Heiloo contact alleen samenlkrijgen we corona ondercontrole 9 HEILOO GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Welzijn Werk in uitvoering Omgevingsvergunningen Openingstijden Raad en (raads)commissies Steunmaatregelingen Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op UITKIJKPOST 6 MEI 2 0 2 0 Jongeren met hulpinitiatieven kun nen terecht bij 'Jongerenwerk' Boodschappen doen voor een ander, de hond uitlaten of gewoon een praatje maken. Juist nu kan een klein gebaar of hulpactie een groot verschil uitma ken in het leven van een ander. Vooral als het gaat om oudere, eenzame en kwetsbare mensen. Jongeren die een ander willen helpen kunnen zich mel den bij het jongerenwerk (via www.jon- gerenwerkBUCH.nl) in hun gemeente. Zij kunnen zich, in samenwerking met het jongerenwerk ook aanmelden als #OranjeHelper (vanuit de landelijke campagne 'OranjeHelpers'). Deze campagne richt zich op jongeren en is bedoeld om hen aan te sporen om in deze coronatijd hulp te bieden aan mensen die dit nodig hebben. Het jon gerenwerk communiceert daarover aan de jongeren zelf. Jongeren met initiatieven wor den door het jongerenwerk zelf begeleid of worden begeleid door de Welzijnsstichtingen en/of het Vrijwilligers Informatie Punt (VIP) in hun gemeente. De welzijnsinstellingen en de VIP's coördineren lokaal de vrijwillige inzet. Meer informatie over de campagne vindt u op www.oranje helpers.nl Er zijn natuurlijk al meer mooie initi atieven voor 'hoe we elkaar kunnen helpen' ontstaan. Meer informatie over 'hoe we elkaar kunnen helpen' leest u op de website van uw gemeente/Hoe we elkaar kunnen helpen. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl whatsapp 06 25756160 www.heiloo.nl GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN Het gemeentehuis is dicht. Regel het online. Lukt dat niet, mail ons op info@heiloo.nl, of bel 072-5356666. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, t 072 535 66 66 Openingstijden Ma, di, wo, vrij 08.30 - 15.45 uur Donderdag gesloten Zaterdag 09.00 - 16.00 uur Verwijderen bomen Onderstaande bomen worden binnen kort verwijderd. Wil je weten waarom? Kijk dan op www.heiloo.nl/bomen onder het kopje 'Actueel'. Er worden nieuwe bomen op dezelfde plaats of een andere locatie in Heiloo terug geplant om de bomenbalans in Heiloo gelijk te houden. Aankondigingslint voor bomenkap Vanaf dit jaar werken wij in Heiloo met een aankondigingslint voor bomenkap. Twee weken voor het verwijderen van een boom krijgt deze een aankondi gingslint omgehangen. Zo is duidelijk voor de buurt en passerende inwoners dat de boom uit het straatbeeld ver dwijnt. Op het lint staat een verwijzing naar de website. Het aankondigingslint gebruiken wij alleen bij te verwijderen bomen die langs straten en lanen staan. Dus niet bij bomen in plantsoe nen en bossen. Meer informatie Heeft u vragen over het verwijderen van de bomen? Neem dan contact op met Marco Angelone, groentechnicus, telefoon: 072 535 66 66, e-mail marco- angelone@debuch.nl Heeft u vragen over het herplanten van bomen? Neem dan contact op met Gerard Bak, wijkbeheerder, telefoon: 072 535 66 66, e-mail gerardbak@ debuch.nl Boom Locatie 1 Zomereik Kennemerstraatweg, ter hoogte van Nijenburg 2 Monumentale Paardenkastanjes Het Zevenhuizen, t.o. huisnummer 16 1 Hollandse iep De Nieuwe Plantagie 2 Populieren/ Witte abeel De Oostkanter 1 Hollandse iep De Oostkanter 1 Zomereik W.J. Hofdijkweg 1 Hollandse linde Kennemerstraatweg 1 Berk zilverberk Middelhof 1 Hollandse iep Vierakkers 1 Populier Grauwe abeel Ypesteinerlaan Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad vergadert maandag 11 mei om 20.00 uur. De vergadering vindt niet plaats in het gemeentehuis, maar zal digitaal plaatsvinden. Dit om redenen van volksgezondheid. Raadsvergadering virtueel bijwonen of terugkijken? U kunt de vergaderingen van de gemeenteraad volgen of terugkijken d.m.v. een livestream via de verga derkalender op de website van Heiloo https://www.heiloo.nl/raad-en-college Virtueel inspreken? Het is zoals gewoonlijk ook mogelijk om in te spreken over geagendeerde onderwerpen tijdens een raadsverga dering. Dit gaat via de vergaderappli catie Teams. Meldt u zich dan