kfrapfj km i i m Twee inwoners Heiloo koninklijk onderscheiden Q fi GESLOTEN BETER SCHEIDEN BEGINT BIJ MEZELF VAN 240 KILO INGEZONDEN MEDEDELINGEN v ^1 ™ri ij L\j \2 j ^"JL Jonge Heilooër ondernemer start eigen kaashuis Moederdag bij de Wereldwinkel Ondersteuning voor mantelzorgers Heiloo KTERS DIENSTEN Praktijk E. Gianotten is van 4 tot en met 8 mei Dr. Ruurda neemt waar Tel. 072-5333080 NAAR 30 KILO UITKIJKPOST 29 APRIL 2020 |U r b—P Li jjV P jaftjr 1-5-™" XJ-li' HL Aangeleverde foto EGMOND AAN DEN HOEF - Luuk Koopman begon zijn loopbaan in 'de kaas' in 2008 met een bijbaantje bij Kaashuis Tromp in Heiloo. Inmiddels mag Luuk zich met ingang van 1 mei de trotse eigenaar noemen van Kaashuis Tromp in Egmond aan den Hoef. In 2008 begon Luuk dus als zaterdagkracht bij Kaashuis Tromp in Heiloo. Met zijn gedrevenheid en enthousiasme werkte hij zich op tot hij in 2018 bedrijfsleider werd van de vestiging in Egmond aan den Hoef. Luuk heeft oog voor de klant en kennis van zijn producten. Denk aan wijnen, verschil lende soorten bier, noten en alles om bourgondisch te kunnen gemeten, met als specialiteit binnen- en buitenlandse kazen. Ook voor cadeaus, kaasfondues, relatiegeschenken of een heerlijke borrel plank bent u bij Luuk aan het juiste adres. Hij heeft er echt een neus voor, want hij heeft al de eerste prijs in de top 3 van kaaskenners in de wacht gesleept. Nu is het tijd voor de volgende stap en mag Luuk zich vanaf 1 mei a.s. dus de nieuwe en trotse eigenaar noemen van Kaashuis Tromp in Egmond aan den Hoef. De vrienden van Luuk (Nick, Marit, Rowy, Joran en Daplme) laten weten dat zij erg trots op hem zijn dat hij in deze bijzondere tijd deze stap durft te zetten. Zij wensen hem dan ook heel veel succes en geluk toe met zijn kaashuis. Kaashuis Tromp in Egmond aan den Hoef is zeven dagen per week geopend: maandag tot en met donderdag van 08.00 - 18.00 uur, vrijdag van 08.00 - 19.00 uur, zaterdag van 08.00 - 18.00 uur en zondag van 09.00 - 18.00 uur. Aangeleverde foto HEILOO - Moederdag is dit jaar anders dan normaal. De huidige periode maakt ons bewust van onze eigen gezondheid. Meer dan ooit verdienen moeders extra aandacht. De kinderen thuis, lesgeven, niet sporten of naar vrienden toe. Toch maken we er een speciale dag van. Voor binnen en bui ten hebben we de mooiste handgemaakte fairtrade decoraties. Kleurrijke vazen, beelden en wanddecoraties fleuren het interieur op en maken je blij. Of zet haar in het zonnetje met een persoonlijk sieraad, een fleurige sjaal. Misschien een vrolijk gekleurde boodschappenmand? Kijk ook op onze website voor onze nieuwe collectie. Wij zijn heel blij dat we op deze manier onze partners in ontwikkelings landen toch blijven steunen. Zij hebben het nu extra moeilijk. Vanaf deze week zijn we dinsdag en zaterdag open van 13.00 tot 17.00 uur. Uiteraard gelden ook in onze winkel de maatregelen vanwege Covid-19. Graag tot www.wereldwinkelheiloo.nl HEILOO - Dit jaar zijn twee inwoners van Heiloo konink lijk onderscheiden tijdens de Lintjesregen: de heer G. van der Starre en de heer P.H.L. Tros. Omdat het daadwerkelijk opspelden van de versierselen vanwege corona nu niet kon plaatsvinden, belde burgemees ter Hans Romeyn de gedecoreer den op. Hij feliciteerde ze van harte met hun onderscheiding. Ook werd een mooi boeket bloe men bij ze bezorgd. Het daad werkelijke lintje wordt op een later moment opgespeld. De heer G. van der Starre De heer Gerrit van der Starre is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Voor de heer Van der Starre staat één ding in het leven centraal: zijn geloof delen met anderen door het doen van christelijk liefdadigheidswerk. Dit doet hij met hart en ziel voor de kinderen van kindertehuis de Lar da Infancia in Brazilië. Daarnaast is hij oprichter van de Stichting Emeth, die de Roma zigeunerge meenschap in onder andere Ticau en Chelinte (Roemenië) onder steunt door het geven van voedsel en kleding. Ook heeft hij een signi ficante rol gespeeld in de kerkelijke gemeente CityLight Alkmaar (voor heen Pinkstergemeente Alkmaar). Zijn grote financiële expertise heeft hij benut voor het penningmeester schap en het inzamelen van een aanzienlijke som geld ten behoeve HEILOO - De huidige corona maatregelen kunnen een grote impact hebben op mantelzorgers. Dagbesteding valt weg, vrijwil ligers die niet