Heilooër initiatief om lokale ondernemers te steunen Met gepaste trots Twee jaar na verwoestende kerkbrand Het einde is in zicht! RoUpackers voor de milieustraat Heiloo viert 75 jaar be vrij ding HEILOO INGEZONDEN BRIEF Anderhalvemetercirckel UITKIJKPOST 6 MEI 2 0 2 0 straks toekomstbestendig is voor de komende twintig tot dertig jaar. De herinwijding van de kerk is al meermaals uitgesteld. Eerst werd nog gehoopt op Kerst 2019, inmiddels is 'na de zomer', maar 'zeker met Kerst 2020', de plan ning. Alles natuurlijk onder voorbe houd door de huidige coronamaat regelen. HEILOO - Met verbazing het arti kel over de anderhalvemetercirkel gelezen met de foto van wethouder Rob Opdam. Deze cirkels geven een verkeerd beeld van de wer kelijke anderhalve meter afstand die men moet handhaven. Er moet geen cirkel met een diameter van 1,5 meter maar met een diameter van 3 meter worden aangebracht. Dat betekent als je in het midden van deze cirkel van 3 meter staat, je duidelijk ziet wat 1,5 meter afstand rondom is. R. Bastiaanse HEILOO - Het coronavirus heeft grote impact, ook op onderne mers in Heiloo. Velen moeten zich behelpen met aangepaste dienstverlening of hebben de klandizie volledig weg zien val len. Toch worden er ook allerlei bij zondere, creatieve en vaak brood nodige 'noodoplossingen' gelan ceerd. Om deze initiatieven onder de aandacht te brengen en zo de ondernemers een zetje in de rug te geven hebben Heilooërs Tim Sombroek en Oscar Haartman een overzichtswebsite opgezet: www. supportyourlocal-heiloo.nl Het concept is simpel: bedrijven uit Heiloo krijgen een (kosteloos) platform om hun speciale actie bij een breed publiek onder de aan dacht te brengen, en de inwoners van Heiloo kunnen snel en gemak kelijk zien welke creatieve pro ducten en diensten er beschikbaar zijn, en worden zo aangemoedigd om lokale ondernemers te steu nen in uitzonderlijke tijden. En niet zonder succes! Inmiddels hebben zich al ruim 50 ondernemers aan gemeld, en de pagina wordt ook door het publiek al goed gevonden. Maar alle extra aandacht is welkom. Dus: bestel in deze periode nóg wat vaker lokaal, en steim juist nu de Heilooër ondernemers! Support your Local! HEILOO - De werkzaamheden aan de spooronderdoorgang op de Vennewatersweg vorderen gestaag. Elke dag wordt er hard gewerkt. Maar hoe staat het er nu eigenlijk voor? Wouter Droge volgt de werkzaam heden op de voet met zijn camera. Het einde is in zicht: "Leuk om te zien, foto 1 is 30 april 2019 genomen en foto 2 op 30 april 2020. Er is in een jaar heel veel gebeurd." Tot en met mei 2020 wordt er gebouwd aan de spooron derdoorgang Vennewatersweg. Gemotoriseerd verkeer kan in mei 2020 veilig onder het spoor door en een maand later ook de fietsers en voetgangers. HEILOO - Op vrijdag 1 mei zijn er twee roUpackers voor de milieustraat geplaatst bij de containers grof vuil en hout. De wals gaat over het ingele verde afval heen en drukt dit plat. Hierdoor kan er maar liefst 4 tot 5 keer meer grof vuil en 2 keer meer hout in dezelfde container. Dit scheelt een hoop transportbewegin gen en C02-uitstoot en daar is de gemeente Heiloo blij mee. "Denk nu niet gelijk: ik kan meer afval brengen, want het blijft druk. De coronamaatregelen gelden nog steeds. Kom alleen met afval als het echt noodzakelijk is, kom later terug bij een lange rij, of neem de wachttijden voor hef. Alleen samen zorgen wij voor een schoon en netjes Heiloo," zo meldt de gemeente. HEILOO - In Uitkijkpost van 29 april zat de bijlage '75 jaar vrijheid in Heiloo'. Uitkijkpost Media is heel trots op het eind resultaat van deze prettige samenwerking met onder ande re Gemeente Heiloo, Historische Vereniging Heiloo en het Comité 4 5 mei Heiloo. Het streelt ons dat ook u als lezer deze bijlage waardeert, wat blijkt uit de reacties die wij moch ten ontvangen. Hieronder delen wij er - met gepaste trots - enkele met u: "Het is prachtig documentatie materiaal overde geschiedenis van Heiloo geworden., rvaa.r zorg- vuldig aan werd geiverkt. Ik heb er met grote belangstelling kennis van genomen. Hartelijk dank aan iedereen die eraan meewerkte. Wat een verzorgde en voor al indrukwekkende herden- kingsbijlage '75 jaar Vrijheid' van Uitkijkpost. "Mijn complimenten voor de Bevrijdingsbijlage van afgelopen woensdag. "Wat. een mooie Uitkijkpost heb ben jullie gemaakt over de oorlog en bevrijding van Heiloo!" Mocht u de bijlage gemist heb ben, dan kunt u deze terugvinden via de button op onze website www.uitkiikpost.nl De bovenste foto is van 30 april 2019, de onderste foto is gemaakt op 30 aprU 2020. Foto: Wouter Droge De roUpackers zorgen ervoor dat er veel meer afval in de contai ners past. Foto: Gemeente Heiloo LIMMEN - Zondag 3 mei was het twee jaar geleden dat de Corneliuskerk deels afbrandde. De uitslaande brand verwoestte het dak en het interieur. De wederopbouw vordert gestaag, maar klaar om 'te kerken' zijn ze nog niet in Limmen. "We had den graag sneller gewild, maar Kerst gaan we halen," stelt pastor Johan Oiling in gesprek met mediapartner NH Nieuws. Het herstel van de gehavende Corneliuskerk duurt inmiddels twee jaar. De buitenkant en het dak zijn helemaal klaar. De rest van het werk gebeurt binnen. "We hadden graag gehad dat we al verder waren, maar het loopt zoals het loopt," vertelt pastor Oiling in de kerk, die Er is in twee jaar tijd veel gebeurd. Foto: NI-I Nieuws/ Anne Klijnslra Cm JII- rr% ft.fr** i p Tfip F ij nlji Hg# tmMrt-m in ie main nnif n Mil hdj Shw h*t wütiwi»,.. Voorpagina van de bevrijdingsbijlage. Foto: Archief Uitkijkpost

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 8