Heiloo contact m alleen samen krijgen we corona onder controle 9 HE1LOO Omgevingsvergunning Openingstijden Werk, inkomen en zorg Evenement Werkzaamheden Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op (Si UITKIJKPOST 15 APRIL 2020 GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Aangevraagd Laan van Frans 12 het aanleggen van een uitweg, datum ontvangst 8 april 2020 (WAB02000706) Achterzomer 5 het plaatsen van twee dakkapellen in het rechterzij- dakvlak van de woning, datum ontvangst 8 april 2020 (WAB02000709) Op deze aanvragen is nog niet beslist. Tegen een aanvraag kunt u geen bezwaar maken. Dit kan alleen tegen een besluit op een aanvraag. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Verleend Bonkelaar het veranderen van 2 woongebouwen (draagconstruc 1-29 en 31- 59 tie balkons begane grond), verzenddatum 7 april 2020 (WAB02000110) Het Vierkant 5 het veranderen van de voorgevel, plaatsen dakkapel in voordakvlak en vernieuwen en vergroten dakkapel ach- terdakvlak van de woning, verzenddatum 6 april 2020 (WAB02000354) Binnen 6 weken na verzenddatum van het besluit kunnen belanghebbenden bezwaar maken. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Corona-nieuws op gemeentewebsite Ook de dienstverlening van de gemeente is de afgelopen weken op veel fronten aangepast. Wij proberen u hierover zo goed mogelijk te informeren. In de gemeentekrant, op sociale media en natuurlijk ook op onze website. Op www.heiloo.nl/corona vindt u de links naar de informatie van de rijksoverheid. Ook vindt u de actu ele informatie vanuit de gemeente. Op dit moment zijn dat onder andere onderwerpen als onze dienstverlening op het gemeen tehuis, het goed en veilig weg brengen van uw afval en uitge breide informatie over het pakket noodmaatregelen voor inwoners, ondernemers en zelfstandigen. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl whatsapp 06 25756160 www.heiloo.nl GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN Het gemeentehuis is dicht. Regel het online. Lukt dat niet, mail ons op info@heiloo.nl, of bel 072-5356666. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, t 072 535 66 66 Openingstijden Ma, di, wo, vrij 08.30 - 15.45 uur Donderdag gesloten Zaterdag 09.00 - 16.00 uur Tijdelijk andere aanvraagprocedure sociaal domein Nu de coronamaatregelen van kracht zijn, is het (nagenoeg) niet mogelijk om persoonlijk een aanvraag in te dienen. Daarom kunnen inwoners dat, zolang de coronamaatregelen gelden, per e-mail doen. Een aanvraag kan men sturen naar info@heiloo.nl. Het college van burgemeester en wethouders heeft dit op 31 maart besloten. Het geldt voor aanvragen op grond van de Jeugdwet, Wet maat schappelijke ondersteuning 2015, de Participatiewet, bijzondere bijstand/ maatschappelijke participatie, de IOAW en de IOAZ. Het kan hierdoor voorko men dat een inwoner de aanvraag niet kan ondertekenen. Als een (digitale) handtekening niet mogelijk is, wordt de aanvraag toch in behandeling genomen, mits de gemeente de identiteit van de aanvrager voldoende kan vaststellen. Bijzondere tijden, bijzondere initiatieven Om de verspreiding van het coronavi rus te verminderen, leven we zoveel mogelijk op afstand van elkaar. Maar dat betekent niet dat we geen oog voor elkaar hebben. Er zijn in onze gemeente heel veel hartverwarmende initiatieven om elkaar toch te helpen waar dat kan. En waar het moet. Want ouderen, mensen met een chronische ziekte hebben soms niet de mogelijk heid om boodschappen te doen of de nodige afleiding te vinden. Wie wat voor hen wil doen, kan in Heiloo contact opnemen met Stichting Trefpunt Heiloo. Zij zijn van maandag t/m donderdag van 08.30-16.30 uur en op van vrijdagochtend 08.30 - 12.30 Koningsdag: Geen vrijmarkt Als gevolg van de maatregelen ten aanzien van het Coronavirus organi