Alpha-online bij OLV ter Nood CDA op pad met virtueel fïetsrondje! Foto- en verhalenproject Stichting de Buitenkans COLUMN INGEZONDEN BRIEF Ontroerd Zo trots als een... Dick de Scally Nest UITKIJKPOST 6 MEI 2 0 2 0 De CDA-fractie wil graag weten wat er leeft bij de inwoners. Aangeleverde foto HEILOO - Op maandagavond 11 mei start het heiligdom Onze Lieve Vrouw ter Nood met een online Alpha-cursus. Cursusleider is rector Jeroen de Wit. Bij Alpha zult u in circa 10 inter actieve bijeenkomsten ontdekken wat het christelijk geloof inhoudt. Op een ontspannen manier kunt u praten over de basis van het geloof. Alpha is gratis, gezellig en inspire rend! Normaal gesproken begint de Alpha-cursus met een gezellige maaltijd, maai' dat is nu helaas niet mogelijk. We starten elke avond met een kennismakingsgesprek via Zoom. Dan volgt er een filmpje over het geloof: Wie is Jezus? Wat is gelo ven? Hoe kan je bidden? Hoe lees je de Bijbel? En vervolgens zullen we hier via Zoom over van gedach ten wisselen. Aan deelname aan de cursus zijn geen kosten verbonden. U heeft alleen een computer, laptop of tablet nodig waarmee u toegang heeft tot internet. Elke avond start om 19.30 uur en duurt tot ca. 21.00 uur. Geef u op via jcjdewit@gmail. com of bel met rector Jeroen via 06-40125490. U zult er zeker geen spijt van hebben! We hebben nu 7 maandagavon den gepland van 11 mei tot eind juni. Mocht deze groep te groot wor den dan zullen we ook een groep op de donderdagavond beginnen. Voor meer info over Alpha zie ook: www. alphanederland.org, www.rk-alpha- centrum.nl en www.alpha.org.uk HEILOO - Het zijn turbulente en zorgwekkende tijden die ons allen ook in Heiloo raken. Wij willen als CDA-fractie graag weten wat er leeft en de verbin ding houden met de inwoners van ons mooie dorp. Daarom houden wij op 7 mei van 20.00 - 21.00 uur een telefonisch fractiespreekuur. Daarnaast zullen wij als fractie op 8 en 9 mei een aan tal verenigingen, bedrijven en win keliers benaderen. Daarmee maken we een 'virtuele fietsronde' door het dorp, mede als voorbereiding op de raadsvergadering van 11 mei aanstaande waarin ook gesproken wordt over de in Heiloo te nemen maatregelen als gevolg van de coronacrisis. Wilt u met ons in gesprek tij dens het spreekuur of dat wij u als onderdeel van de fietsronde bena deren? Geef een seintje aan Hessel Hiemstra (jhhiem@quicknet.nl of 06 - 20430584) of aan Mart Brouwer de Koning (brouwerdekoning@hetnet. nlof06- 51355667). HEILOO - Wat een verzorgde en vooral indrukwekkende herdenkmgsbij- lage "75 jaar Vrijheid" van de Uitkijkpost. Het ontroerde me te lezen dat Mevr. Noor Josephus Jitta-van Leeuwenberg nu na 75 jaar postuum de Yad Vashem-onderscheiding krijgt. Want 25 jaar geleden heb ik haar ontmoet op een bankje aan de Kennemerstraatweg. Daar vertelde ze me dit oorlogsverhaal, waar ik erg van onder de indruk was. Na afloop bedankte ze me voor dit gesprek, want ze wilde dit graag vertellen. Na 75 jaar een terechte onderscheiding, waardoor de geschie denis van Nederland voor deze angstige periode heel indrukwekkend en voelbaar is geworden. Vooral voor haar dochter Sophie, met wie ik een paar jaar geleden hierover contact heb gehad. Ook het Stolpersteineproject, als herinnering aan al die mensen die in Heiloo zijn omgekomen, is waardevol. De volgende generaties oorlogs slachtoffers komen niet los van hun verleden. De herdenking is een geschikt moment daarbij stil te staan. Greet Aderna De deelnemers laten zich allemaal door iets anders inspireren. Foto: André Bergmans HEILOO - Vanaf dinsdag 5 mei zijn de 15 mooiste foto's van het foto- en verhalenproject van Stichting De Buitenkans te bezichtigen op Landgoed Willibrordus. Bij de foto's staat een uitleg. Het thema is dit jaar 'Bevrijding' (op welke manier dan ook). De foto's staan (i.v.m. het coronavirus) ruim opgesteld op het middenterrein tegenover de Cultuurkoepel. U bent van harte uitgenodigd om de exposi tie te komen bewonderen. Tevens willen wij u uitnodigen om uw favoriete foto te mailen naar buitenkansfotoproject@gmail. com. Wij zullen dan te zijner tijd de publieksprijs bekendmaken even als de mooiste drie foto's en de drie beste verhalen. Verhalen met het thema 'Bevrijding' kunt u nog t/m 10 mei 2020 insturen. Voor uitleg en spel regels raadpleegt u de website van Stichting de Buitenkans Heiloo: www. de-buitenkans, org HEILOO - Deze pauw in het Beestenboetje laat trots zijn prachtige veren zien. Foto: Len Koelman Nu al voor het derde jaar op rij heb ben wij overburen. Het echtpaar waterhoen heeft met grote vakkun digheid aan de walkant in de sloot voor ons huis een nest gebouwd, dat stormen en slagregens kan doorstaan. En dat heeft het de afgelopen weken ook. Toen het nest af was, is moeder, zoals dat in traditionele waterhoen tjesgezinnen gaat, erop gaan zitten. Ik neem aan dat ze een paar eitjes warm houdt. Hoelang duurt dat bij die beestjes? In zelfgekozen quarantaine zit ze nu al ruim twee weken eenzaam te broe den. Permanent. Heel af en toe komt haar echtgenoot even langs en zwemt op afstand voor het nest heen en weer, alsof hij van het RIVM niet dich terbij mag komen. Maar zelfs moeder heeft soms even genoeg van het thuis zitten. Dan stapt zij vastberaden op de rand van haar woning, laat zich in het water glijden en je hoort haar denken: 'Hè heerlijk, om even de poten te strekken.' Vader is hele dagen weg. Ik weet niet waar hij uithangt en hoe hij zijn nachten als onbestorven weduw naar invult. Of moeder op het nest zit, is moeilijk te zien. Alleen als ze haar kopje met het prijsje nog op haar sna veltje richting ons huis draait, kan ik zien dat ze thuis is. Ik bewonder haar. Ook zij heeft een vijand te bestrijden, geen virus, maar andere eenden die gevaarlijk dicht langs haar nest varen. Soms komt er een ekster of een kraai in de buurt en dan vraag ik mij angstig af: 'Vader, waar ben je?' Een enkele keer sluip ik naar de wal kant tot dichtbij moeder en fluister haar toe: 'Hou vol meid. Hou vol!'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 5