Het 1 op 1 Dieet in Heiloo COLUMN BEDRIJF BELICHT kjü 5 INGEZONDEN BRIEVEN Reactie 'Anja zit in bubbel in Nieuw- Zeeland' Gemiste kans Mooi Maalwater Hond gm Dick de Scally UITKIJKPOST 15 APRIL 2020 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Westerweg 389-6, 1852 PR Heiloo, telefoon: 06-23512129 www.lopldieet.nl; e-mail: lopldieetheiloo@gmail.com Per 1 januari 2020 is Cambridge Weight Plan gewijzigd in The 1:1 Diet en sinds maart dit jaar is Natasja Torenvlied-Smit met haar The 1:1 Diet praktijk in Heiloo gestart. Natasja is getrouwd met Michiel, moeder van 3 kinderen en woont in Sint Pancras. Omdat er in Heiloo geen consulent meer was, is zij haar praktijk hier gestart. Zelf weet zij maar al te goed wat overgewicht met iemand kan doen. Natasja: "Bij The 1:1 Diet geloven we in de kracht van 'samen', daarom help ik je graag bij het bereiken van jouw doel. Ik heb zelf verschillende pogingen gedaan om af te vallen. Ik viel wel af maar het gewicht eraf te houden was mijn grootste probleem. Zodra ik weer 'gewoon' ging eten kwamen de verloren kilo's er weer aan. Bij The 1:1 Diet is er 1-op- 1-begeleiding en dat was wat mij goed beviel. Persoonlijke begeleiding en een gezond dieet op maat. Ik heb nu niet alleen mijn streefgewicht bereikt maar ook de balans gevonden. Dit dankzij de begeleiding van mijn consulente. Gezond eten en voldoende bewegen zijn nu onderdeel van mijn leefstijl." Delen van eigen ervaring Haar eigen positieve ervaringen wil Natasja graag delen met anderen, daarom is zij gestart als consulente. "Het maakt niet uit of iemand veel of weinig wil afvallen. Het uiteindelijke doel is dat je weer lekker in je vel zit en tevreden bent met jezelf," aldus Natasja. Ze staat klaar om de cüënt te helpen en te motiveren tijdens het hele traject. Als het pro gramma is afgerond kan men bij Natasja blijven terugkomen voor bij voorbeeld een weegmoment, tips en adviezen. Blijvend resultaat Natasja: "Tijdens het intakegesprek maak ik samen met de cliënt een plan dat specifiek op deze persoon is afgestemd. Door de verschil lende stappen van 'Het Stappenplan' te doorlopen leert de cliënt om weer bewust naar gezonde voeding te kijken. Ik reik bij de start een persoonlijke map uit waarin duidelijk staat beschreven wat men op welk moment mag eten. Ook werken we toe naar een gezonde leefstijl die het makkelijker maakt om het streefgewicht te behouden. Er vindt wekelijks een consult plaats en dan kijken we hoe het de afgelopen week gegaan is, wat de eventuele valkuilen waren en hoe hiermee om te gaan." Corona "In deze tijd van het coronavirus gaan de consulten gewoon door. Als een cliënt geen ziekteverschijnselen heeft kan hij of zij gewoon naar de praktijk komen. Ik houd de RIVM-regels aan en in de praktijkruimte is het mogelijk om op 1,5 meter afstand van elkaar te blijven. Wil een cli ënt op dit moment liever niet komen, dan kunnen we (tijdelijk) ook via FaceTime of Skype een consult houden. Tijdens de coronacrisis lever ik, indien gewenst, de producten aan huis. Start je in april, mei of .juni bij mij met The 1:1 Diet, dan betaal je geen intakekosten! Tekst: Yvonne van Stiphout Afvallen onder begeleiding met The 1:1 Diet met Natasja. Foto: STiP Met veel enthousiasme las ik het artikel over Anja in Nieuw-Zeeland in de Uitkijkpost van 8 april. Ik ken Liesbeth Jong uit Uitgeest nog als 2-jarig meisje uit een gezin met een snoep- en chocola dewinkel (en later modeboetiek Bonita), waar ik op zaterdag kwam om op Liesbeth van 2 en baby zusje Annemieke te passen. Toen Liesbeth 3 