Aktieperiode april t/m juni Gratis* zonnebril op sterkte D Bij Blosse gaan het onderwijs en de noodopvang gewoon door Tll'f 1 E Het is belangrijk om naar de tandarts te gaan! *Bij aankoop van een complete bril Zonneveld Optiek gaat weer open! Voor een veilig bezoek hebben we uitgebreide voorzieningen in de winkel en oogmeetruimtes aangebracht. GCI/I/CDC Itandarts Opticien, optometrist, contactlensspecialist Stationsplein 24 1851 LN Heiloo Tel: 072 533 12 75 www.zonneveldoptiek.nl Gratis parkeren in de parkeergarage Blosseéén in opvang en onderwijs, bewijst zich weer Oogmeting en (zonne)brillen passen op afspraak. Dit gaat volgens de richtlijnen van de RIVM en de NUVO. Wij zijn open van dinsdag t/m zaterdag van 10:00 tot 17:00 uur. Voorlopig zijn wij op koopavond gesloten. Voor meer informatie: www.zonneveldoptiek.nl C IxlxC J'iD I PRAKTIJK De Zorg en Welzijn Special verschijnt elke maand in de Uitkijkpost Voor info: verkoop@uitkijkpost.nl. Tandartspraktijk Ekkers, gelegen in het Hoefplan te Alkmaar, neemt nieuwe patiënten aan. Naast algemene tandheelkun de zijn we gespecialiseerd in het behandelen van kinderen, mensen met angst voor de tandarts en lichamelijk en geestelijk mindervaliden. Onze missie en visie Iedere patiënt verdient alle aandacht die nodig is, met als eindresultaat een gezond en mooi gebit. Dit willen we bereiken door: - Met een professioneel, maar gezellig en hecht team te werken, waardoor de patiënt zich ook welkom en op zijn gemak voelt; - Een visie voor de lange termijn, in samen werking met de preventieassistentes en/ of mondhygiëniste, om op langere termijn van een gezond en mooi gebit te kunnen genieten; Alle praktijkmedewerkers volgen regelmatig cursussen, waardoor de kwaliteit van de zorg gewaarborgd is en blijft. Bij ons kunt u terecht voor de volgende behandelingen: Algemene tandheelkunde (Witte) vullingen Kronen en bruggen Wortelkanaalbehandelingen Mondhygiëne Paradontitis Esthetische behandelingen Bleken Röntgenfoto's Orthodontie Second opinion Wij hopen u te mogen ontvangen in onze praktijk. Tot snel! Adres: Schelfhoutlaan 25 I Postcode: 1816 LG Plaats: Alkmaar Website: www.tandartspraktijk-ekkers.nl I e-mail: tandartspraktijkekkers@gmail.com Telefoon: 072-5119401 I Openingstijden: ma. t/m vrij. 8:30 t/m 17:00 uur Telefonisch bereikbaar op: ma. t/m vrij. van 8:30 t/m 12:30 uur en 13:30 t/m 16:30 uur REGIO - De afgekondigde maatregelen ter bestrijding van het coronavirus zijn verlengd tot en met 28 april. Hoewel de professionals van Blosse de kinderen enorm missen, gaan het onderwijs en de noodopvang gewoon door. Op zondag 15 maart ging de maatschappij op slot. Alle scholen en kinderdagverblijven moesten hun deuren sluiten voor ten minste drie weken. En nog langer is nu gebleken. Jeanette de Jong, bestuurder bij Blosse: "Gelukkig had Blosse vanaf 2 maart al een Taskforce Corona in het leven geroepen om de bedrijfsvoering van kinderopvang en basis onderwijs te ondersteunen en zo goed moge lijk doorgang te laten vinden." Bestuurslid Jeroen Spanbroek vult aan: "Een groot voordeel is dat onze noodopvang van kinderen met ouders in cruciale beroepen verzorgd wordt door onze eigen pedagogisch medewerkers. Natuurlijk maken zij zich ook zorgen om hun eigen gezondheid en die van hun familie, maar met elkaar maken zij het mogelijk dat de maatschappij zo goed en zo kwaad als het gaat door blijft draaien." Jeroen Spanbroek vervolgt: "Omdat de nood opvang goed geregeld is, kunnen de leerkrach ten zich focussen op het thuisonderwijs. Vorig jaar hebben alle leerkrachten een eigen laptop van Blosse tot hun beschikking gekregen. Daardoor konden zij binnen een paar dagen ervoor zorgen dat het onderwijs aan de kin deren die aan onze zorgen zijn toevertrouwd, doorgang kon vinden. Huiswerk en schriften zijn opgehaald - op afspraak, op gepaste afstand en meestal buiten het gebouw, zodat de hygiënemaatregelen in acht konden wor den genomen. Met het eigen Blosseplein en andere toepassingen gaat het onderwijs online gewoon door. En daarnaast is er ook meerde re malen per week via telefoon of videobellen Omdat de noodopvang goed geregeld is, kunnen de leerkrachten zich focussen op het thuisonderwijs. Foto: aangeleverd contact met de kinderen en ouders. De zorgen zijn groot. Kinderen die vastlopen in de leer stof, ouders die niet kunnen helpen enz., het brengt de nodige hoofdbrekens met zich mee. Gelukkig zijn de lijntjes met de gemeenten en het Centrum voor Jeugd en Gezin kort en wordt er snel extra hulp ingeschakeld voor de gezinnen waar de nood hoog is." Adrie Groot, voorzitter van het bestuur, sluit af: "Afgelopen vrijdag ontvingen alle mede werkers van Blosse Opvang en Onderwijs een kaart op him privéadres. Daarin hebben we met name onze personeelsleden gecompli menteerd voor hun veerkracht en flexibiliteit. De reacties daarop waren positief en gaven blijk van veel waardering voor elkaar, maar' zeker ook voor de wijze waarop Blosse vorm en inhoud geeft aan deze periode."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 7