Jeugd weer aan het sporten: even wennen, maar wat is het weer fijn! Varnebroekermolen weer als nieuw INGEZONDEN BRIEF Afslag A9 opnieuw heel veel duurder UITKIJKPOST 6 MEI 2 0 2 0 De gemeente Heiloo wil een kleine 50 miljoen uitgeven om een verbre ding van de A9 te realiseren tussen de Kanaalweg en het viaduct Lagelaan. Dit heet ook wel afslag A9. Er is al veel geld uitgegeven en de oorspronke lijk begrote kosten van 27 miljoen zijn inmiddels verhoogd tot 45 mil joen. Voor al dat geld is tot nu toe maar bar weinig gerealiseerd. Er is een stolpboerderij aan de Oosterzij gesloopt. Een bos bij het viaduct Lagelaan is omgezaagd. En er is een geluidswal aangelegd bij de golfbaan. Daarnaast is veel geld gebruikt voor ambtelijke ondersteuning bij de plannenmakerij en bij het verkrijgen van de benodigde vergunningen. Die vergunningen zijn er nog steeds niet. De Raad van State heeft de ver gunning nietig verklaard. Het hele proces van ontwerp en vergunningverle ning dient opnieuw te worden doorlopen. Een stevige klus die veel tijd en ook veel geld zal kosten. Tijd voor bezinning? Waarom willen we die afslag eigenlijk? Twee hoofd motieven worden genoemd: Een betere verbinding met de A9 van het bedrijventerrein Boekelermeer-Zuid en van de nieuw te ontwikkelen woonwijk Zuiderloo. Voor deze beide verbindingen zijn veel eenvoudiger oplossingen voor handen dan het huidige plan afslag A9. Zo is de verbinding van het bedrij venterrein Boekelermeer-Zuid met de A9 al vrijwel klaar. De Middenweg! Er dient slechts een paar honderd meter asfalt te worden aangelegd en de bedrijven Boekelermeer-Zuid kunnen via het bedrijventerrein Boekelermeer-Alkmaar gemakkelijk het Kooimeerplein bereiken. De kos ten zullen niet meer dan 1 miljoen bedragen. Dan nog de aansluiting van Zuiderloo met de A9. Dit zou kunnen worden gerealiseerd met een bescheiden verbinding met de A9 via de Lagelaan. De kosten hiervan zullen niet meer dan pakweg 10 miljoen bedragen. Waarom wordt hierover in de raad niet serieus nagedacht? Het kan toch niet zo zijn dat vanwege de meerderheid met één zetel, alle denken in de collegepartijen WD, CDA en Heiloo-2000 is gestopt. Theo Bakker, Heiloo De Varnebroeker weidemolen is een geliefde plek voor aalschol vers, maar dit komt de molen niet ten goede. Foto: Simon Swart HEILOO - De uit 1863 stammen de Varnebroeker weidemolen van de Molenstichting Alkmaar e.o. heeft onlangs weer een fikse opknapbeurt gehad. De molen aan Het Maalwater te Heiloo is helaas een geliefde rust plek en toilet voor aalscholvers. Reden voor de Molenstichting om de molen, die in 2012 werd over genomen van de gemeente Heiloo na een forse restauratie, weer eens flink aan te pakken. Diverse hou ten delen zijn door molenmaker Witteman vervangen en de gehele buitenkant is opnieuw in de speci ale zwarte teerverf gezet. Ook het hekwerk is grotendeels vervangen en opnieuw geschilderd. Tot slot is de bijbehorende molenboet onder handen genomen. Al met al staat de molen er weer puik bij. Molenaar Joop van Vliet kan weer draaien. Al is het dan voorlopig wel Voor de prins', dus met onbelaste vijzel, want door de aanhoudende droogte is er nog lang geen behoefte om het waterpeil van de polder te verlagen. Met de totale opknapbeurt was een bedrag van rond de 10.000 gemoeid, dat voor een deel wordt gedekt door een onderhoudssub- sidie van het Rijk. De rest betaalt de Molenstichting Alkmaar uit haai' reserves, met dank aan haar donateurs. HEILOO - Op 21 april kondigde premier Rutte aan dat er voor de jeugd versoepelingen komen om te sporten. Vanaf 29 april is het voor kinderen tot 18 jaar weer toegestaan om buiten in teamverband te trainen. Er is een onderscheid tussen de basisschoolleeftijd (tot 12 jaar) en de middelbareschoolleeftijd (12-18 jaar-). De laatste groep moet tijdens de training wel anderhalve meter afstand houden, de jeugd tot 12 jaar kan onder begeleiding samen spor ten. Ook deed Rutte een oproep aan gemeenten om te kijken of sport verenigingen hun deuren ook open willen zetten voor niet-leden, om ervoor te zorgen dat zoveel mogelijk kinderen de kans krijgen om mee te doen. Ook in Heiloo wordt het spor ten voor de jeugd weer voorzich tig opgepakt. Met inachtneming van bovenstaande regels bekijken de verschillende verenigingen op welke manier zij de trainingen voor de jeugd kunnen invullen, zodat de jongens en meiden weer fijn kunnen sporten. Ook bekijken de verenigin gen op welke manier zij hun club kunnen openstellen