s.v.p. zo snel mogelijk, maar uiterlijk vóór 12.00 uur op de dag van de vergadering bij de griffie. U ontvangt dan een uitnodi ging om tijdens de vergadering virtueel in te spreken. U kunt uw inbreng ook op schrift of via de mail onder de aandacht van de raad brengen. Stuur uw bijdrage dan s.v.p. voor vrijdag 8 mei naar griffie@ heiloo.nl. Bij vragen over de raadsvergaderingen of onduidelijkheden kunt u altijd con tact opnemen met de griffie via griffie@ heiloo.nl of 088-9097016. Naast de vaste punten staat op de agenda: - Bekrachtigen geheimhouding n.a.v. B&W-besluit d.d 24 maart 2020, Nota Actualisatie Grondexploitaties 2019 HAMERSTUKKEN - Beslissing op bezwaar tegen raads besluit 7 oktober 2019 beschikbaar stellen bedrag realiseren sport- en chillplek - Verantwoording besteding vergoe ding raadsfracties over 2019 en voorschot 2020 - Wensen en bedenkingen lidmaat schap Werkgeversvereniging Samenwerkende Gemeentelijke Organisaties - Wijziging Gemeenschappelijke Regeling GGD HN BESPREEKSTUKKEN - Coronamaatregelen fase drie - Zienswijze gemeenteraad over provinci ale omgevingsverordening - Nota actualisatie grondexploitaties 2019 Aangevraagd Trompenburg 49, De Hoghe Weijdt 46, Slootenslaan 16, Sleedoorn 12, Het Hoekstuk 6, het brandveilig gebruiken van de school (na vergro ten leermiddelenberging), datum ontvangst 23 april 2020 (WAB02000799) het vergroten van de woning (dakopbouw), datum ontvangst 25 april 2020 (WAB02000829) het plaatsen van een dakkapel in het achterdakvlak van de woning, datum ontvangst 26 april 2020 (WAB02000838) het plaatsen van twee 'baskapellen' in het linker- dakvlak van de woning, datum ontvangst 28 april 2020 (WAB02000844) het veranderen van de winkel (nieuwe folie op gevel, stickers op bestaande winkelwagen overkap ping, plaatsen anti-rampalen, vervangen condensor voor gaskoeler op dak), datum ontvangst 28 april 2020 (WAB02000855) Op deze aanvragen is nog niet beslist. Tegen een aanvraag kunt u geen bezwaar maken. Dit kan alleen tegen een besluit op een aanvraag. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Verleend De Loet 5, het bouwen van een berging, verzenddatum 24 april 2020 (WAB02000611) Boswinde 21het vergroten van de woning (eetkamer) en garage met een veranda en het plaatsen van een schut ting, verzenddatum 30 april 2020 (WAB02000554) Binnen 6 weken na verzenddatum van het besluit kunnen belanghebbenden bezwaar maken. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Buiten behandeling (vergunningsvrij) De Loet 6, het bouwen van een berging, verzenddatum 23 april 2020 (WAB02000495) Binnen 6 weken na verzenddatum van het besluit kunnen belanghebbenden bezwaar maken. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Weigeringen De Nieuwe Plantagie 2, het plaatsen van een frame (t.b.v. leilinden) voor 3 jaar, verzenddatum 28 april 2020 (WAB02000273) Binnen 6 weken na verzenddatum van het besluit kunnen belanghebbenden bezwaar maken. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. Verlengen behandeltermijn De Nieuwe Plantagie 2, het opnieuw in gebruik nemen van een uitweg aan de achterzijde van het perceel (WAB02000442) De beslistermijn voor deze aanvragen is met zes weken verlengd. Voor meer informatie kunt u contact met ons opnemen. - Motie vreemd aan de agenda PvdA over oprichten Noodfonds maat schappelijke organisaties - Motie vreemd aan de agenda GBH over Opschorten huurverplichtingen verenigingen op gebied van sport, cultuur en welzijn 11 mei 2020 Meer informatie Het gemeentehuis is vanwege het besmettingsgevaar voor bezoekers en medewerkers zeer beperkt open. De stukken liggen daarom bij wijze van uit zondering niet fysiek ter inzage, maar zijn via de website van de gemeente te zien. De stukken staan op www.heiloo. nl/vergaderkalender Steunmaatregelen voor onderne mers en zelfstandigen Er zijn veel steunmaatregelen voor ondernemers en zelfstandigen. Om te weten voor welke maatregelen uw bedrijf of onderneming in aanmerking komt, kunt u het beste terecht op www. heiloo.nl/noodmaatregeien Op deze pagina staat de belangrijkste informa tie en bij welke instanties u het beste terecht kunt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2020 | | pagina 9