meer thuis komen, familie die op afstand blijft. Het is daarom extra belangrijk dat u als mantelzorger goed voor uzelf zorgt. Dit is vaak makkelij kei- gezegd dan gedaan. Respijtpunt, onderdeel van het Trefpunt Heiloo, denkt graag met u mee. Heeft u in deze tijd als mantelzor ger behoefte aan een luisterend oor, iemand die met u meedenkt over wat wel kan? Of misschien bent u gebaat bij iemand die u regelmatig even belt of de bood schappen voor u doet. Natuurlijk kan de aandacht ook gaan naar degene voor wie u zorgt. Een wandeling met 1,5 meter afstand is misschien fijn om de sleur van de dag voor beiden te doorbre ken. Wij gaan graag voor u op zoek naar een passende vrijwil liger. Respijtpunt is bereikbaar via het Trefpunt Heiloo op telefoonnum mer 072-5331297 of via de mail op info@trefpuntheiloo.nl ADVERTENTIE >11 van het realiseren van een nieuw gebouw. Een persoon met een hart voor mensen in nood, sterk gemo tiveerd door zijn geloofsovertuiging om woorden om te zetten in daden. "Zending had en heeft zijn hart", aldus de aanbeveling. De heer P.H.L. Tros Ook de heer Piet Tros is benoemd tot Lid van de Orde van Oranje- Nassau. Hij was als ondernemer vele jaren actief in de binnenstad van Alkmaar. Van 1983-2003 was hij de eerste secretaris van de Winkeliers Belangenvereniging Alkmaar (WBA). Hij onderhield de contacten van de winkeliers onder ling en met de gemeente. Daarnaast was hij 15 jaar bestuurslid van het Historisch Café (mede-organisa tor van de lezingen samen met de Historische Vereniging Alkmaar en bibliotheek) en voorzitter van de Stichting Alkmaar Cultuurstad 2007-2018. Als bestuurslid van de Stichting Vrienden van de Grote Sint Laurenskerk (2003-2018) was hij mede-organisator van diverse promotieactiviteiten en de Laurensveilingen. Als doorgewin terde ondernemer in Alkmaar, heeft hij zijn kennis en netwerk ingezet om restauratie en monumentale onderhoudskosten van het oudste monument van Alkmaar te gene reren. De heer Tros staat te boek als een bruggenbouwer tussen gemeente, bedrijfsleven en inwo ners. Een ondernemer met oog voor cultuur en historie en voortreffelijke bestuurlijke kwaliteiten. Opspelden volgt later Vrijdagmiddag 24 april werden alle namen van de gedecoreerden gepubliceerd in een speciale editie van de Staatscourant. Later komt er nog één landelijk moment waarop de lintjes daadwerkelijk worden opgespeld, in het bijzijn van familie, vrienden en collega's van de gede coreerden. Wanneer dit zal zijn, is mede afhankelijk van het verloop van het coronavirus. ADVERTENTIE De overheid wil dat we in 2025 jaarlijks, per inwoner, nog slechts 30 kilo restafval heb ben. Wendy, moeder van 3 jon ge kinderen, vertelt over haar pogingen om slimmer te schei den en haar eigen afvalberg te verminderen. Stokkie Zolang ik mij kan herinneren, vist mijn vader. Vroeger kocht hij re gelmatig een bakje met maden om mee te vissen. Een keer ver gat hij na het vissen dat maden- bakje uit de achterklep van de auto te halen. Na een paar da gen brandende zon op de Audi 80 opende mijn vader de ach terklep en was het bakje maden veranderd in een zwerm vliegen. Ik ben dat beeld nooit meer vergeten en moet er altijd aan denken als ik in het voorjaar en de zomer met een boog om mijn gft-container loop. Onze bak stinkt naar iets wat ik niet wil en kan omschrijven. Het zit, naast tuinafval en etensresten, vol met mieren, vliegen en een verdwaalde slak. Dit trio krijgt bij echt zomerse temperaturen ge zelschap van maden. En dus ben ik elke keer bang om de deksel te openen en ook een zwerm vliegen tegen te komen. Ik gebruik de container nu dus veel te weinig en dat is zonde. De oplossing is dichterbij dan ik had verwacht. "Gebruik gewoon een stokkie," zeiden zowel mijn schoonvader als een collega. Een plat, dun stokje waarmee je de deksel op een klein kiertje zet. Dat voorkomt stank en vieze beesten. Het voelt als een rare actie om iets open te zetten waar ik liever niets in wil. Ik wil geen ongedierte dat in polonaise mijn container binnenwandelt. Maar dat schijnt niet zo te zijn. Iets met zuurstof en ventilatie. Heeft u zelf niet zo snel een stokje voor uw gft-bak? Dan heb ik er een voor u. Stuurt u een e-mail met uw naam en adres naar afvalschei- den@debuch.nl en ik f doe het voor u op de post. Wendy

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 7