Theeklipper. Menige bezoeker aan Winkelcentrum 't Loo kent deze zaak wel. De winkel waar knus- en gezelligheid voor massa gaat wordt geleid door Liesbeth Zonneveld. Tien jaar geleden nam zij De Theeklipper over van oprichtster mevrouw De Haan, die De Theeklipper 30 jaar geleden begon. Vijf jaar geleden verhuisde De Theeklipper van de Heerenweg naar Winkelcentrum 't Loo. Een kleine winkel waar de bezoeker ondergedompeld wordt in de Anton Pieck-achtige stijl die de winkel uitstraalt. Aan de ene wand staan potten vol met verschillende soorten thee en koffie en aan de andere wand staan leuke snuisterijen en cadeautjes. Maar ook voor oud-Hollandse snoepjes en overheerlijke Belgische bonbons kan men bij De Theeklipper terecht. Thee Bfj De Theeklipper kan de klant kiezen uit 175 soorten losse thee. Van zwarte, groene, rooibos tot kruidenthee. Sommige voorzien van natuurlijke smaken zoals lemon, sinaasappel en dergelijke. Voor wie liever geen losse thee heeft zijn er ook vele soorten Twinings, Dilmah en Bradley's theezakjes te koop. Koffie De koffiebonen die bij De Theeklipper worden verkocht komen uit verschillende landen zoals Guatemala, Brazilië, Panama, India en Colombia. Tevens zijn er ook een aantal overheerlijke espresso koffiesoorten verkrijgbaar. De 18 soorten kof fiebonen kunnen, indien gewenst, gemalen worden in verschillende maalgraden. Snoepjes Voor wie van oud-Hollandse snoepjes houdt is De Theeklipper de winkel waar men terecht kan. Van boterballen, boterwafeltjes, framboosjes, haknougat, kaneelkussentjes, kaneelstokjes, kersenstokjes, perendrups tot vanillefudge: het is allemaal verkrijgbaar in de winkel. Cadeauartikelen De Theeklipper verkoopt Belgische bonbons; deze kunnen in een feestelijk doosje gedaan worden als cadeautje, maar ook in een zakje; gewoon om lekker zelf te snoepen. "We stellen ook zelf de meest leuke en mooie cadeautjes samen. Om er een paar te noemen: een dienblad met thee en zoetwaren, een boeket met zakjes losse thee, een oud-Hollands snoepboeket of een theepakket Bradley's thee. Natuurlijk kan de klant er ook voor kiezen om zelf artikelen bij elkaar te zoeken. Hiervan wordt dan een prachtig cadeautje gemaakt. Zo stelt de klant een zeer persoonlijk cadeau voor de ontvanger samen. En een persoonlijk cadeau is het beste cadeau watje kunt geven," aldus Liesbeth. Snuisterijen en accessoires Voor de losse thee zijn er theezeefjes, thee-eieren en ook heel handige papieren theezakjes (die men kan vullen met losse thee) verkrijgbaar. Daarnaast zijn bij De Theeklipper verschillende leuke snuisterijen te koop. Prachtige theemokken, dienbladen, onderzetters, servetten en papieren zak doekjes. Om het 30-jarig bestaan te vieren zal er een leuke actie volgen. Liesbeth: "De actie stond al gepland maar wegens de uitbraak van het coronavirus wil ik deze uitstellen tot later dit jaar. Hoe en wanneer laat ik te zijner tijd weten via de media en de Facebookpagina van De Theeklipper." Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Al sinds de 13e eeuw komen gelovigen vanuit het hele land naar Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo om haar voor spraak te vragen. Door de eeu wen heen heeft Maria hier, in tijden van nood, al veel wonde ren verricht. Het bekendste wonder is de red ding van de veepest in 1713, maar tot op de dag van vandaag worden er gebeden verhoord en vinden veel zieken en kwetsbaren bescherming en genezing bij Onze Lieve Vrouw ter Nood. Nu ook in ons land de onrust rondom het coronavirus toeneemt en er strengere maatregelen moe ten worden genomen die ook de openbare kerkelijke activiteiten nagenoeg stilleggen, willen wij dan ook, juist in deze tijd, gelovigen oproepen tot het bidden van een noveengebed tot Onze Lieve Vrouw ter Nood. De noveen is op maandag 16 maart, in de Genadekapel van het heiligdom, gestart door Mgr. J.W.M. Hendriks. Wij willen u graag oproe pen om, gewoon vanuit huis, de noveen te bidden. Verschillende activiteiten in het Gastenhuis zijn afgelast maar de vie ringen door de week en de biecht gelegenheid blijven gehandhaafd (op zondag is er zoals overal geen publieke Eucharistieviering). Ook is er uitstelling en Rozenkransgebed. Kijk voor actuele informatie en de tekst van het noveengebed op de website van het heiligdom: www. olvtemood.nl. Hier vindt u ook de link naar het YouTube-kanaal, van waar diverse Heilige Missen worden uitgezonden. LIMMEN - In korte tijd staat de wereld op zijn kop. Sociale con tacten staan op een laag pitje, kinderen gaan niet naar school en waar mogelijk werkt ieder een thuis. Juist nu we zoveel tijd in huis doorbrengen is een heerlijk comfortabel bed met lekker fris beddengoed en een knusse badkamer extra fijn en ontspannend. Onze winkel is daarom gewoon open. Uiteraard nemen ook wij maatregelen om de verspreiding van het coronavirus zoveel mogelijk te beperken. De veiligheid en gezond heid van onze medewerkers en klanten vinden we het allerbelang rijkst. Daarom volgen we de bericht geving van de overheid en het RIVM op de voet en nemen we gepaste maatregelen. Wilt of kunt u nu liever niet naar onze winkel toe? Dan helpen wij u graag in onze webwinkel via www. slaapkennerlute.nl. Of bel ons even, onze adviseurs kunnen u vast verder helpen. We hebben ook de mogelijkheid om via WhatsApp met u een videogesprek te voeren. Op die manier kunnen onze adviseurs u toch persoonlijk te woord staan. Wilt u vanaf de bank zoeken naar inspiratie voor bed en bad? Neem eens een kijkje op onze website of op onze sociale kanalen Facebook en Instagram. Zorg goed voor elkaar en uzelf! Lieve groet, Team Slaapkenner Lute, Rijksweg 108, Limmen, 072 505 14 54, www.slaapkennerlute.nl Juist nu mensen zoveel thuis zijn is een comfortabel bed extra fijn. Foto: James Stokes Amsterdam

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 8