Keuze voor kwaliteit en genieten van het leven! Peter Dekker zingt vanuit zijn tuin Virtuele spreekkamer bij bank nieuwe toekomst? Geen bloemendagen, wel tuinprijzen REGIO 13 Een dubbel hoero voor Bas Zijlstra UITKIJKPOST 29 APRIL 2020 Het is de tijd om optimaal te genieten in je tuin. Aangeleverde foto De prijzen waren soms hilarisch, soms gewoon mooi met een passende spreuk. Foto: Marit Jonkers Jan Klaver, directeur Particulieren Private Banking van Rabobank Alkmaar e.o., merkt de digitale opmars bij de bank. Aangeleverde foto REGIO - Het coronavirus zorgt ervoor dat nieuwe technologie- en gemakkelijker geaccepteerd worden. Steeds meer gaat digi taal. Ook voor het kopen van je huis of het oversluiten van je hypotheek kun je gewoon thuis blijven. Jan Klaver, directeur Parti culieren Private Banking van Rabobank Alkmaar e.o., merkt deze digitale opmars ook en is er blij mee. "Juist in deze tijd krijgen we veel vragen van klanten die behoef te hebben aan een gesprek over een hypotheek. Voor veel van deze vragen kwamen klanten voorheen naar de bank, nu doen we heel veel gesprekken via video en online. En dat kan prima. Een online videoge- sprek is eenvoudig en veilig." Ook blijkt dat het zoeken naar een andere woning gewoon doorgaat. Maar de mensen die een bezichti ging doen zijn wel heel selectief en serieus bij hun keuzes. Klaver: "Wjj helpen onze klanten graag bij het regelen van een hypotheek. In deze coronacrisis staat de gezondheid van onze klanten en van onze mede werkers daarbij voorop. Wanneer je een afspraak wil maken hoef je daar de deur niet voor uit. We stimule ren een afspraak eenvoudig en vei lig online via een videogesprek. Zo beperken we het fysieke contact om verdere verspreiding van het coro navirus tegen te gaan." Ook worden er veel gesprekken gevoerd over het oversluiten van een hypotheek. Je hypotheek over sluiten kan interessant zijn als de actuele rente lager is dan de rente die je nu betaalt. Zo kun je in het zelfde huis blijven wonen tegen lagere maandlasten. Klaver: "Deze maand hebben we al de nodige oud-DSB-klanten in onze virtu ele spreekkamer gehad. Zij kunnen vanaf april kosteloos hun hypo theek oversluiten bij een andere bank." Informatie over genomen maatre gelen rondom hypotheken en con sumptieve financieringen staan op www.rabobank.nl/particulieren. LIMMEN - Bas Zijlstra uit Limmen viert vandaag - woensdag 29 april - zijn 18e verjaardag! Ook is hij al vijf jaar een van de trouwe bezorgers van Uitkijkpost. Een dubbel hoera voor Bas dus! Aangeleverde foto LIMMEN - In het weekend van 25 en 26 april stonden de Bloemendagen van Limmen op het programma, die vanwege de coronacrisis niet door konden gaan. Peter Dekker wilde dit evenement niet helemaal voorbij laten gaan en zong de mensen zondagmiddag 26 april op ieder heel uur toe vanuit zijn tuin. Het bleek een succes. Het publiek, vaak op de fiets of wande lend, luisterde geamuseerd naar o.a. het liedje "Bloemendagen in ons dorpje Limmen'. Het liedje is te zien op YouTube onder 'Bloemendagen Limmen, Peter Dekker'. Ieder heel uur zong Peter Dekker zondagmiddag wandelaars en voorbijgangers toe vanuit zijn tuin. Aangeleverde foto HEILOO - Als ondernemer ben je altijd op zoek naar kansen. Tien jaar geleden moest Michel Slok helemaal naar Eindhoven om een prachtige parasol te bezichtigen. Er was namelijk geen dealer in Noord-Holland. Na de aanschaf van twee prachtige parasols en een klik met de onderneemster besloot hij dealer te worden. Op zijn web site www.Parasols-XL.nl vindt u een ruime keuze aan parasols met een strak design. Op een iets andere manier ver liep Michels eerste kennismaking met OFYR, fabrikant van luxe veel zijdige kooktoestellen en bbq's. Nadat een vriend hem op OFYR attendeerde, reed hij wederom naar het zuiden. Na een supergezellige kennismaking met het gebruik van de OFYR, volgde ook hier een dea lerschap. De OFYR staat voor meer dan barbecueën. Neem eens een kijkje op www.Barbecues-XL.nl en laat u verrassen. Sinds enkele jaren is er ook een showroom in Alkmaar bij Sluistuinen, waar het ruime assor tment aan luxe parasols en de modellen van OFYR zijn te bewon deren. Beide productgroepen staan voor optimaal genieten rondom je eigen huis. U bent op afspraak van harte welkom voor een goed advies. Bel of mail voor meer informatie of een afspraak in de showroom 06-53875874. LIMMEN - Maar liefst 110 tuin prijzen zijn er vrijdag 24 april laat in de avond uitgedeeld in Limmen. De Tuinprijs Uitdelers zijn met z'n tweeën vier uur bezig geweest om alle prijzen uit te delen. Daaraan vooraf gaand hebben zij dagen door het dorp gelopen om alle tuinen te beoordelen. En zo vonden op zaterdag 25 april verschillende Limmers een tuinprijs in him tuin. De tuinprijzen zijn uitge deeld om de Bloemendagen (die dit jaar zijn geannuleerd) niet Zomaar voorbij te laten gaan. In totaal zijn er 11 categorieën zoals bijvoorbeeld de algemene tuinprijs, de voor- jaarstuinprijs, de leuk geprobeerd tuinprijs, de kleurige tuinprijs, de onkruidtuinprijs en de natuurtuin- prijs. Het grote raadsel is wie de prij zen heeft uitgedeeld. Angelique Levering won de vijvertuinprijs met een eervolle vermelding: "Ik dacht eerst dat mijn zoon een grapje had uitgehaald. Maar op Facebook zijn meerdere berichtjes te zien met dit soort bordjes. Ik weet niet zeker van wie het afkomstig is, maar ik vermoed dat het het bloemenda gencomité is. En dat zij dit gedaan hebben om mensen op te vrolijken en een positief geluid te laten horen in deze moeilijke en rare tijd," aldus Angelique. Marit Jonker kan zich hier in vinden: "Ik heb geen idee wie hier achter zit. Ik denk mensen van het bloemendagencomité, maar dit is een vermoeden." Irke Wiersma: "Ik dacht ook dat het van de Stichting Bloemendagen kwam, dus ik heb hen een bedankje gestuurd. De organisatie heeft daarop gezegd: "Wij weten van niets. Leuke actie en lijkt op de tuinkeuringen die wij enkele jaren geleden deden. Maar wij hebben dit niet georganiseerd." De prijzen houden de gemoe deren dus wel bezig. Eén ding is zeker: de Bloemendagen zijn niet Zomaar onopgemerkt voorbijge gaan. Hopelijk volgend jaar weer met mozaïeken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 13