Veel waardering voor de Saars die mantelzorgers ontlasten Hoedenseizoen afgesloten Duitse prikkeldraadpaaltjes voor Bunkermuseum Jansje Schong Spandoek voor de jarige Benedictus trakteert op blijdschap UITKIJKPOST 15 APRIL 2020 HEILOO - Op 9 april stond Norine samen met haar (tweeling) dochters Celeste en Deanne en een zelfgemaakt spandoek op de stoep bij De Loet. Haar vader en opa van de meiden, Lourens Suurbier, werd 77 jaar maar net als vele anderen moest ook hij zijn verjaardag zonder visite vieren. Op deze manier werd hij toch een beetje extra in het zonnetje gezet. Op de foto Celeste (links) en Norine (rechts). Aangeleverde foto HEILOO - Saar aan Huis biedt al ruim 3 jaar aanvullende man telzorg aan ouderen in Heiloo en omstreken. Ouderen zijn gewend aan vaste contacten die dichtbij staan, zoals familie en hun dierbaren. Door de coronamaatregelen wordt dit nu beperkt. Daarbij komt dat ouderen met zieke kinderen of kleinkinderen nu geen bezoek meer mogen ontvangen. Daar hebben veel ouderen het erg moeilijk mee. Saar ontlast mantelzorgers Aanvullende of vervangende man telzorg voor ouderen in deze moei lijke tijden is nu van vitaal belang. Onze Saars bieden dagelijks onder steuning en houden rekening met de coronamaatregelen. Zij helpen met persoonlijke verzorging, het doen van boodschappen, individu ele dagbesteding en licht huishou delijk werk. Het voorbereiden van warme maaltijden is voor sommigen van levensbelang. Ook met dagelijks (FaceTime of telefonisch) contact met kinderen of het doen van een extra wasje helpen zij ouderen. Vorige week belde een mantel- zorger naar Saar aan Huis. Paniek. Haar moeder had gebeld met de mededeling dat de reguliere thuis zorgmedewerker haar niet meer dagelijks kan helpen met de per soonlijke zorg. De mantelzorger kan door het coronavirus niet komen, hoe moet het nu verder met haar moeder? Wij proberen dan meteen mee te denken. De twee Saars die bijna bij mevrouw om de hoek wonen en al een paar keer per week bij haar komen voor de avondmaaltijd, waren meteen bereid om 2 keer per dag te komen. Wat voor zorg is er in de ochtend nodig en wat is haal baar? Druk wegnemen Hoe dankbaar is het dat de Saars zich zo inzetten om de druk bij de mantelzorger en cliënt weg te nemen. Met elkaar moeten we door deze periode heen. We moeten voorkomen dat we de kwetsbare ouderen die zelfstandig thuis wonen uit het oog verliezen. Persoonlijk contact is belangrijk, ze maken zich terecht heel veel zorgen. Door de inzet van Saars kun nen thuiszorg en ziekenhuizen zich geheel richten op him meest essentiële taken en worden riiet- medische zaken uit handen geno men. Voor meer informatie: www.saaraanhuis.nl EGMOND AAN DEN HOEF - Normaal zou het een super- gezellige middag zijn in Museumhoeve Overslot als de leden van het Gilde der beHOE- Ders het hoedenseizoen beëindi gen door de plechtige hoedafzet- ting. Maar de 21ste hoedafzetting gaat als zeer bijzonder de geschiedenis in. De wijze raad gaf de gildebroe- ders toestemming om de hoed op 11 april om 16.00 uur in eigen huis af te zetten. Vanaf die dag mogen de gil- debroeders weer blootshoofds naar buiten treden, alhoewel de meesten zich blijven tooien met een mooie zomerhoed. De Pauwhoed en de Bolhoed kwamen samen bij de slotruïne om onder toezicht van Lamoraal van Egmond en op gepaste afstand van elkaar de hoed af te zetten en te proosten op een mooi zomersei zoen, in de hoop om in november weer samen de hoed op te kunnen zetten. HEILOO - Leerkrachten van de Benedictusschool hebben donderdag 9 april 100 bossen gele tulpen naar De Loet gebracht en aan de bewoners en verzorgers gegeven. Kinderen hebben ook kaarten meegege ven en samen trakteerden zij zo op blijdschap. Wat een prachtig gebaar! Aangeleverde foto REGIO - Afgelopen week was Ben Hopman druk bezig een afscheiding rond zijn weiland te verwijderen. Toevallig kwam op dat moment Bart Oostindie langs die Ben wist te vertel len dat de paaltjes die het prik keldraad bij elkaar hielden oorspronkelijk uit de Tweede Wereldoorlog kwamen en door de Duitsers regelmatig ter verdediging rondom bunkers gebruikt werden. Ben wist nog dat ze inderdaad uit de duinen kwamen. Hij heeft ze zelf 20 jaar geleden bij de oude brand wacht op De Kaap vandaan gehaald. Omdat er vlak na de Tweede Wereldoorlog overal een gebrek aan was, werd veel Duits spul in die tijd hergebruikt. Zo kregen ook heel veel van deze prikkeldraadpaaltjes een tweede leven. Zo zijn er nog tientallen te vinden in en om het Heilooërbos. Ben zei dat hij nog een goede bestemming voor zijn paaltjes zocht. En aangezien Bart de nodige connecties bij het in Egmond aan Zee gevestigde Bunkermuseum Jansje Schong heeft, was de deal snel rond. Afgelopen weekend vond de overdracht plaats waarbij Martijn Visser en Mark de Vassy namens het museum de paaltjes in ontvangst namen. Tevens gaf Ben nog wat oude hulzen mee die hij in de loop der jaren op zijn land had gevon den. Onder andere munitie van een Engels Spitfirevliegtuig en van een Duits Lugerpistool. Het bunkermu seum is erg blij met dit soort nieu we aanwinsten. Mocht u ook nog in het bezit zijn van artikelen uit de Tweede Wereldoorlog dan komen ze het graag ophalen. U kunt Martijn Visser dag en nacht bellen op 06 - 21 80 72 09 als u wat wilt doneren! De pauwhoed (links) en de bolhoed zetten op gepaste afstand hun hoed af. Aangeleverde foto E i-3 12 rBtit jG i T Martijn Visser (links) en Ben Hopman (rechts) met de prikkel- draadpaaltj esAangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 13