voor niet-leden. De Foresters Bij De Foresters was er direct na het bekend worden van de maat regelen druk overleg. Bestuur en Commissie 2.0 bogen zich over de Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- f t vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Wiliibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op Enthousiast sloegen deze jeugdleden donderdag 30 april weer een balletje bij TV Het Vennewater. Aangeleverde foto De eerste jeugdleden van De Foresters gingen woensdag 29 april blij het veld weer op. Foto: Mare Brunekreef voorwaarden en contact met de gemeente, terwijl Voetbalzaken de veldactiviteiten afstemde met de trainers. Gelukkig lagen er al wat scenario's klaar en lukte het om direct op woensdag van start te gaan. Hoofd jeugdopleiding onder bouw Jeroen Smit: "De trainers hadden er veel zin in, kinderen en ouders waren enthousiast en afspra ken werden nageleefd." De Egels zijn ook meteen van start gegaan met Kaboutervoetbal, er is vrije inloop voor leden en niet-leden van 4 tot 6 jaar op woensdag 6 mei van 16.00 tot 17.00 uur. Daarna gaan de kabouters naar de zaterdag, eerste training op 16 mei van 9.00 tot 10.00 uur. Voorlopig blijven niet-leden ook welkom bij de oudere jeugd, meld je wel even aan bij Jeroen: hjo@deforesters.nl HSV Het jeugdbestuur van HSV laat het volgende weten: "Op donderdag 23 april heeft het jeugdbestuur van HSV direct overleg gehad hoe om te gaan met de verruiming van het sporten voor de jeugd. Duidelijk was dat het jeugdbestuur enthou siast was dat er weer gestart kan worden. Eerst is er gesproken over de groep t/m 12 jaar. De voorwaar den zijn besproken en er is contact geweest met gemeente en trainers. Op woensdag 29 april kon deze groep weer starten met trainen. Daarna is er gesproken over de jeugd van 13 t/m 18 jaar, waarbij de eis van 1,5 meter afstand een andere manier van trainen vereist dan bij de groep t/m 12 jaar. Deze groep is op 5 mei gestart met trainen. Duidelijk was dat het voorstel om direct weer te starten met veel enthousiasme door de kinderen is ontvangen. De opkomst woensdag was geweldig en er werd weer met veel plezier gevoetbald. Gelukkig is de eerste stap weer gezet om kin deren te laten voetballen en te laten genieten van hrrn geliefde sport. Besloten is om dit tot 1 juli te blijven doen. Verder worden de trainings mogelijkheden voor niet-leden nog uitgewerkt. Een aanwezig bestuurs lid bewaakt de richtlijnen. Van de ouders kreeg het jeugdbestuur com plimenten voor hun daadkracht. Double Stars Heiloo Ook Double Stars Heiloo is ver heugd dat zij 30 april weer konden beginnen met de jeugdtrainingen. "Het seizoen zou starten in april en onze teams waren dus al helemaal klaargestoomd, maar helaas kon den we niet onze favoriete bezig heid beoefenen. Dat nu de trainin gen wel weer zijn begonnen voelt als een lichtpuntje, omdat iedereen juist na de winterstop gruizig was om te starten. Door de 1,5 metersa menleving zijn we wel beperkt in de trainingen. Wat honkbal betreft zijn er echter genoeg mogelijkheden om met de benodigde afstand te kunnen trainen en zodoende kunnen we ein delijk weer een balletje slaan. Al is het alleen nog maar voor de jeugd, want onze leden van 18+ staan ook echt te springen. We hopen met z'n allen van harte dat we dit sei zoen nog wedstrijden kunnen spe len en dat dit geen verloren seizoen blijkt te zijn." TV Het Vennewater Donderdag 30 april stonden de eerste jeugdleden te trappelen om weer te tennissen! "De komende weken is iedereen t/m 18 jaar wel kom op ons park van maandag tot en met vrijdag van 15.00 tot 20.00 uur en in het weekend van 13.00 tot 17.00 uur. Dus als je een vriendje of vriendinnetje hebt dat ook wil komen tennissen, dan mag dat. Tot de Rijksoverheid met nieuwe maatregelen komt, kan er bij TV Het Vennewater onder toe zicht vrij getennist worden, reke ning houdend met de richtlijnen. Ook als je geen lid bent van onze vereniging en maximaal 18 jaar oud, kun je zolang de coronamaatrege len van kracht zijn onder toezicht gratis bij ons komen tennis sen. Dit doen wij omdat wij het belangrijk vinden dat ieder een op een veilige manier plezier kan hebben en kan bewe gen. Neem vooral je eigen racket mee. Mocht je geen eigen racket hebben dan kun je er van ons een lenen. Vraag hiernaar bij de toezichthouders die rondlopen op het park. Je herkent ze aan hun oranje hesjes. Wel geldt uiteraard: vol is vol."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 3