seert de gemeente Heiloo dit jaar geen Koningsdagvrijmarkt op het plein bij 't Loo op maandag 27 april. Het is niet toegestaan om daarvoor in de plaats op eigen initiatief spullen te verkopen vanaf een plek op- of aan de openbare weg. Onze toezichthouders controleren daar streng op. uur bereikbaar via 072-5331297 of via info@trefpuntheiloo.nl. U kunt ook contact opnemen met het VIP-Heiloo: info@vipheiloo.nl, Sigrid Wijsman: 0648500912 of Fabiola Hillebrand 06 24482594. Kijkt u op www.vrijwilligers- heiloo.nl naar de mogelijkheden. Beweegoefeningen voor thuis Vanwege de maatregelen van het kabinet zijn we allemaal zoveel moge lijk thuis of blijven we zelfs helemaal binnen. Het is ook in deze bijzondere tijd belangrijk om toch zoveel moegelijk te bewegen. Dat kan ook binnen. Het Sociaal Team heeft in samenwer king met de buurtsportcoaches van Heiloo 'beweegoefeningen' voor thuis gemaakt. De beweegoefeningen leest u op een aparte pagina in deze uitgave van de Uitkijkpost. U kunt de pagina digitaal (als Pdf-bestand) aanvragen bij het Sociaal Team (sociaalteamhei- loo@debuch.nl) of bij de buurtsport coaches (k.groen@alkmaarsport.nl of b.ploeger@alkmaarsport.nl). Werkzaamheden Groeneweg/Runxputteweg en Vennewatersweg Wij gaan aan het werk van 22 april tot en met 23 april op de Groeneweg/ Runxputteweg. Deze is dan afgesloten voor doorgaand verkeer. Omleiding staat met borden aangegeven. En op 23 en 24 april op de kruisingen Vennewatersweg - Hoogeweg en Vennewatersweg - Westerweg. Doorgaand verkeer blijft mogelijk. Verkeersregelaars begeleiden het ver keer tijdens de werkzaamheden. Wat gaan wij doen Het asfalt op de Groeneweg/ Runxputteweg is versleten. Om de weg weer veilig en comfortabel te maken voor al het verkeer, krijgt deze een nieuwe laag asfalt. Verder leggen wij tijdelijke snelheids- remmende drempels aan op de krui singen Vennewatersweg - Hoogeweg en Vennewatersweg - Westerweg. Deze extra verkeersmaatregelen maken de kruisingen verkeersveiliger voor overstekend verkeer na ope ning van de spooronderdoorgang op de Vennewatersweg. De drempels blijven liggen tot het moment dat de Vennewatersweg opnieuw ingericht wordt. Op dit moment wordt gewerkt aan het definitief ontwerp Bereikbaarheid bewoners en hulp diensten Tijdens de werkzaamheden is de Groeneweg/Runxputteweg afgeslo ten voor al het doorgaand verkeer. Bewoners kunnen overdag wel met de fiets aan de hand, lopend door de berm de woning bereiken. Na 17.00 uur is de Groeneweg/Runxputteweg op 22 en 23 april weer open voor door gaand verkeer. Nood- en hulpdiensten hebben ook tijdens de werkzaam heden toegang tot de Groeneweg/ Runxputteweg. Stoep en fietspad Kennemerstraat-weg (huisnummer 209 tot en met 227) Het trottoir en het fietspad van de Kennemerstraatweg voor huisnum mers 209 tot en met 227 zijn toe aan onderhoud. De werkzaamheden starten op maandag 20 april en duren tot en met 1 mei. De tegels liggen los, scheef of zijn verzakt en heb ben het einde van hun levensduur bereikt. Alle tegels worden vervangen. Om deze werkzaamheden veilig uit te voeren, sluiten wij dit deel van de Kennemerstraatweg voor voetgangers en (brom)fietsers af. De omleiding staat met borden aangegeven en volgt de route: Stationsweg, Breedelaan, Butterlaan en Werkendelslaan tot aan de Kennemerstraatweg.. Coronavirus Het is goed mogelijk dat u vragen heeft over het coronavirus en de werkzaam heden. De aannemer werkt in opdracht van de gemeente. De gemeente stelt de veiligheid van u, haar werknemers en opdrachtnemers voorop. De aan nemer houdt zich dan ook strikt aan de gestelde richtlijnen van het RIVM. Meer informatie Meer informatie staat op onze website https://www.heiloo.nl/ wegwerkzaamheden MEEfi WETEN? KIJK OP WEffiKENBIJ.DEBUCH.NL

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 9