jaar was (in 1972) ging zij met haar ouders op vakantie met de nachttrein naar Mittersill in Oostenrijk en ging ik als 14-jarig meisje ook mee. Mijn eerste bui tenlandse vakantie begon dus zeer avontuurlijk voor mij als reislustige en ondernemende puber. Ik ben 2,5 jaar geleden in Nieuw- Zeeland geweest, wat een diepe indruk op mij heeft gemaakt en waar ik in Nelson ook nog eens mijn 60e verjaardag heb gevierd, de mooiste verjaardag van mijn leven! Ik houd zielsveel van Nieuw- Zeeland en heb echt last van heim wee naar het land dat al vanaf mijn 5e jaar een bijzondere aantrek kingskracht op mij heeft. Als Abel Tasman zich niet bang had laten maken door de Maori's, was Nieuw- Zeeland Nederlands grondgebied geweest en was ik er in mijn jonge jaren zonder meer naartoe geëmi greerd. Op een dag wil ik zeker nog eens terug naar Nieuw-Zeeland want de reis viel me best mee! Nieuw- Zeeland, zo bijzonder, is voor mij zo ver weg en toch dichtbij Karin Godijn-Kerssens In de Uitkijkpost van 8 april staat een advertentie van Heiloo-2000: 'Beter een mees in de kast dan een rups als last'. Blijkbaar heeft Heiloo-2000 25 nestkastjes op laten hangen om mooie sier te maken en zo hun 'groene' imago wat op te poetsen. Beetje hypocriet, vind ik. Vorig jaar nog heb ik een officieel verzoek gedaan aan de gemeente raad met de uitdrukkelijke vraag om te kiezen voor een ecologisch maaibeleid. Dit ter bevordering van de diversiteit van vogels, insec ten en kleine zoogdieren. Omdat Heiloo-2000 dit voorstel niet steun de is het plan destijds gesneuveld. Het wel steunen van mijn verzoek zou namelijk heel wat meer gehol pen hebben dan die luttele 25 nest kastjes. Gemiste kans, Heiloo-2000. Jan Adrichem (Imker) HEILOO - Cathelijne Bleeker wandelde zaterdagavond 11 april langs Het Maalwater. Daar wist zij een prachtige zonsondergang op de foto vast te leggen. Wat is Heiloo toch mooi, ook in deze moeilijke coronatij d. Foto: Cathelijne Bleeker De hond van de vrouw zit op het voetpad voor haar huis. Een grote, witte hond. Door zijn omvang neemt hij bijna de hele stoep in beslag. Hij staart voor zich uit, richting gras veld en sloot. Af en toe zwiept zijn staart over de tegels heen en weer. Telkens één keer heen, één keer temg. Dan zit hij weer stil. Hij ver- roert geen poot, alleen zijn staart. Hij zit en staart. Achter hem is zijn bazin in de voor tuin bezig. Gebogen rommelt zij met één hand tussen de plantjes. In haar andere hand heeft zij een briefje. Af en toe werpt zij een blik op het papier. Blijkbaar is zij op zoek naar iets. Misschien staat er iets over op het papiertje. In dezelfde hand heeft ze ook een dubbelgevouwen krant. Net uit de brievenbus gehaald, denk ik. Dan zie ik waar de aandacht van de hond naar uitgaat. Aan de overkant van de sloot zit een spierwitte poes. Precies op de enige zonnige plek tussen de struiken. Heeft zij de hond ook gezien? De poes draait haar kopje alle kanten op, misschien is ze op zoek naar muisjes. Zolang die poes daar zit, zit de hond op de stoep en staart. Maar de poes staart niet terug. Zij heeft andere dingen aan haar kopje. Dan gaat de vrouw naar binnen. Misschien heeft ze gevonden wat ze zocht. Even later staat de hond op en gaat ook richting de voordeur'. Vlak voordat hij naar binnen gaat, draait hij zijn kop naar de poes. Alsof hij wil zeggen: "Nou, ik ga hoor." De poes verroert geen poot. De vrouw is inmiddels binnen. Dan gaat de hond, 1,5 meter achter haar, ook naar binnen. Misschien weer de krant lezen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5